სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ქალთა ჩემპიონატზე პირველი ჯგუფური ეტაპის მეორე ტურის 8 მატჩიდან სამში გამარჯვებული ბოლო წამებზე გაირკვა. შვედეთმა 22-21 მოუგო სერბეთს, რუსეთმა - 24-23 მონტენეგროს, ხოლო ჰოლანდიამ - ესპანეთს - 28-27.

რუსეთი კინაღამ დაღუპა მწვრთნელმა ტრეფილოვმა, როდესაც ბოლოსწინა წუთზე აიღო წუთშესვენება, რომელიც აღარ ეკუთვნოდა. რუსსები ორწუთიანით დასაჯეს, ხოლო იაუკოვიჩმა ანგარიში გაათანაბრა: 23-23,  თუმცა, კაცნაკლულმა გუნდმა მაინც მოახერხა  მოგება - სუდაკოვამ მარჯვენა კუთხიდან გატანა, შემდეგ კი რუსებმა მონტენეგროს ბოლო შეტევაც მოიგერიეს.

სერბმა ლავკომ დასრულებამდე ნახევარი წუთით ადრე გაუთანაბრა შვედეთს, მაგრამ ტაიმაუტის შემდეგ, სირენამდე 5 წამით ადრე ალმმა მაინც გაიტანა გამარჯვების გოლი - 24-23.

კიდევ უფრო მძაფრი დრამა დატრიალდა ჰოლანდია - ესპანეთის მატჩში. დასრულებამდე 15 წამით ადრე ესპანელთ ამარჯვენა გარემარბმა ურთულესი გოლი შეაგდო სწრაფი გარღვევის შემდეგ, მაგრამ ჰოლანდიელთა საპასუხო შეტევისას დაჯარიმდა. რჩებოდა სულ 2 წამი, როდესაც ლუის აბინგჰმა თავისუფალი დარტყმიდან პასი მიიღო, დარტყმაც მოასწრო და სირენაც გაისმა - ჰილანდიამ 28-27 მოიგო.

დღეს და ხვალ პირველი ეტაპი სრულდება. უკვე გამოიკვეთა 4 გუნდი, რომელიც ჩემპიონატს დატოვებს - პოლონეთი, სლოვენია, ხორვატია და ჩეხეთი, თუმცა, მესამე ტურის ყველა მატჩი დაძაბული იქნება - მეორე ეტაპზე გასულ 3-3 გუნდს  ერთმანეთში დაგროვილი ქულებიც მიჰყვება, რაც, შეიძლება გადამწყვეტი აღმოჩნდეს მეორე რაუნდში, სადაც აქ კვალიფიკაციის წესი ბევრად უფრო მკაცრია: ორი ექვსგუნდიანი ჯგუფიდან მხოლოდ 2-2 საუკეთესო გააგრძელებს ბრძოლას ჩემპიონობისა და 2020 წლის ოლიმპიადის საგზურისთვის.  

ჩემპიონატის ყველა მატჩის ნახვა, ქართული კომენტარით, შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი.  ევროპის ჩემპიონატი 2018. ქალები. საფრანგეთი, 29 ნოე-16 დეკ

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორეზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი, ნანტი: დანია 4, სერბეთი 2, შვედეთი 2 - პოლონეთი 0

2 დეკემბერი

პოლონეთი - დანია 21-28

კობილინსკა 7 - კ. იორგენსენი, ოსტეგორი 5

https://www.youtube.com/watch?v=4BadWups3JM

შვედეთი - სერბეთი 22-21

ალმი 5, გულდენი 4, იდენი 19/39 - კრპეჟი 7, რადოსავლიევიჩი 4

https://www.youtube.com/watch?v=_kyJeDXO8so

30 ნოე: სერბეთი - პოლონეთი 33-26, დანია - შვედეთი 30-29

4 დეკ: 21:00 შვედეთი - პოლონეთი, 24:00 დანია - სერბეთი

B ჯგუფი, ნანსი. რუსეთი 4, საფრანგეთი 2, მონტენეგრო 2 - სლოვენია 0

2 დეკემბერი

სლოვენია - საფრანგეთი 21-30

გროსი 5 - ზაადი 6, ნზემინკო 4

https://www.youtube.com/watch?v=CguOrncsmJg

რუსეთი - მონტენეგრო 24-23

სამოხინა 7, მანაგაროვა 6 - იაუკოვიჩი 12 მეჰმედოვიჩი 5

https://www.youtube.com/watch?v=-APPWTLwDjM

29 ნოე: საფრანგეთი - რუსეთი 23-26, 30 ნოე: მონტენეგრო - სლოვენია 36-32

4 დეკ: 21:00 რუსეთი - სლოვენია, 24:00 საფრანგეთი - მონტენეგრო

C ჯგუფი, მონბელიარი: ჰოლანდია 4, ესპანეთი 2, უნგრეთი 2 - ხორვატია 0

3 დეკემბერი

ხორვატია - უნგრეთი 18-24

კრშნიკი 8 - ჰაფრა, შაცლი, კოვაჩი 5, ბირო 13/28

https://www.youtube.com/watch?v=YncaZSniF1k

ჰოლანდია - ესპანეთი 28-27

ხროტი 9, აბინგჰი 6 - მარტინი 6, ლოპესი, ერნანდესი 5

https://www.youtube.com/watch?v=-H7klDMjhMM

1 დეკ: უნგრეთი - ჰოლანდია 25-28, ესპანეთი - ხორვატია 25-18

5 დეკ: 21:00 ჰოლანდია - ხორვატია, 24:00 უნგრეთი - ესპანეთი

D ჯგუფი, ბრესტი: რუმინეთი 4, ნორვეგია 2, გერმანია 2 - ჩეხეთი 0

3 დეკემბერი

გერმანია - რუმინეთი 24-29

ბენკე 8 - ბუჩესკი 11 (6-7მ), ნიაგუ 5, პინტეა 5, დედუ 13/35

https://www.youtube.com/watch?v=7trt1btuSeI

ჩეხეთი - ნორვეგია 17-31

მარჩიკოვა 4 - ლოკე 6, კრისტიანსენი 5

https://www.youtube.com/watch?v=8gcstC4iXRE

1 დეკ: ნორვეგია - გერმანია 32-33, რუმინეთი - ჩეხეთი 31-28

5 დეკ: 21:00 გერმანია - ჩეხეთი, 24:00 ნორვეგია - რუმინეთი

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1 ჯგ (A,B. ნანტი - 6, 8, 10, 12 დეკ), 1 ჯგ (C,D. ნანსი - 7, 9, 11, 12 დეკ)

ფინალური ოთხეული. (პარიზი, 14, 16 დეკემბერი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2