სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატს ხელბურთში ლიდერობს ყვარლის გუნდი - 3 თამაშიდან 6 ქულა. 4-4 ქულა აქვთ ქარიშხალას, ფოთს, სამტრედიას და აჭარას. შეჯიბრება უკვე 2019 წელს განახლდება. 

დღეს, სპორტკომპლექს არენაში, ყვარელმა ზედიზედ მესამე თბილისური გუნდი დაამარცხა: ამჯერად - პეგასი, 41-33. ქვეყნის ჩემპიონმა, ქარიშხალამ მოუგო მამულს, 48-37.  

ახლა საერთო ტურში ერთმანეთში უნდა ითამაშონ აღმოსავლეთისა და დასავლეთის გუნდებმა. საბოლოოდ, 4 საუკეთესო გუნდი ჩემპიონობისთვის ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს.

დეკემბერში საქართველო-აზერბაიჯანის ერთობლივ ჩემპიონატში თამაშს გააგრძელებს თბილისის ოლიმპია, რომელიც საქართველოს ჩემპიონატში მონაწილე კლუბების ნაკრებს წარმოადგენს. 8-9 დეკემბერს ჩვენებს ორი გასვლა აქვთ ბაქოში, ყარაბაღთან, ხოლო 20-21 დეკემბერს თბილისში მივიღებთ განჯლარ ბირლიის.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19

ქალები, უმაღლესი ლიგა. 1 დეკემბერი, არენა 2

ყვარელი - პეგასი 41-33

ყვ:  ამონაშვილი - ქიტესაშვილი 20, თეთრაშვილი 8, სურამლიშვილი 5, ფუღიაშვილი 4, მ. ტეტოშვილი 2, თავღორიშვილი 2, სმოიანი, დ. ტეტოშვილი, აფციაური, კოკორაშვილი

პეგ: ჩაჩუა, ახვლედიანი, გაზდელიანი - ჩხაიძე 19, სვანიძე 6, პაპუაშვილი 4, ქებაძე 4, ტარტარაშვილი, კორძაია, ექსეულიძე, ქ. მაკარაშვილი, ე. მაკარაშვილი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

ქარიშხალა - მამული 48-37

ქარ: არაბაჯევი, მუმლაძე - ა. ჩხაიძე 14, ქ. ცინცაძე 9, მ. ცინცაძე 7, ხმელაძე 6, ციცქიშვილი 6,  ი. ჩხაიძე 5, რაზმაძე 1, შერგელაშვილი, თათარაშვილი, დოღაძე, კაკაბაძე  

მამ: გორგიძე, გორჯოლაძე - შახულოვი 14, იაშვილი 7, ბერიკაშვილი 6, დანელია 5, ჩუხატურიანი 5, ქობალია, ჯოხაძე, მურჯიკნელი, მაჩაბელი

მსაჯები: ი.  ჭკუასელი - ზ. აბრამიშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ-----ბ-----ქ

ყვარელი-------3---3---0---0--129-102--6

ქარიშხალა-----3---2---0---1--126-113--4

ფოთი-----------3---2---0---1---61-50---4

სამტრედია-----3---2---0---1---55-48---4

აჭარა------------3---2---0---1---54-47---4

პეგასი----------3---1---0---2--112-121--2

წყალტუბო-----3---0---0---3---45-70---0

მამული---------3---0---0---3--108-139--0

განახლდება 2019 წელს. 4 საუკეთესო გადის ფინალურ ოთხეულში

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2