სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის უმაღლეს ლიგაში მეორე წრე დაიწყო აღმოსავლეთ საქართველოს ოთხმა გუნდმა. დღეს თბილისის სპორტის სასახლეში თელავის სტუ-იმედმა 39-33 დაამარცხა გორი, ხოლო პეგასმა 51-36 მოუგო სპორტის უნივერსიტეტს. 

გამარჯვებული გუნდები ხვალ მეტოქეებს გაცვლიან ზეგ კი ერთმანეთში აქვთ ამ ტურის ცენტრალური თამაში.

გორი თავიდან 8-2 დაწინაურდა სტუ-იმედთან და მწვრთნელებს ტაიმაუტი დასჭირდათ გუნდის გამოსაფხიზლებლად. იმედი მალევე დაეწია მეტოქეს, ტაიმი 21-17 მოიგო, მაგრამ ამის შემდეგაც, კარგა ხანს ბრძოლა იყო და საბოლოო ანგარიშიც საბრძოლო გამოვიდა - 39-33. 

პეგასი თავიდან ბოლომდე უგებდა სპორტის უნივერსიტეტს, რომელსაც შემადგენლობაში რამდენიმე გამოცდილი მოთამაშე ჰყავს და ჯერჯერობით მეექვსე ადგილზეა. ტაიმი პეგასმა 26-16 მოიგო, შემდეგ კი მწვრთნელებმა ყველას მისცეს თამაშის საშუალება, რის შემდეგაც სხვაობა ხუთით გაიზარდა: 51-26.  

ხვალ  თბილისის სპორტის სასახლეში თამაშობენ: 16:00 იმედი-სტუ თელავი - სპორტუნი, 18:00 პეგასი - გორი. ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

https://www.facebook.com/GEONHF/

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

აღმოსავლეთი. თბილისის სპორტის სასახლე, 5 თებერვალი

გორი - იმედი-სტუ თელავი 33-39

გორ: თითირაშვილი - დალაქიშვილი 11, მჭედლიშვილი 8, ახალბედაშვილი 5, ზუბიაშვილი 3, ნიაზაშვილი 3, გუდურაშვილი 2, ტარუაშვილი 1,  ხუბულური

თელ: ხიდეშელი, ცინცაძე - ყორიაული 10, ზ. იობაშვილი 7, მიქავა 7, დოლმაზაშვილი 7, გოგალაძე 3, ბაინაზიშვილი 2, კორსანტია 1, გავაშელიშვილი 1, ბერაძე 1, მაისაშვილი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი, დელეგატი: ლ. მარგიანი

სპორტუნი - პეგასი 36-51

სპ: ხარაიშვილი - ჩიკვილაძე 11, გ. იობაშვილი 6, ერისთავი 5, ჭელიძე 4, ზურაბიანი 4, აბაშიძე 3, თიგიშვილი 2, ცხვარაშვილი 1, ჩაკვეტაძე, გურასპაული, დელიბაშვილი

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, დგებუაძე - კუხალაშვილი 9, კალანდაძე 9, ბაძაღუა 8, ზარნაძე 6, კოხრეიძე 6, ჟვანია 4, ჭანტურია 3, გვაზავა 2, პატაშური 2, გრიშიკაშვილი 1, შუბითიძე 1, მდივანი   

მსაჯები: ი.ჭკუასელი - გ. გველესიანი, დელეგატი: მ. ჩიხლაძე

------------------თ---მ---ფ---წ--------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---10---9---0---1---432-275--18

ქუთაისი-------10---8---0---2---394-280--16

პეგასი-----------8---6---0---2---349-237--12

იმედი-სტუ-----8---6---0---2---274-239--12

გორი------------8---3---0---5---281-328---6

სპორტუნი------8---2---0---6—257-348---4

სამტრედია----10---1---1---8---272-378---3

წყალტუბო----10---0---1---9---237-411---1

6 თებერვალი

16:00 იმედი-სტუ თელავი - სპორტუნი

18:00 პეგასი - გორი

7 თებერვალი

16:00 სპორტუნი - გორი

18:00 პეგასი - იმედი-სტუ თელავი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2