სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ეროვნული ნაკრები უკვე მალტაში. ევროპის ჩემპიონატის პირველი საკვალიფიკაციო თამაში ჩვენს გუნდს პარასკევს, ჩვენი დროით 22:30 აქვს მალტის ნაკრების წინააღმდეგ.

გუშინ, ოლიმპიურ სასახლეში გამართული ბოლო ვარჯიშის შემდეგ დასახელდა გუნდის საბოლოო შემადგენლობაც. ბოლო, მეთექვსმეტე ადგილი ერგო დებიუტანტს, ქუთაისის 17 წლის მარცხენა გარემარბს, ჯემალ იმნაძეს.

ვრცელი ინტერვიუ, რა თქმა უნდა, არ გამოვიდა. გუნდს სასტუმროში ეჩქარებოდა და მალე თვითმფრინავის რეისიც იყო, ხოლო გახარებულ ჯემალს ბევრი ლაპარაკის თავი არც ჰქონდა.

-რა თქმა უნდა, მოულოდნელი იყო ნაკრებში გამოძახებაც და შემადგენლობაში დასახელებაც და ახლავე მინდა მადლობა გადავუხადო ყველას, ვინც მენდო. ვეცდები, რომ ნდობა თამაშით გავამართლო.

ჯემალ იმნაძე და მისი ტყუპისცალი, ლევანი, წელს ამთავრებენ ქუთაისის მე-16 საჯარო სკოლას. ხელბურთში ვარჯიში 2015 წელს დაიწყეს ქუთაისში, ზურაბ ყაველაშვილთან.

- ჯერ ფეხბურთზე დავდიოდით. ლევანი მალევე გადავიდა ხელბურთზე, მე კი თავი გავიტეხე და ექიმმა ფეხბურთის თამაში ამიკრძალა, რის შემდეგაც მალე ძმის გუნდს მივაკითხე. წინა სეზონში ვთამაშობდით საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის დასავლეთის ლიგაში. ჩვენი გუნდი ფინალში ვერ მოხვდა, მაგრამ ჩვენი თამაში ნახა ნაკრების მწვრთნელმა გიორგი გვაზავამ და თბილისში გამოგვიძახა. წინა სეზონშივე, რამდენჯერმე ვითამაშეთ ქუთაისის უმაღლესი ლიგის გუნდში.

მთელი ზაფხული და მერე, კიდევ ორი თვე, ვცხოვრობდით და ვვარჯიშობდით ხელბურთის აკადემიაში, ახალგაზრდულ ნაკრებთან ერთად. სულ ორჯერ ვიყავით ამ ხუთი თვის განმავლობაში ქუთაისში.

ჩემი ძმა ცაციაა, მე - მემარჯვენე. ჭაბუკთა გუნდში ინსაიდები ვიყავით, მაგრამ ნაკრებში კუთხეში გადაგვყვანეს. ჯერ ორივენი გავემგზავრეთ მონტენეგროში, ახალგაზრდულ ევროპის ჩემპიონატზე. შემდეგ, ჭაბუკთა ევროპის ჩემპიონატზე, თბილისში, ნაკრებში ცაცია სჭირდებოდათ და იმ ტურნირზე შემადგენლობაში ლევანი მოხვდა, თუმცა, მეც ბოლომდე ვვარჯიშობდი და სათადარიგო ვიყავი. შემდეგ ჩემი ჯერი დადგა და კოსოვოში ვითამაშე ახალგაზრდული ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირზე. სადაც სულ ცოტა დაგვაკლდა პირველ ადგილამდე - კოსოვოსთან თამაშიც სულ თვალწინ მაქვს, ბოლო წამებზე შვიდმეტრიანი ვერ გავიტანეთ, მაგრამ შემდეგ ბურთი მე დამრჩა და ზედ ბოლო წამზე მეკარესთან პირისპირ გასულმა ვერ გავიტანე.

- ჯემალ, წელს სკოლას ამთავრებ. ხელბურთი ხელს არ შეგიშლის? 

-არა, რას შემიშლის. ყველაფრის მოსწრება შეიძლება. ჭაბუკთა ნაკრებში სანამ მომიწვიეს, იქამდე უკვე გადაწყვეტილი მქონდა რომ ხელბურთს გავყვებოდი. ახლა ხომ მითუმეტეს.

-აბა შენ იცი, კარგად თამაშს გისურვებ მალტაში...

-დიდი მადლობა. კიდევ ერთხელ მადლობა ყველას ჩემზე გაწეული ამაგისთვის და ნდობისთვის.

ჯემალ იმნაძე: დაიბადა 2001 წლის 25 მარტს ქუთაისში. ხელბურთში ვარჯიში დაიწყო 2015 წელს ზურაბ ყაველაშვილთან.  კარიერა: ხელბურთის კლუბი ქუთაისი - ჯერ ჭაბუკთა და შემდეგ უმღლესი ლიგის გუნდი. 2018 წელს ითამაშა ახალგაზრდულ ევროპის ჩემპიონატზე მონტენეგროში და მსოფლიო ახალგაზრდული ჩემპიონატის შეარჩევი ტურნირი კოსოვოში. ორივე ტურნირზე: 9 მატჩი, 15 გოლი. ქუთაისის მე-16 საჯარო სკოლის მე-12 კლასის მოსწავლე

საქართველოს ნაკრები მალტაში

22. შოთა თევზაძე (1981, 200 სმ, ფოჩანი, რუმ) GK

12. გიგა ტორონჯაძე (1989, 190, BSB ბათუმი) GK

2. ჯემალ იმნაძე (2001, 184, ქუთაისი) LW

5. უჩა მაისურაძე (1986, 190, უგუნდო) P

8. ირაკლი ჩიქოვანი (1989, 198, კონსტანცა, რუმ) CB

9. სერგო დათუკაშვილი (1978, 198, უგუნდო) LB

10. ირაკლი კბილაშვილი (1998, 189, ოდესა, უკრ) CB

11. გიორგი ცხოვრებაძე (2001, 193, მონპელიე, საფ) RB

14. თეიმურაზ ორჯონიკიძე (1996, 198, ფერენცვაროში, უნგ) LB

15. ლექსო წითელიშვილი (1992, 194, სტრუგა, მკდ) LB

19. ზურაბ აბრამიშვილი (1994, 193, BSB ბათუმი) LW

20. ერეკლე არსენაშვილი (1998, 200, დიომიდის არგოსი, საბ) P

23. რევაზ ჭანტურია (1982, 178, პელისტერი, მკდ) RW

24. ირაკლი გოგოლაძე (1996, 177, BSB ბათუმი) RW

29. რატი მსხვილიძე (1986, 207, უგუნდო) RB

31. გიორგი დიხამინჯია (1997, 190, სტრუგა, მკდ) RB, RW

ჯორჯე რაშიჩი (სრბ, 1958, მთავარი მწვრთნელი)

გიორგი გვაზავა (1978, მწვრთნელი)

ჯუმბერ ყარყარაშვილი (1990, ექიმი)

ვახტანგ მეიფარიანი (1970, კაცთა ნაკრებების მთავარი მენეჯერი)

--

ხელბურთიევრო 2022. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი. 11-13 იანვარი, 2019

მეორე ეტაპზე, პლეიოფში გადის ჯგუფის გამარჯვებული

ჯგუფილუქსემბურგში: ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი, ირლანდია, ბულგარეთი

ჯგუფიმალტაში: კვიპროსი, საქართველო, აზერბაიჯანი, მალტა

კოსპიკვა, კოტონერას სპორტკომპლექსი:

11 იანვარი. 20:00 კვიპროსი - აზერბაიჯანი, 22:30 საქართველო - მალტა,

12 იანვარი. 19:00 აზერბაიჯანი - საქართველო, 21:30 მალტა - კვიპროსი

13 იანვარი. 17:00 კვიპროსი - საქართველო,  19:30 აზერბაიჯანი - მალტა

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: