სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ნაკრებმა მეორე მატჩიც მოიგო ევრო 2022-ის პირველ შესარჩევ ეტაპზე: მალტაში, კოტონერა დარბაზში 30-25 დავამარცხეთ აზერბაიჯანი და ხვალ, 17 საათზე, პირველობისთვის გადამწყვეტ მატჩში კვიპროსის ეროვნულ გუნდს ვეთამაშებით.

აზერბაიჯანმა მედგარი წინააღმდეგობა გაგვიწია, ისევე როგორც პირველ მატჩში - კვიპროსს. ეს საკმაოდ ათლეტური, ოღონც ცოტა მძიმე და ასაკოვანი გუნდია.

ჩვენების სასტარტო შემადგენლობაში ერთი ცვლილება იყო - თამაში დაიწყო და რატი მსხვილიძემ, რომელმაც პირველი გოლიც გაიტანა, გიორგი ცხოვრებაძეს კი ადგილი მე-15 წუთისთვის დაუთმო. აზერბაიჯანი დაცვაში აქტიურ, 3-2-1 განლაგებას იყენებდა ხოლო მათ მეკარეს, ჰუსეინ გაფაროვს დროდადრო კარგი მოგერიებები ჰქონდა. 22-ე წუთზე, ჩიქოვანის გაძევების შემდეგ 10-12 ჩამოვრჩით, პირველი ტაიმი მთლიანად თანაბარი იყო და ბოლო წამებზე რევაზ ჭანტურიამ დაგვაწინაურა - 16-15.

ჭანტურია გუნდში საუკეთესო იყო. მან რამდენჯერმე ძალიან კარგად ითამაშა ინდივიდუალურად, მეორე ნახევარში კი იშვიათი ფოკუსი ჩაუტარა მეტოქეს, როდესაც შეტევაში ისე დააჯარიმა, რომ მსაჯს 2 წუთით გააძევებინა კიდეც.

მალე 19-16 დავწინაურდით, მაგრამ გაფაროვმა ზედიზედ მოიგერია რამდენიმე ბურთი და 39-ე წუთზე აზერბაიჯანმა ისევ გაათანაბრა, 19-19, თუმცა, ძალები აღარ შერჩა და დროის გაწელვა დაიწყო - მეტოქე აჭიანურებდა პაუზებს, სულ ითხოვდა მოედნის მოწმენდას, მუდმივად აპელირებდა მსაჯებთან და ტექნიკურ დელეგატებთან, რითაც ჩვენც საფუძვლიანად დაგვიგდო ტემპი და მაკედონიელ არბიტრებსაც აურია თავგზა. ბლომად, 5-5 იყო გაძევება. დაცვაში აზერბაიჯანი იყენებდა სხვადასხვა აქტიურ სქემებს - 5-1, 4-2, 3-3, ზოგჯერ პერსონალურად იყვანდა გიორგი ცხოვრებაძეს, რომელიც გუშინდელივით აქტიური ვეღარ იყო და 6 გოლიდან 3 შვიდმეტრიანით გაიტანა.

საბოლოოდ, თამაში გარდატეხეს ირაკლი კბილაშვილმა და ლექსო წითელიშვილმა. კბილაშვილმა ჯერ რიცხვობრივ ნაკლებობაში გაიტანა, შემდეგ - მეტობაში, ამას შორეული დარტყმა დაურთო წითელიშვილმა და 49-ე წუთზე ანგარიში 27-21 გახდა, ხოლო მალე ჭანტურიამ შვიდბურთიანი უპირატესობაც დააფიქსირა - 30-23. მატჩის ხასიათიდან გამომდინარე, ჯორჯე რაშიჩმა მხოლოდ ბოლოში შეიყვანა მოედანზე ახალგაზრდები, რის გამოც თევზაძეს, ჭანტურიასა და აბრამიშვილს თითქმის შეუცვლელად მოუწიათ თამაში.

დღესვე კვიპროსმა მოუგო მალტას, 38-20.  ხვალ, კვიპროსთან გადამწყვეტი მატჩი 17 საათზე დაიწყება. პირდაპირი სტრიმის ბმული დაწყებამდე 5 წუთით ადრე დაიდება აქ: www.facebook.com/GEONHF/.

ხელბურთი. ევრო 2022. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი. 11-13 იანვარი, 2019

მეორე რაუნდში, პლეიოფში გადიან ჯგუფების გამარჯვებულები

B ჯგუფი, მალტაში: საქართველო 4 (+32), კვიპროსი 4 (+26), აზერბაიჯანი 0, მალტა 0

კოსპიკვა. კოტონერას სპორტკომპლექსი, 12 იანვარი

აზერბაიჯანი - საქართველო 25-30

https://www.facebook.com/MaltaHandballQualifiers/videos/2188687891175093/

აზე: გაფაროვი, სკრებცოვი - ე. აიდამიროვი 9, ასქეროვი 5, მამადოვი 3, ი. სლემანოვი 3, ნაზარალიევი 2, ვალიევი 1, ისმაილოვი 1, ჰ. აიდამიროვი 1, სალიმოვი, რ. სლემანოვი, აზიზოვი, სერგუნინი - მწვ. ფარაჯოვი  

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ჭანტურია 6, ცხოვრებაძე 6, წითელიშვილი 5, არსენაშვილი 4, კბილაშვილი 3, ჩიქოვანი 2, აბრამიშვილი 2, მსხვილიძე 1, ორჯონიკიძე 1, მაისურაძე, იმნაძე, დიხამინჯია, გოგოლაძე, დათუკაშვილი - მწვ. რაშიჩი

მსაჯები: დანიელო ბოჟინოვსკი, ვიქტორ ნაჩევსკი (მაკედონია)

დელეგატები: სტეფან პარტემიან (საერძნეთი), ლარს ბერნდტსონ (შვედეთი)

მალტა - კვიპროსი 20-38

მალ: დ. ტანტი, კ. მიფსუდი - ფ. მიფსუდი 7, დი პილატო 4, მელი 3, ნაუდი 2, ბალდაკინო 1, ფენეჩი 1, მაკქლინი 1, მაგრო 1, ბორგი, გარგანო, რიცო, ბენ მუსა, ა. ტანტი, კარუანა - მწვ. ატარდი

კვი: ნუნგოვიჩი, ა. სტილიანუ - იოანუ 7, ხრისტოდულუ 5, ფოტიუ 5, პარასკევა 4, პრუნძუსი 4, გეორგიუ 4, გ. სტილიანუ 3, კოსტა 2, ხრისანტუ 2, კიპრიანუ 1, ნიკიფორუ 1, არგირუ, კოსტანტინუ, სოფოკლეუსი - მწვ. აპოტოლოსი

მსაჯები: იან კარმოს, ჟულიენ მიურშ (საფრანგეთი)

13 იანვარი. 17:00 კვიპროსი - საქართველო,  19:30 აზერბაიჯანი - მალტა

11 იანვარი. კვიპროსი - აზერბაიჯანი 25-17, საქართველო - მალტა 48-21

A ჯგუფი, ლუქსემბურგში: ლუქსემბურგი 4, ბულგარეთი 2, ბრიტანეთი 2, ირლანდია 0

13 იანვარი. ირლანდია - ბულგარეთი, ლუქსემბურგი - ბრიტანეთი

12 იანვარი. ირლანდია - ბრიტანეთი 26-32, ბულგარეთი - ლუქსემბურგი 17-36

11 იანვარი.  ბრიტანეთი - ბულგარეთი 20-24, ლუქსემბურგი - ირლანდია 35-18

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: