სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ქალთა ჩემპიონატზე პირველი ჯგუფური ეტაპის მეორე ტურის 8 მატჩიდან სამში გამარჯვებული ბოლო წამებზე გაირკვა. შვედეთმა 22-21 მოუგო სერბეთს, რუსეთმა - 24-23 მონტენეგროს, ხოლო ჰოლანდიამ - ესპანეთს - 28-27.

რუსეთი კინაღამ დაღუპა მწვრთნელმა ტრეფილოვმა, როდესაც ბოლოსწინა წუთზე აიღო წუთშესვენება, რომელიც აღარ ეკუთვნოდა. რუსსები ორწუთიანით დასაჯეს, ხოლო იაუკოვიჩმა ანგარიში გაათანაბრა: 23-23,  თუმცა, კაცნაკლულმა გუნდმა მაინც მოახერხა  მოგება - სუდაკოვამ მარჯვენა კუთხიდან გატანა, შემდეგ კი რუსებმა მონტენეგროს ბოლო შეტევაც მოიგერიეს.

სერბმა ლავკომ დასრულებამდე ნახევარი წუთით ადრე გაუთანაბრა შვედეთს, მაგრამ ტაიმაუტის შემდეგ, სირენამდე 5 წამით ადრე ალმმა მაინც გაიტანა გამარჯვების გოლი - 24-23.

კიდევ უფრო მძაფრი დრამა დატრიალდა ჰოლანდია - ესპანეთის მატჩში. დასრულებამდე 15 წამით ადრე ესპანელთ ამარჯვენა გარემარბმა ურთულესი გოლი შეაგდო სწრაფი გარღვევის შემდეგ, მაგრამ ჰოლანდიელთა საპასუხო შეტევისას დაჯარიმდა. რჩებოდა სულ 2 წამი, როდესაც ლუის აბინგჰმა თავისუფალი დარტყმიდან პასი მიიღო, დარტყმაც მოასწრო და სირენაც გაისმა - ჰილანდიამ 28-27 მოიგო.

დღეს და ხვალ პირველი ეტაპი სრულდება. უკვე გამოიკვეთა 4 გუნდი, რომელიც ჩემპიონატს დატოვებს - პოლონეთი, სლოვენია, ხორვატია და ჩეხეთი, თუმცა, მესამე ტურის ყველა მატჩი დაძაბული იქნება - მეორე ეტაპზე გასულ 3-3 გუნდს  ერთმანეთში დაგროვილი ქულებიც მიჰყვება, რაც, შეიძლება გადამწყვეტი აღმოჩნდეს მეორე რაუნდში, სადაც აქ კვალიფიკაციის წესი ბევრად უფრო მკაცრია: ორი ექვსგუნდიანი ჯგუფიდან მხოლოდ 2-2 საუკეთესო გააგრძელებს ბრძოლას ჩემპიონობისა და 2020 წლის ოლიმპიადის საგზურისთვის.  

ჩემპიონატის ყველა მატჩის ნახვა, ქართული კომენტარით, შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი.  ევროპის ჩემპიონატი 2018. ქალები. საფრანგეთი, 29 ნოე-16 დეკ

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორეზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი, ნანტი: დანია 4, სერბეთი 2, შვედეთი 2 - პოლონეთი 0

2 დეკემბერი

პოლონეთი - დანია 21-28

კობილინსკა 7 - კ. იორგენსენი, ოსტეგორი 5

https://www.youtube.com/watch?v=4BadWups3JM

შვედეთი - სერბეთი 22-21

ალმი 5, გულდენი 4, იდენი 19/39 - კრპეჟი 7, რადოსავლიევიჩი 4

https://www.youtube.com/watch?v=_kyJeDXO8so

30 ნოე: სერბეთი - პოლონეთი 33-26, დანია - შვედეთი 30-29

4 დეკ: 21:00 შვედეთი - პოლონეთი, 24:00 დანია - სერბეთი

B ჯგუფი, ნანსი. რუსეთი 4, საფრანგეთი 2, მონტენეგრო 2 - სლოვენია 0

2 დეკემბერი

სლოვენია - საფრანგეთი 21-30

გროსი 5 - ზაადი 6, ნზემინკო 4

https://www.youtube.com/watch?v=CguOrncsmJg

რუსეთი - მონტენეგრო 24-23

სამოხინა 7, მანაგაროვა 6 - იაუკოვიჩი 12 მეჰმედოვიჩი 5

https://www.youtube.com/watch?v=-APPWTLwDjM

29 ნოე: საფრანგეთი - რუსეთი 23-26, 30 ნოე: მონტენეგრო - სლოვენია 36-32

4 დეკ: 21:00 რუსეთი - სლოვენია, 24:00 საფრანგეთი - მონტენეგრო

C ჯგუფი, მონბელიარი: ჰოლანდია 4, ესპანეთი 2, უნგრეთი 2 - ხორვატია 0

3 დეკემბერი

ხორვატია - უნგრეთი 18-24

კრშნიკი 8 - ჰაფრა, შაცლი, კოვაჩი 5, ბირო 13/28

https://www.youtube.com/watch?v=YncaZSniF1k

ჰოლანდია - ესპანეთი 28-27

ხროტი 9, აბინგჰი 6 - მარტინი 6, ლოპესი, ერნანდესი 5

https://www.youtube.com/watch?v=-H7klDMjhMM

1 დეკ: უნგრეთი - ჰოლანდია 25-28, ესპანეთი - ხორვატია 25-18

5 დეკ: 21:00 ჰოლანდია - ხორვატია, 24:00 უნგრეთი - ესპანეთი

D ჯგუფი, ბრესტი: რუმინეთი 4, ნორვეგია 2, გერმანია 2 - ჩეხეთი 0

3 დეკემბერი

გერმანია - რუმინეთი 24-29

ბენკე 8 - ბუჩესკი 11 (6-7მ), ნიაგუ 5, პინტეა 5, დედუ 13/35

https://www.youtube.com/watch?v=7trt1btuSeI

ჩეხეთი - ნორვეგია 17-31

მარჩიკოვა 4 - ლოკე 6, კრისტიანსენი 5

https://www.youtube.com/watch?v=8gcstC4iXRE

1 დეკ: ნორვეგია - გერმანია 32-33, რუმინეთი - ჩეხეთი 31-28

5 დეკ: 21:00 გერმანია - ჩეხეთი, 24:00 ნორვეგია - რუმინეთი

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1 ჯგ (A,B. ნანტი - 6, 8, 10, 12 დეკ), 1 ჯგ (C,D. ნანსი - 7, 9, 11, 12 დეკ)

ფინალური ოთხეული. (პარიზი, 14, 16 დეკემბერი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: