სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ეროვნულმა ნაკრებმა ევრო 2022-ის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი მალტაში მასპინძელთა დამარცხებით დაიწყო, 48-21. კვიპროსმა დაამარცხა აზერბაიჯანი - 25-17. ხვალ ვეთამაშებით აზერბაიჯანს, ზეგ - კვიპროსს. მეორე ეტაპზე, პლეიოფში, მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის.

თამაში: www.facebook.com/MaltaHandballQualifiers/videos/2133441913636538/

ნაკრებმა თამაში ასეთი შემადგენლობით დაიწყო - თევზაძე, აბრამიშვილი, ორჯონიკიძე, ჩიქოვანი, ცხოვრებაძე, ჭანტურია, არსენაშვილი. ამ შვიდეულმა 15 წუთი ითამაშა და ეს მონაკვეთი 17-3 მოიგო. თითქოს უცნაურია, მაგრამ ამ შემტევი ექვსეულიდან გოლი მხოლოდ გუნდის ლიდერს, ჩიქოვანს არ ჰქონდა გატანილი - ირაკლის კარში არც დაურტყამს, ის ძირითადად პასებით ამარაგებდა თანაგუნდელებს. რამდენიმე პოზიციური შეტევისა შემდეგ ჩვენი გუნდი ძირითადად სწრაფ შეტევებში აღწევდა მიზანს, რადგანაც მალტა შეტევაში ძალიან ბევრ ბურთს კარგავდა.

მე-15 წუთზე მოედანზე გამოვიდა დებიუტანტი ირაკლი გოგოლაძე, რომელმაც უმალ გახსნა საკუთარი გოლების ანგარიში ნაკრებში. შემდეგ, შესვენებამდე მოედანზე ამ მიმდევრობით გამოვიდნენ კბილაშვილი, მაისურაძე, იმნაძე, წითელიშვილი და დიხამინჯია. ტაიმი 29-9 მოვიგეთ, ყველაზე მეტი, 7 გოლი კი გიორგი ცხოვრებაძის ანგარიშზე იყო.

მეორე ტაიმი სხვა შვიდეულმა დაიწყო: ტორონჯაძე, იმნაძე, წითელიშვილი, კბილაშვილი, დიხამინჯია, გოგოლაძე, მაისურაძე. თავიდან სხვაობა გაიზარდა. კბილაშვილის დარტყმის შემდეგ ანგარიში 33-10 გახდა, მაგრამ მალტა 5-1 დაცვაზე გადავიდა, ჩვენებს ერთი პირობა თამაში აერიათ და მოხდა თითქმის წარმოუდგენელი რამ - მასპინძლებმა ზედიზედ გაიტანეს 5 გოლი - 33-15, მე-40 წუთზე.

ჯორჯე რაშიჩმა, ცხადია, წუთშესვენება აიღო. თამაშში ნელ-ნელა დაბრუნდნენ ორჯონიკიძე, ჭანტურია, აბრამიშვილი, ჩიქოვანი. რა თქმა უნდა, სხვაობამ ისევ იწყო ზრდა. კბილაშვილმა ოცბურთიანი სხვაობა მალე აღდგინა (37-17), სადებიუტო გოლები გაიტანა 17 წლის ჯემალ იმნაძემ, მოედანზე გამოვიდა ნაკრების უხუცესი სერგო დათუკაშვილიც, რომელიც ერთი-ორჯერ შეტევაშიც გაუძღვა გუნდს და მხოლოდ რატი მსხვილიძეს არ უთამაშია.

ცხადია, იყო მცირედი ხარვეზებიც. ხუთწუთიანი ჩავარდნაზე უკვე ვთქვით; ჩვენს არცერთ ხაზის მოთამაშეს თავის პოზიციაზე ბურთი კარში დასარტყმელად არ მიუღია, თუმცა ამის საჭიროება დიდად არც ყოფილა უამრავი სწრაფი შეტევისა და იმის გამო, რომ ჩვენი უკანა ხაზი შედეგიანად უტევდა; მარჯვენა ინსაიდის პოზიციაზე ზომაზე მეტი წუნი ჰქონდა გიორგი დიხამინჯიას.

53-ე წუთისთვის მოედანზე დამწყები ექვსეული იყო. სულ ბოლოს დიხამინჯიამ მარჯვენა კუთხეში დაიკავა ადგილი და აქ ბევრად უფრო ეფექტური იყო - ზედიზედ გაიტანა 2 გოლი. საბოლოოდ, მეორე ტაიმიც უპრობლემოდ მოვიგეთ - 19-12, ჯამში კი 48-21, რითაც დიდად გაიხარა კოტონერას დარბაზში მყოფმა მყოფმა რამდენიმე ქართველმა გულშემატკივარმა, მოგების აღსანიშნავად სურათიც გადაიღო და ჩვენც გაგვიზიარა.

საბოლოოდ, თამაშმა დაადასტურა, რომ საქართველოს ნაკრები მართლაც არის ტურნირის მთავარი ფავორიტი. მეორე მატჩში აზერბაიჯანი კარგახანს უძალიანდებოდა კვიპროსს, ერთხანს ლიდერობდა კიდეც, მაგრამ ტაიმი 10-13 წააგო და მეორეში გატყდა - 17-25.

ხვალ, 19 საათზე ვეთამაშებით აზერბაიჯანის გუნდს. მატჩის პირდაპირი სტრიმის ბმული დაწყებამდე 5 წუთით ადრე დაიდება აქ: www.facebook.com/GEONHF/.

ხელბურთი. ევრო 2022. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი. 11-13 იანვარი, 2019

მეორე რაუნდში, პლეიოფში გადიან ჯგუფების გამარჯვებულები

B ჯგუფი, მალტაში: საქართველო 2, კვიპროსი 2, აზერბაიჯანი 0, მალტა 0

კოსპიკვა. კოტონერას სპორტკომპლექსი. 11 იანვარი

კვიპროსი - აზერბაიჯანი 25-17

კვი: ნუნგოვიჩი, ა. სტილიანუ - არგირუ 7, ნიკიფორუ 4, პარასკევა 4, ხრისტოდულუ 3, ხრისანტუ 2, კოსტა 2, ფოტიუ 1, პრუნძოსი 1, გ. სტილიანუ 1, კოსტანტინუ, გეორგიუ, იოანუ, კიპრიანუ, სოფოკლეუსი - მწვ. აპოტოლოსი

აზე: გაფაროვი, სკრებცოვი - ასქეროვი 3, ნაზარალიევი 3, ე. აიდამიროვი 2, ჰ. აიდამიროვი 2, ისმაილოვი 2, ი. სლემანოვი 2, მამადოვი 1, სალიმოვი 1, რ. სლემანოვი 1, აზიზოვი, სერგუნინი, ვალიევი - მწვ. ფარაჯოვი

მსაჯები: დანიელო ბოჟინოვსკი, ვიქტორ ნაჩევსკი (მაკედონია)

საქართველო - მალტა 48-21

საქ: თევზაძე, ტორონჯაძე - ცხოვრებაძე 11, კბილაშვილი 7, ჭანტურია 7, აბრამიშვილი 6, ორჯონიკიძე 4, დიხამინჯია 4, გოგოლაძე 3, წითელიშვილი 2, იმნაძე 2, არსენაშვილი 2, ჩიქოვანი, მაისურაძე, დათუკაშვილი, მსხვილიძე - მწვ. რაშიჩი

მალ: დ. ტანტი, კ. მიფსუდი - დი პილატო 5, ბორგი 4, ფენეჩი 2, მაკქლინი 2, ფ. მიფსუდი 2, გარგანო 2, რიცო 2, ნაუდი 1, მელი 1, ბალდაკინო, მაგრო, ბენ მუსა, ა. ტანტი, კარუანა - მწვ. ატარდი

მსაჯები: იან კარმოს, ჟულიენ მიურშ (საფრანგეთი)

დელეგატები: სტეფან პარტემიან (საბერძნეთი), ლარს ბერნდტსონ (შვედეთი)

12 იანვარი. 19:00 აზერბაიჯანი - საქართველო, 21:30 მალტა - კვიპროსი

13 იანვარი. 17:00 კვიპროსი - საქართველო, 19:30 აზერბაიჯანი - მალტა,

A ჯგუფი, ლუქსემბურგში: ლუქსემბურგი 2, ბულგარეთი 2, ბრიტანეთი 0, ირლანდია 0

11 იანვარი. ბრიტანეთი - ბულგარეთი 20-24, ლუქსემბურგი - ირლანდია 35-18

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: