სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის უმაღლესი ლიგის მომდევნო სათამაშო დღეს, თბილისის სპორტის სასახლეში, უჩვეულოდ ბევრი გოლი გავიდა. თელავის სტუ-იმედმა 53-33 დაამარცხა სპორტის უნივერსიტეტი, ხოლო პეგასმა 53-39 მოუგო გორს. 

ამ ტურის მთავარი და უფრო დაძაბული მატჩები ხვალ გაიმართება. 16 საათზე გორი და სპორტუნი გაარკვევენ, ვინ აღმოჩნდება მეხუთე ადგილზე 10 ნათამაშები მატჩის შემდეგ, ხოლო 18 საათზე თამაშობენ ლიდერთა ჯგუფის წარმომადგენლები, სტუ-იმედი და პეგასი.

ამ წყვილების პირველი წრის მატჩები მოიგეს გორმა (49-39) და პეგასმა (38-26). ხვალინდელი მატჩების შემდეგ, თებერვლის ბოლოს, თბილისში გაიმართება აღმოსავლეთ-დასავლეთის საერთო ტური და მეორე წრეც დასრულდება. სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 უძლიერესი გუნდი ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს საქართველოს 2019 წლის ჩემპიონს.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

https://www.facebook.com/GEONHF/

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

აღმოსავლეთი. თბილისის სპორტის სასახლე, 9 თებერვალი

იმედი-სტუ თელავი - სპორტუნი 53-33

თელ: ხიდეშელი, ცინცაძე - მიქავა 14, ყორიაული 12, დოლმაზაშვილი 7, გოგალაძე 5, გავაშელიშვილი 4, ცისკარიშვილი 4, იობაშვილი 3, ბაინაზიშვილი 3, კორსანტია 1, ბერაძე

სპ: ხარაიშვილი - ჩიკვილაძე 10, ერისთავი 7, ცხვარაშვილი 5, ზურაბიანი 5, თიგიშვილი 4, ჭელიძე 1, დელიბაშვილი 1, ჩაკვეტაძე, აბაშიძე, გურასპაული

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პეგასი - გორი 53-39

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, დგებუაძე - კალანდაძე 15, ბაძაღუა 9, კოხრეიძე 6, კუხალაშვილი 5, ზარნაძე 5, გვაზავა 4, გრიშიკაშვილი 3, ჟვანია 3, პატაშური 1, ჭანტურია 1, მდივანი 1, შუბითიძე

გორ: თითირაშვილი - ახალბედაშვილი 11, ტარუაშვილი 9, მჭედლიშვილი 7, დალაქიშვილი 4, ზოზიაშვილი 4, ზუბიაშვილი 3, გუდურაშვილი 1, ხუბულური, შემშენოვი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი, დელეგატი: ლ. გელაშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---10---9---0---1---432-275--18

ქუთაისი-------10---8---0---2---394-280--16

პეგასი-----------9---7---0---2---402-276--14

იმედი-სტუ-----9---7---0---2---327-272--14

გორი------------9---3---0---6---329-381---6

სპორტუნი------9---2---0---7—290-401---4

სამტრედია----10---1---1---8---272-378---3

წყალტუბო----10---0---1---9---237-411---1

7 თებერვალი

16:00 სპორტუნი - გორი

18:00 პეგასი - იმედი-სტუ თელავი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2