სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატზე ხელბურთში, დასავლეთის ლიგის მორიგი მატჩები ქუთაისის სპორტის სასახლეში გაიმართა. ლიდერობს სამტრედია, შემდეგ მოდიან აჭარა, ბსბ ბათუმი, ფოთი... 

ოთხიდან 3 მატჩი ძალიან დაძაბული იყო. ქუთაისი ბოლომდე ებრძოლა ლიდერს, სამტრედიას, 17-წლამდელთა ნაკრების კანდიდატმა, აბულაძემ 14 გოლიც გაიტანა, მაგრამ მოგებისთვის ეს საკმარისი არ აღმოჩნდა - სამტრედიელთაგან 8-8 გოლი შეაგდეს ხომერიკმა და დევიძემ და ლიდერმა მოიგო - 25-23.

ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები ასევე ორბურთიანი სხვაობით დამარცხდა ფოთის ოქროს ვერძთან - 19-21. ბათუმელებში 8 გოლი გაიტანა კახიძემ, გამარჯვებულთა შორის საუკეთესო იყო ფანცულაია - 9.

სამტრედიამ ამის შემდეგ მოიგო კიდევ ერთი მატჩი, წყალტუბოსთან, 35-12, ხოლო დღის ბოლო შეხვედრაში ფრედ ითამაშეს „შავი ზღვის ბიჭებმა“ და ხელვაჩაურმა 30-30 (კახაძე, ცხადაია 7 - ქორიძე 13, ქამაშიძე 10), რის შემდეგაც ხელვაჩაურის გუნდმა მეხუთე ადგილზე გადაინაცვლა და ქულით გაასწრო ქუთაისს. ამ დღეს ისვვენებდა მეორე ადგილზე მყოფი აჭარის გუნდი.

ხვალ თბილისში, სპორტკომპლექს არენაში აღმოსავლეთის ლიგის მორიგი მატჩებია. 

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19.

ჭაბუკები, 17 წლამდე

დასავლეთი. 2 თებერვალი,  ქუთაისის სპორტის სასახლე

ქუთაისი - სამტრედია 23-25

ბსბ ბათუმი - ფოთი 19-21

წყალტუბო - სამტრედია 12-35

ბსბ ბათუმი - ხელვაჩაური 30-30

მსაჯები: შ. სტურუა (სამტრედია) - ზ. აბრამიშვილი (თბილისი)

თ. ბჟალავა (ფოთი) - გ. გველესიანი (წყალტუბო)

------------------თ---მ---ფ---წ------ბ----ქ

სამტრედია---9---8---1---0--281-169--17

აჭარა-----------8---6---1---1--231-193--13

ბსბ ბათუმი---9---5---1---3--218-200--11

ფოთი----------8---4---0---4--166-168---8

ხელვაჩაური--9---2---2---5--201-222---6

ქუთაისი-------8---2---1---5--168-149---5

წყალტუბო----9---0---0---9--104-268---0

დარჩენილი სათამაშო დღეები:

9 თებერვალი, ზესტაფონი

16 თებერვალი, ხელვაჩაური

16 მარტი, ტყიბული

აღმოსავლეთი: 3 თებერვალი, არენა 2

----------------თ---მ---ფ---წ------ბ-----ქ

პეგასი---------9---9---0---0--214-70---18

ყვარელი------8---7---0---1--186-88---14

რუსთავი-----9---6---0---3--229-217--12

ქარიშხალა----8---4---0---4--158-172--8

ქარელი--------9---4---0---5--165-183--8

გორი-----------8---3---0---5--128-164--6

ლაგოდეხი----9---1---0---8---65-157---2

თელავი-------8---0---0---8--109-203---0

შემდეგი ტურები: 10 და 17 თებერვალი, 17 მარტი

5-5 საუკეთესო გადის მეორე ეტაპზე

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: