სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საფრანგეთში დაწყებულ ევროპის ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში მსოფლიო ჩემპიონი, მასპინძელთა გუნდი 23-26 დამარცხდა ოლიმპიურ ჩემპიონ რუსეთთან, ხოლო ევროპის ჩემპიონმა ნორვეგიამ მოულოდნელად წააგო გერმანიასთან, 32-33.

ფრანგებმა ტაიმის ბოლოს გაათანაბრეს ანგარიში (11-11) და მეორის დასაწყისში ალისონ პინომ წინ გაიყვანა მსოფლიო ჩემპიონი (15-12), მაგრამ 10 წუთში ისევ რუსეთი იგებდა (19-17). ოლიმპიურ ჩემპიონს ამის შემდეგ უპირატესობა აღარ დაუთმია. ამავე ჯგუფში მონტენეგრომ 36-32 მოუგო სლოვენიას.

A ჯგუფში სერბეთმა დაამარცხა პოლონეთი 33-26, ხოლო დანიისა და შვედეთის მატჩის ბოლო წუთზე სპორტული დრმა გათამაშდა. დანია პირველად 35-ე წუთზე დაწინაურდა, იქამდე კი შვედები 4 ბურთითაც იგებდნენ. სირენამდე 5 წამით ადრე დანიელმა იენსენმა ბოლო გოლი გაიტანა, საპასუხო შეტევაში კი შვედმა რობერტსმა ცარიელ კარში დაარტყა, მაგრამ ბურთი ფეხით მოიგერია მეკარის ზონაში მყოფმა მოედნის მოთამაშემ ჰანსენმა, რისთვისაც წითელი ბარათით და შვიდმეტრიანით დაისაჯა, თუმცა, მეკარე ტოფტმა მოიგერია ჰაგმანის დარტყმა და დანიამ 30-29 მოიიგო.  

ტურნირის მთავარ ფავორიტს, ნორვეგიას საფრანგეთში სერიოზული დანაკლისი აქვს - აკლია ძირითად შვიდეულის სამი მოთამაშე - მორკი, კურტოვიჩი და ჰერემი. გერმანიასთან მატჩში 3 ბურთზე მეტით არავინ დაწინაურებულა, დასრულებამდე 23 წამით ადრე ემილი ბიოლკმა გერმანია დააწინაურა 33-32, ბოლო წამზე კი მეკარე როხმა მოიგერია იაკობსენი დარტყმა მარჯვენა კუთხიდან და პირველი სენსაციაც მოხდა. ამ ჯგუფში რუმინეთმა 31-28 მოუგო ჩეხეთს, ხოლო C ჯგუფში ესპანეთმა დაამარცხა ხორვატია (25-18), ჰოლანდიამ - უნგრეთი, 28-25.

დღეს და ხვალ მეორე ტურია, ხოლო 4 და 5 დეკემბერს მეორე ეტაპზე გასული 12 გუნდიც გამოვლინდება - მთავარ რაუნდში 3-3 საუკეთესო გავა თითო ჯგუფიდან, ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით. შესაბამისად, პირველი ეტაპის ყველა მატჩი მნიშვნელოვანია და შეიძლება გავლენა მოახდინოს მომავალი ნახევარფინალისტების გამოვლენაზე.

ჩემპიონატის ყველა მატჩის ნახვა შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი.  ევროპის ჩემპიონატი 2018. ქალები. საფრანგეთი, 29 ნოე-16 დეკ

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორეზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი, ნანტი. 30 ნოემბერი

სერბეთი - პოლონეთი 33-26

კრპეჟი 11, სტოილიკოვიჩი 5 - კუდლაცი 6, გრჟიბი 5

https://www.youtube.com/watch?v=MqC3BVoI2VU

დანია - შვედეთი 30-29

ტრანბორგი 7, ჰანსენი 5 - ჰაგმანი 7, გულდენი 5

https://www.youtube.com/watch?v=Lj39TWwkJFk

2 დეკ: 18:00 პოლონეთი - დანია, 21:00 შვედეთი - სერბეთი

4 დეკ: 21:00 შვედეთი - პოლონეთი, 24:00 დანია - სერბეთი

B ჯგუფი, ნანსი. 29, 30 ნოემბერი

საფრანგეთი - რუსეთი 23-26

კანორი 6 - დმიტრიევა 8 სამოხინა 7

https://www.youtube.com/watch?v=aInuK_xDb50

მონტენეგრო - სლოვენია 36-32

რადიჩევიჩი 7, იაუკოვიჩი 6 - გროსი 8, მავშარი 7

https://www.youtube.com/watch?v=I2QbXUqT1sQ

2 დეკ: 18:00 სლოვენია - საფრანგეთი, 21:00 რუსეთი - მონტენეგრო

4 დეკ: 21:00 რუსეთი - სლოვენია, 24:00 საფრანგეთი - მონტენეგრო

C ჯგუფი: მონბელიარი. 1 დეკემბერი

უნგრეთი - ჰოლანდია 25-28

ჰაფრა, კოვაჩი 5 - აბინგჰი, დულფერი 5

https://www.youtube.com/watch?v=WgDnsWxzs_E

ესპანეთი - ხორვატია 25-18

პენია 7, მ. გონსალესი 5 - დეზიჩი 4

https://www.youtube.com/watch?v=yNhWtSqNG3o

3 დეკ: 21:00 ხორვატია - უნგრეთი, 24:00 ჰოლანდია - ესპანეთი

5 დეკ: 21:00 ჰოლანდია - ხორვატია, 24:00 უნგრეთი - ესპანეთი

D ჯგუფი, ბრესტი. 1 დეკემბერი

ნორვეგია - გერმანია 32-33

ოფტედალი 7, ლოკე 5 - ბიოლკი, გროსმანი 5, ბენკე, შმიტსი, შტოლე 4

https://www.youtube.com/watch?v=C9yydghfN-U

რუმინეთი - ჩეხეთი 31-28

ბუჩესკი 9, ნიაგაუ 8, პინტეა 5 - ლუზუმოვა, მალა 5

https://www.youtube.com/watch?v=HjpBvrEmjGc

3 დეკ: 21:00 გერმანია - რუმინეთი, 24:00 ჩეხეთი - ნორვეგია

5 დეკ: 21:00 გერმანია - ჩეხეთი, 24:00 ნორვეგია - რუმინეთი

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1 ჯგ (A,B. ნანტი - 6, 8, 10, 12 დეკ), 1 ჯგ (C,D. ნანსი - 7, 9, 11, 12 დეკ)

ფინალური ოთხეული. (პარიზი, 14, 16 დეკემბერი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2