სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ქალთა ჩემპიონატზე დარულდა პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე რაუნდში ქულათა მაქსიმუმით გადავიდნენ რუმინეთი, ჰოლანდია და რუსეთი. რუმინეთმა გუშინ 31-23 დაამარცხა ნორვეგია, რომელიც ტიტულის დაკარგვის პირასაა.  

რუმინეთმა მე-14 წუთიდან დაიწყო მეტოქის განადგურება, როდესაც ნიაგუმ, კიპერმა და გაიგერმა ზედიზედ 4 გოლი გაიტანეს (12-8), 24-ე წუთზე კი სხვაობა 7 ბურთი იყო, 17-10. ნორვეგიამ მეორე ტაიმის დასაწყისში გაიბრძოლა - კრისტიანსენისა და ოფტედალის გოლების შემდეგ ანგარიში 14-18 გახდა, მაგრამ აქ ზედიზედ რამდენიმე ბურთი მოიგერია მეკარე დუმანსკამ, 53-ე წუთზე კი რუმინეთს საქმე მოთავებული ჰქონდა - 28-19. ნიაგუმ გაიტანა 11, დუმანსკამ მოიგერია 14 დარტყმა. შედეგად, ნორვეგია უქულოდ გავიდა მეორე ეტაპზე, სადაც ექვსეულიდან ჩემპიონობისთვის ბრძოლას სულ 2 გუნდი აგრძელებს და ჰოლანდიასთან, უნგრეთთან და ესპანეთთან აქვს სათამაშო. 

უნგრეთ-ესპანეთის მატჩშიც დაახლოებით იგივე სცენარი იყო - უნგრეთის ახალგაზრდული გუნდი უკვე მეორმოცე წუთზე 10 ბურთით იგებდა (საბოლოოდ - 32-26), ესპანეთი  კი ასევე 0 ქულითაა და მეორე ეტაპზე ნორვეგიის დღეში იქნება. ამ ჯგუფიდან უდანაკარგოდ, 4 ქულით, ჰოლანდია გავიდა.

ჯგუფიდან 4 ქულა გაიყოლა რუსეთმაც, რომლის ბოლო ტურის მატჩიც აღარაფერს წყვეტდა და ოლიმპიურმა ჩემპიონმა თავს სლოვენიასთან დამარცხების უფლებაც მისცა - 27-29.

მეორე ეტაპი დღესვე იწყება დანია-საფრანგეთისა და შვედეთ-მონტენეგროს მატჩებით.  ჩემპიონატის ყველა თამაშის ნახვა, ქართული კომენტარით, შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი.  ევროპის ჩემპიონატი 2018. ქალები. საფრანგეთი, 29 ნოე-16 დეკ

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორეზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი, ნანტი: სერბეთი 4, შვედეთი 4, დანია 4 - პოლონეთი 0

4 დეკემბერი

შვედეთი - პოლონეთი 23-22

ბლომსტრანდი, ჰაგმანი 4 - გრჟიბი 9, პლაჩეკი 16/38

https://www.youtube.com/watch?v=sYWpIutWXsg&t=3s

დანია - სერბეთი 25-30

ოსტეგორი 6 - კრპეჟი, ლეკიჩი 8

https://www.youtube.com/watch?v=GfjYXUVc97I

30 ნოე: სერბეთი - პოლონეთი 33-26, დანია - შვედეთი 30-29

2 დეკემბერი. პოლონეთი - დანია 21-28, შვედეთი - სერბეთი 22-21

B ჯგუფი, ნანსი. რუსეთი 4, საფრანგეთი 4, მონტენეგრო 2 - სლოვენია 2

4 დეკემბერი

რუსეთი - სლოვენია 27-29

კოჩეტოვა 6, მაკეევა 5 - გროსი 12, სტანკო 6

https://www.youtube.com/watch?v=ffMMsTFjK_c

საფრანგეთი - მონტენეგრო 25-20

ნზემინკო 7, ლენო 10/25 - რადიჩევიჩი 6, მეჰმედოვიჩი 4

https://www.youtube.com/watch?v=zy48kMbKZOs

29 ნოე: საფრანგეთი - რუსეთი 23-26, 30 ნოე: მონტენეგრო - სლოვენია 36-32

2 დეკემბერი. სლოვენია - საფრანგეთი 21-30, რუსეთი - მონტენეგრო 24-23

C ჯგუფი, მონბელიარი: ჰოლანდია 6, უნგრეთი 4, ესპანეთი 2 - ხორვატია 0

5 დეკემბერი

ჰოლანდია - ხორვატია 34-23

ამეგა 8, მალეშტაინი 6, ფრერიკსი 5 - ტურკი, კალაუსი 6

https://www.youtube.com/watch?v=jwUF-DdHaQ8

უნგრეთი - ესპანეთი 32-26

პლანეტა 8 (6/6 7მ), შაცლი, ჰაფრა 5 - მარტინი 6, ლოპესი 5

https://www.youtube.com/watch?v=fRVmoqpMuRQ

1 დეკ: უნგრეთი - ჰოლანდია 25-28, ესპანეთი - ხორვატია 25-18

3 დეკემბერი. ხორვატია - უნგრეთი 18-24, ჰოლანდია - ესპანეთი 28-27

D ჯგუფი, ბრესტი: რუმინეთი 6, გერმანია 4, ნორვეგია 2 - ჩეხეთი 0

5 დეკემბერი

გერმანია - ჩეხეთი 30-28

შმელცერი 7, გეშკე, ბიოლკი 5 - ლუზუმოვა 10, კოვაროვა 6

https://www.youtube.com/watch?v=TyM-zdPhAYA

ნორვეგია - რუმინეთი 23-31

კრისტიანსენი, აუნე 5 - ნიაგუ 11 (4-7მ), კიპერი 5, დუმანსკა 14/32

https://www.youtube.com/watch?v=wZzU4REd3rw

1 დეკ: ნორვეგია - გერმანია 32-33, რუმინეთი - ჩეხეთი 31-28

3 დეკემბერი. გერმანია - რუმინეთი 24-29, ჩეხეთი - ნორვეგია 17-31

ბომბარდირები: კრპეჟი, სრბ 26 (15 7მ); გროსი, სლნ 25 (7); ბუჩესკი, რუმ 24 (12); ნიაგუ, რუმ 24 (4); იაუკოვიჩი, მნტ 21 (5) - გოლი+პასი: გროსი 25+16 - პასები: ვიახირევა, რუს 21 -  მეკარეები: დუმანსკა, რუმ 27/67=40%; იდენი, შვდ 29/76=38%

მეორე ჯგუფური ეტაპი. ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

1 ჯგუფი, ნანტი: რუსეთი 4, სერბეთი 2, საფრანგეთი 2, შვედეთი 2, დანია 2, მონტენეგრო 0

(საფ-რუს 26-23, შვდ-დან 29-30, სრბ-შვდ 21-22, რუს-მნტ 24-23, სრბ-დან 30-25, საფ-მნტ 30-25)

6 დეკემბერი.  21:00  დანია - საფრანგეთი, 24:00 შვედეთი - მონტენეგრო

8 დეკემბერი. 18:00 შვედეთი - საფრანგეთი, 21:00 სერბეთი - რუსეთი

10 დეკემბერი. 21:00 დანია - რუსეთი, 24:00 სერბეთი - მონტენეგრო

12 დეკემბერი. 18:45 დანია - მონტენეგრო, 21:00 შვედეთი - რუსეთი, 24:00 სერბეთი - საფრანგეთი

2 ჯგუფი, ნანსი: რუმინეთი 4, ჰოლანდია 4, უნგრეთი 2, გერმანია 2, ესპანეთი 0, ნორვეგია 0

(ჰოლ-უნგ 28-25, გერ-ნორ 33-32, რუმ-გერ 29-24, ჰოლ-ესპ 28-27, რუმ-ნორ 31-23, უნგ-ესპ 32-26)

7 დეკემბერი. 21:00 ესპანეთი - გერმანია, 24:00 უნგრეთი - ნორვეგია

9 დეკემბერი. 18:00 უნგრეთი - გერმანია, 21:00 ჰოლანდია - რუმინეთი

11 დეკემბერი. 21:00 ესპანეთი - რუმინეთი, 24:00 ჰოლანდია - ნორვეგია

12 დეკემბერი. 18:45 ესპანეთი - ნორვეგია, 21:00 უნგრეთი - რუმინეთი, 24:00 ჰოლანდია - გერმანია

ფინალური ოთხეული: პარიზი, 14, 16 დეკემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: