სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში  ორთვიანი არდადაგებია. ჯგუფურ ეტაპზე დარჩენილი 4 ტური თებერვალ-მარტში გათამაშდება, იანვარში კი მსოფლიო ჩემპიონატია.

მიმოხილვა. კაცები, 10 ტური:  https://www.ehftv.com/int/video/magazine-men-episode-10/1398061

A და B ჯგუფებში ლიდერობენ ბარსელონა და პარი სენ ჟერმენი და პირდაპირ მეოთხედფინალში გასვლის პირველი კანდიდატები არიან.  მერვედფინალში გასვლა უკვე გაინაღდეს ვარდარმა და სეგედმა, ხოლო ამ მიზანთან ახლოს არიან რანი-ნეკარი, ვესპრემი და კელცე. A ჯგუფში ბოლო, მეექვსე საგზურისთვის იბრძოლებენ მეშკოვ-ბრესტი, კრისტიანსტადი და მოქმედი ჩემპიონი მონპელიე, ხოლო B ჯგუფში გასათამაშებელია 4 საგზური 6 გუნდ შორის - ფლენზბურგი, ნანტი, ზაგრები, ზაპოროჟიე,  ცელიე  და სკიერნი.

C და D ჯგუფებში კი პირველი ეტაპი დასრულდა. ბოლო ტურში დანიის სილკებორგმა 29-28 მოუგო პორტუგალიის სპორტინგს და პირველი ადგილი დაიკავა.  გამოვლინდა 2 წყვილი, რომელიც თებერვალში მერვედფინალის 2 საგზურისთვის ითამაშებს: დინამო ბუკურეშტი - სპორტინგი, ვისლა - სილკებორგი.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 10 ტური, 28 ნოემბერი - 2 დეკემბერი

A: ბარსა 18, ვარდარი 13, რაინ-ნეკარი 12, ვესპრემი 12, კელცე 12, მეშკოვი 5 - კრისტიანსტადი 5, მონპელიე 3

ვარდარი (მკდ) - კელცე (პოლ) 28-27

კრისტიანსტადი (შვდ) - რაინ ნეკარი (გერ) 27-32

ბარსა (ესპ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 41-32

ვესპრემი (უნგ) - მონპელიე (საფ) 25-19

B: პსჟ 18, სეგედი 15, ფლენზბურგი 10, ნანტი 9, ზაგრები 8, ზაპოროჟიე 7 - ცელიე 7, სკიერნი 6

ფლენზბურგი (გერ) - სეგედი (უნგ) 27-25

ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 27-25

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - სკიერნი (დან) 38-28

ცელიე (სლნ) - ნანტი (საფ) 29-29

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

განახლდება 6 თებერვალს

C: სილკებორგი 16, სპორტინგი 14 (30-27, 26-28) - პრეშოვი 14, ჩეხოვი 8, ბეშიქთაში 6, მეტალურგი 2

ბეშიქთაში (თურ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 27-30

ტატრან-პრეშოვი (სლკ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 30-24

სილკებორგი (დან) - სპორტინგი (პორ) 29-28

D: დინამო 14, ვისლა 14 - ელვერუმი 13, ლეონი 12, კოქსი 6, თიუნი 1

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 27-26

თიუნი (შვც) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 29-33

ლეონი (ესპ) - ელვერუმი (ნორ) 24-24

პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 20/24 თებერვალი - 27 თებ/3 მარტი

დინამო ბუკურეშტი - სპორტინგი, ვისლა - სილკებორგი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2