სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატის მეათე ტურში თბილისის ოლიმპია სპორტკომპლექს არენაში 22-31 დამარცხდა შეჯიბრების ლიდერთან, ბაქოს აზერიოლთან. 

წინადღით ბაქოელებმა ოლიმპიურ სასახლეში 33-21 მოგვიგეს და შეჯიბრებას 18 ქულით ლიდერობენ. ოლიმპია მეოთხე ადგილზეა.

აზერიოლში ამინდს გამოცდილი უცხოელი  ხელბურთელები ქმნიან. უკრაინელები კონოვალოვა, ვოსკობოინიკი, კოსმინა და ჰილიაზეტდინოვა, რუსი რუსინოვა და ორიც ნატურალიზებული აზერბაიჯანელი - მეტელსკა და კლიმენკო. მათ შორის უდაოდ საუკეთესო იყო უკრაინის ეროვნული  ნაკრების მეკარე, 24 წლის ელიზავეტა ჰილიაზეტდინოვა.  უამრავი რთული ბურთის მოგერიების გარდა მეკარე ბრწყინვალედ იწყებდა სწრაფ გარღვევასაც და, ორი მატჩის განმავლობაში, თითქმის არ შეშლია გრძელი პასი.

ოლიმპიაში ძირითადად თამაშობენ საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრების გოგონები და ეროვნული ნაკრების რამდენიმე წევრი, რომელთგანაც ყველაზე უფროსი 20 წლისაა. პირველ მატჩში ძირითადმა დატვირთვამ ქიტესაშვილსა და ჯგერენაიაზე გადაიარა - ამ ორმა გოლები ორი მესამედი გაიტანა, მეორე შეხვედრაში კი ლიდერებს კარგად შეეშველნენ თეთრაშვილი (4 გოლი), მაჭარაშვილი, გოგია (3-3), ორივე ჩხაიძე (2-2). შედეგად, თამაშის ხარისხი უკეთესი იყო და რომ არა მეტოქის ექსტრა-კლასის მეკარე და ჩვენების რამდენიმე შეცდომა, სხვაობა რამდენიმე ბურთით ნაკლებიც შეიძლებოდა ყოფილიყო.

დღესვე ბაქოში თამაობენ იდმან აკადემიასი - აზერსუ, ყარაბაღი -განჯლარ ბირლიი, რის შემდეგაც შეჯიბრების ნახევარი, 2 წრე, გასრულდება. შემდეგ 4 მატჩს ოლიმპია შინ გამართავს - 25-26 იანვარს ვმასპინძლობთ მეორე ლიდერსა და სარსანდელ ჩემპიონს, ბაქოს აზერსუს, ხოლო 7-8 თებერვალს - მესამე ადგილზე მყოფ ყარაბაღს.

სეზონი დასრულდება 6 გასვლითი მატჩით ბაქოში, ჯერ აზერიოლთან, შემდეგ კი ვეთამაშებით იმ ორ გუნდს, ვისთანაც თბილისში 8 შესაძლებლიდან 7 ქულა ავიღეთ - იდმან აკადემიას და განჯლარ ბირლიის.

ამის შემდეგ, საქართველოს 17-წლამდელ გოგონათა ნაკრები გააგრძელებს მზადებას ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 3-11 აგვისტოს გაიმართება თბილისში, ხოლო ჩვენს ქალთა ეროვნულ გუნდს 2019 წელს ევრო 2020-ის პირველი სსაკვალიფიკაციო ეტაპი აქვს სათამაშო.

ხელბურთი. აზერბაიჯან-საქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2018-19

11 იანვარი, არენა 1. ოლიმპია თბილისი - აზერიოლი ბაქო 22-31

ოლ: ჯიქურაშვილი, ჩავჩიძე - ჯგერენაია 5, თეთრაშვილი 4, მაჭარაშვილი 3, გოგია 3, ქიტესაშვილი 2, ე. ჩხაიძე 2, ა. ჩხაიძე 2, ქ. ცინცაძე 1, ჩირგაძე, დვალიშვილი, მ. ცინცაძე, ბჟალავა, ქებაძე, სურგულაძე

აზ: ჰილიაზეტდინოვა, ჰასანოვა - გასიმოვა 6, იუსიბოვა 6, კოსმინა 4, ნასრედდინოვა 3, ვოსკობოინიკი 3, რუსინოვა 3, მეტელსკა 2, კონოვალოვა 1, კლიმენკო 1, მუსტაფაევა 1, გაჰრამანოვა 1

მსაჯები: ემ. აღაქიში - ს. აბასოვა, დელეგატი: ლ. გელაშვილი

10 იანვარი, ოლიმპიური სასახლე. ოლიმპია - აზერიოლი 21-33

ოლ: ჯავახია, ჯიქურაშვილი - ქიტესაშვილი 8, ჯგერენაია 6, ე. ჩხაიძე 2, თეთრაშვილი 2, ჩირგაძე 1, ქ. ცინცაძე 1, გოგია 1, ა. ჩხაიძე, დვალიშვილი, მ. ცინცაძე,  ბჟალავა, იაშვილი, ქებაძე, მაჭარაშვილი - მწვ. ორჯონიკიძე, პორტნოი, კომახიძე

აზ: ჰილიაზეტდინოვა, ჰასანოვა - კონოვალოვა 5, კლიმენკო 5, მეტელსკა 4, გასიმოვა 4, ვოსკობოინიკი 4, კოსმინა 3, რუსინოვა 2, იუსიბოვა 2, ნასრედდინოვა 2, მუსტაფაევა 1, გაჰრამანოვა 1 - მწვ. ვორონოვი, ჯაფაროვა, კუზინა   

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი, დელეგატი: ემ. აღაქიში

-------------------------თ---მ---ფ---წ-----ბ------ქ

აზერიოლი-----------10---9---0---1--330-208--18

აზერსუ----------------9---8---0---1--317-195--16

ყარაბაღი--------------9---5---0---4--279-219--10

ოლიმპია-------------10---3---1---6--244-324---7

იდმან აკადემიასი---9---2---1---6--227-296---5

განჯლარ ბირლიი---9---0---0---9--189-354---0

წინა მატჩები: ოქტ. აზერიოლი - განჯლარ ბირლიი 44-18, ყარაბაღი - იდმან აკადემიასი 33-26, აზერსუ - ოლიმპია 46-17 - ოქტ. აზერსუ - ოლიმპია 34-21 - 13 ოქტ. განჯლარ ბირლიი - აზერსუ 21-51, აზერიოლი - ყარაბაღი 26-20 - 20 ოქტ. იდმან აკადემიასი - განჯლარ ბირლიი 36-25, აზერსუ - აზერიოლი 28-27 - 25 ოქტ. ოლიმპია - იდმან აკადემიასი 24-24 – 26 ოქტ. ოლიმპია - იდმან აკადემიასი 31-26 – 27 ოქტ. ყარაბაღი - აზერსუ 25-30 – 3 ნოე. აზერსუ - იდმან აკადემიასი 38-18, განჯლარ ბირლიი - ყარაბაღი 22-44 - 6 ნოე. აზერიოლი - იდმან აკადემიასი 38-18 - 10 ნოე. აზერიოლი - განჯლარ ბირლიი 40-13 - 14 ნოე. ყარაბაღი - იდმან აკადემიასი 38-20 - 24 ნოე. აზერსუ - განჯლარ ბირლიი 40-15, ყარაბაღი - 8 დეკ. განჯლარ ბირლიი - იდმან აკადემიასი 30-32, აზერიოლი - აზერსუ 26-22, ყარაბაღი - ოლიმპია 33-23 - 9 დეკყარაბაღი - ოლიმპია 42-18 – 20 დეკ. ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი 37-28 - 21 დეკ. ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი 30-27 – 23 დეკ. აზერსუ - ყარაბაღი 28-25, აზერიოლი - იდმან აკადამიასი 39-27 – 10 იან. ოლიმპია - აზერიოლი 21-33 – 11 იან. ოლიმპია - აზერიოლი 22-31, იდმან აკადემიასი - აზერსუ, ყარაბაღი - განჯლარ ბირლიი

24-25 იანვარი. თბილისი. ოლიმპია - აზერსუ

7-8 თებერვალი. თბილისი. ოლიმპია - ყარაბაღი

23-24 თებერვალი. ბაქო. აზერიოლი - ოლიმპია თბილისი

6-17 მარტიბაქო. იდმან აკადემიასი - ოლიმპია თბილისი

20-21 აპრილიბაქო. განჯლარ ბირლიი - ოლიმპია თბილისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: