სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ქალთა ჩემპიონატზე დარულდა პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე რაუნდში ქულათა მაქსიმუმით გადავიდნენ რუმინეთი, ჰოლანდია და რუსეთი. რუმინეთმა გუშინ 31-23 დაამარცხა ნორვეგია, რომელიც ტიტულის დაკარგვის პირასაა.  

რუმინეთმა მე-14 წუთიდან დაიწყო მეტოქის განადგურება, როდესაც ნიაგუმ, კიპერმა და გაიგერმა ზედიზედ 4 გოლი გაიტანეს (12-8), 24-ე წუთზე კი სხვაობა 7 ბურთი იყო, 17-10. ნორვეგიამ მეორე ტაიმის დასაწყისში გაიბრძოლა - კრისტიანსენისა და ოფტედალის გოლების შემდეგ ანგარიში 14-18 გახდა, მაგრამ აქ ზედიზედ რამდენიმე ბურთი მოიგერია მეკარე დუმანსკამ, 53-ე წუთზე კი რუმინეთს საქმე მოთავებული ჰქონდა - 28-19. ნიაგუმ გაიტანა 11, დუმანსკამ მოიგერია 14 დარტყმა. შედეგად, ნორვეგია უქულოდ გავიდა მეორე ეტაპზე, სადაც ექვსეულიდან ჩემპიონობისთვის ბრძოლას სულ 2 გუნდი აგრძელებს და ჰოლანდიასთან, უნგრეთთან და ესპანეთთან აქვს სათამაშო. 

უნგრეთ-ესპანეთის მატჩშიც დაახლოებით იგივე სცენარი იყო - უნგრეთის ახალგაზრდული გუნდი უკვე მეორმოცე წუთზე 10 ბურთით იგებდა (საბოლოოდ - 32-26), ესპანეთი  კი ასევე 0 ქულითაა და მეორე ეტაპზე ნორვეგიის დღეში იქნება. ამ ჯგუფიდან უდანაკარგოდ, 4 ქულით, ჰოლანდია გავიდა.

ჯგუფიდან 4 ქულა გაიყოლა რუსეთმაც, რომლის ბოლო ტურის მატჩიც აღარაფერს წყვეტდა და ოლიმპიურმა ჩემპიონმა თავს სლოვენიასთან დამარცხების უფლებაც მისცა - 27-29.

მეორე ეტაპი დღესვე იწყება დანია-საფრანგეთისა და შვედეთ-მონტენეგროს მატჩებით.  ჩემპიონატის ყველა თამაშის ნახვა, ქართული კომენტარით, შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი.  ევროპის ჩემპიონატი 2018. ქალები. საფრანგეთი, 29 ნოე-16 დეკ

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორეზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი, ნანტი: სერბეთი 4, შვედეთი 4, დანია 4 - პოლონეთი 0

4 დეკემბერი

შვედეთი - პოლონეთი 23-22

ბლომსტრანდი, ჰაგმანი 4 - გრჟიბი 9, პლაჩეკი 16/38

https://www.youtube.com/watch?v=sYWpIutWXsg&t=3s

დანია - სერბეთი 25-30

ოსტეგორი 6 - კრპეჟი, ლეკიჩი 8

https://www.youtube.com/watch?v=GfjYXUVc97I

30 ნოე: სერბეთი - პოლონეთი 33-26, დანია - შვედეთი 30-29

2 დეკემბერი. პოლონეთი - დანია 21-28, შვედეთი - სერბეთი 22-21

B ჯგუფი, ნანსი. რუსეთი 4, საფრანგეთი 4, მონტენეგრო 2 - სლოვენია 2

4 დეკემბერი

რუსეთი - სლოვენია 27-29

კოჩეტოვა 6, მაკეევა 5 - გროსი 12, სტანკო 6

https://www.youtube.com/watch?v=ffMMsTFjK_c

საფრანგეთი - მონტენეგრო 25-20

ნზემინკო 7, ლენო 10/25 - რადიჩევიჩი 6, მეჰმედოვიჩი 4

https://www.youtube.com/watch?v=zy48kMbKZOs

29 ნოე: საფრანგეთი - რუსეთი 23-26, 30 ნოე: მონტენეგრო - სლოვენია 36-32

2 დეკემბერი. სლოვენია - საფრანგეთი 21-30, რუსეთი - მონტენეგრო 24-23

C ჯგუფი, მონბელიარი: ჰოლანდია 6, უნგრეთი 4, ესპანეთი 2 - ხორვატია 0

5 დეკემბერი

ჰოლანდია - ხორვატია 34-23

ამეგა 8, მალეშტაინი 6, ფრერიკსი 5 - ტურკი, კალაუსი 6

https://www.youtube.com/watch?v=jwUF-DdHaQ8

უნგრეთი - ესპანეთი 32-26

პლანეტა 8 (6/6 7მ), შაცლი, ჰაფრა 5 - მარტინი 6, ლოპესი 5

https://www.youtube.com/watch?v=fRVmoqpMuRQ

1 დეკ: უნგრეთი - ჰოლანდია 25-28, ესპანეთი - ხორვატია 25-18

3 დეკემბერი. ხორვატია - უნგრეთი 18-24, ჰოლანდია - ესპანეთი 28-27

D ჯგუფი, ბრესტი: რუმინეთი 6, გერმანია 4, ნორვეგია 2 - ჩეხეთი 0

5 დეკემბერი

გერმანია - ჩეხეთი 30-28

შმელცერი 7, გეშკე, ბიოლკი 5 - ლუზუმოვა 10, კოვაროვა 6

https://www.youtube.com/watch?v=TyM-zdPhAYA

ნორვეგია - რუმინეთი 23-31

კრისტიანსენი, აუნე 5 - ნიაგუ 11 (4-7მ), კიპერი 5, დუმანსკა 14/32

https://www.youtube.com/watch?v=wZzU4REd3rw

1 დეკ: ნორვეგია - გერმანია 32-33, რუმინეთი - ჩეხეთი 31-28

3 დეკემბერი. გერმანია - რუმინეთი 24-29, ჩეხეთი - ნორვეგია 17-31

ბომბარდირები: კრპეჟი, სრბ 26 (15 7მ); გროსი, სლნ 25 (7); ბუჩესკი, რუმ 24 (12); ნიაგუ, რუმ 24 (4); იაუკოვიჩი, მნტ 21 (5) - გოლი+პასი: გროსი 25+16 - პასები: ვიახირევა, რუს 21 -  მეკარეები: დუმანსკა, რუმ 27/67=40%; იდენი, შვდ 29/76=38%

მეორე ჯგუფური ეტაპი. ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

1 ჯგუფი, ნანტი: რუსეთი 4, სერბეთი 2, საფრანგეთი 2, შვედეთი 2, დანია 2, მონტენეგრო 0

(საფ-რუს 26-23, შვდ-დან 29-30, სრბ-შვდ 21-22, რუს-მნტ 24-23, სრბ-დან 30-25, საფ-მნტ 30-25)

6 დეკემბერი.  21:00  დანია - საფრანგეთი, 24:00 შვედეთი - მონტენეგრო

8 დეკემბერი. 18:00 შვედეთი - საფრანგეთი, 21:00 სერბეთი - რუსეთი

10 დეკემბერი. 21:00 დანია - რუსეთი, 24:00 სერბეთი - მონტენეგრო

12 დეკემბერი. 18:45 დანია - მონტენეგრო, 21:00 შვედეთი - რუსეთი, 24:00 სერბეთი - საფრანგეთი

2 ჯგუფი, ნანსი: რუმინეთი 4, ჰოლანდია 4, უნგრეთი 2, გერმანია 2, ესპანეთი 0, ნორვეგია 0

(ჰოლ-უნგ 28-25, გერ-ნორ 33-32, რუმ-გერ 29-24, ჰოლ-ესპ 28-27, რუმ-ნორ 31-23, უნგ-ესპ 32-26)

7 დეკემბერი. 21:00 ესპანეთი - გერმანია, 24:00 უნგრეთი - ნორვეგია

9 დეკემბერი. 18:00 უნგრეთი - გერმანია, 21:00 ჰოლანდია - რუმინეთი

11 დეკემბერი. 21:00 ესპანეთი - რუმინეთი, 24:00 ჰოლანდია - ნორვეგია

12 დეკემბერი. 18:45 ესპანეთი - ნორვეგია, 21:00 უნგრეთი - რუმინეთი, 24:00 ჰოლანდია - გერმანია

ფინალური ოთხეული: პარიზი, 14, 16 დეკემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 7   7   0   0   317-187   14  
პეგასი 7   5   0   2   298-201   10  
ქუთაისი 7   5   0   2   235-206   10  
იმედი სტუ 7   5   0   2   289-196   10  
გორი 7   3   0   4   248-289   6  
სპორტუნი 7   2   0   5   221-297   4  
სამტრედია 7   1   0   6   192-276   2  
წყალტუბო 7   0   0   7   156-304   0  
განახლდება 26 იანვარს

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 6   5   1   0   187-125   11  
აჭარა 6   5   1   0   172-131   11  
ბსბ ბათუმი 6   4   0   2   137-125   8  
ფოთი 6   3   0   3   115-114   6  
ქუთაისი 6   1   1   4   122-108   3  
ხელვაჩაური 6   1   1   4   132-142   3  
წყალტუბო 6   0   0   6   60-180   0  
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 7   7   0   0   179-63   14  
ყვარელი 7   6   0   1   155-72   12  
რუსთავი 7   5   0   2   175-176   10  
ქარიშხალა 7   4   0   3   151-147   8  
გორი 7   3   0   4   116-137   6  
ქარელი 7   2   0   5   126-156   4  
ლაგოდეხი 7   1   0   6   65-137   2  
თელავი 7   0   0   7   93-172   0  
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 7   2   1   4   60-86   5  
სამტრედია 7   2   1   4   64-95   5  
წყალტუბო 7   1   0   6   64-82   2  
სენაკი 7   0   0   7   31-104   0  
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 3   3   0   0   27-12   6  
ქარიშხალა 3   2   0   1   32-32   4  
რუსთავი 3   1   0   2   30-29   2  
გორი 3   0   0   3   17-33   0  
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: