სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ირაკლი ჩიქოვანის  რუმინული კლუბი EHF თასის ჯგუფურ ეტაპზეა - კონსტანცამ შინაც დაამარცხა შვედეთის მალმე, 34-28, ხოლო ქართველი ხელბურთელი 5 გოლით მეორე მატჩში ყველაზე შედეგიანი იყო.

პირველი თამაში კონსტანცამ სტუმრად 23-22 მოიგო, ხოლო EHF თასი ჩემპიონთა ლიგის შემდეგ მეორე ევროტურნირია, სადაც გრანდებიც თამაშობენ. უძლიერეს 16 გუნდს შორის წლევანდელ გათამაშებაში გავიდნენ: კილი, ფუხსე ბერლინი, ჰანოვერი (გერ), ლოგრონიო, გრანოლერსი, კუენკა (ესპ), სენ რაფაელი (საფ), ჰოლსტებრო, GOG (დან), ნექსე (ხორ), ბალატონფურედი, ტატაბანია (უნგ), რაბოტნიკი (მკდ), პულავი (პოლ), პორტუ (პორ) და კონსტანცა. ჯგუფური ეტაპის წილისყრა 29 ნოემბერს გაიმართება. 

ხელბურთი. EHF თასი, კაცები. 3 საკვალიფიკაციო რაუნდი

კონსტანცა (რუმ) - მალმე (შვდ) 34-28 (პირველი მატჩი 23-22)

კონსტ: მიტრევსკი, იანკუ - ჩიქოვანი 5, კევიჩი 5, ბურიჩეა 3, ჩოგი 3, მალინოვიჩი 3, მოკანუ 3, ნიკოლიჩი 3, ჩერნოგლავაცი 2, მლადენოვიჩი 2, ვუიოვიჩი 2, ჩუტურა 1, მარკოსკი 1, ტომა 1, ნისტორი

კიდევ ორი ქართველი თამაშობს ქალთა ჩელენჯ კაპზე. მერვედფინალში, მედეა ჩოხელის მაკედონიური კლუბის, პელისტერის მეტოქე იქნება სერბეთის ნაისა ნისი, ხოლო ქეთევან ვენეცკის გუნდი, კოსოვოს ისტოგუ შეხვდება ესპანეთის მალაგას. მატჩები გაიმართენა 2-3 და 9-10 თებერვალს, თუმცა, ვენეცკი თამაშს ვერ მოახერხებს, რადგანაც იტალიის კასანო მანიანოსთან მეორე მატჩში ჯვარედინი მყესი გაიწყვიტა და გუნდს დიდი ხნით გამოაკლდა.

ქართველი ხელბურთელების ბოლო კვირის ამბები ეროვნული ჩემპიონატებიდან კი ასეთია.

რუმინეთის ჩემპიონატის ბოლო ტურში ირაკლი ჩიქოვანის კლუბმა სტუმრად 27-25 დაამარცხა შოთა თევზაძის ფოჩანი, ჩიქოვანმა ერთხელ გაიტანა, სულ სეზონში 35 გოლი აქვს, კონსტანცამ კი ზედიზედ მეექვსედ მოიგო და 11 თამაშიდან 27 ქულით მეორე ადგილზეა, ფოჩანი მეცხრეა 16 ქულით. შესვენებამდე, ანუ 12 დეკემბრამდე კიდევ სამი ტური და თასის მერვედფინალია სათამაშო. 29 ნოემბერს კონსტანცა ლიდერს, CSM ბუკურეშტის მასპინძლობს.   

მაკედონია. აქ ორი ტური გაიმართა. მედეა ჩოხელის პელისტერი ჯერ დამარცხდა სპარტაკთან (22-24), შემდეგ კი მოუგო კუმანოვოს, 25-22. მედეამ ამ ორ მატჩში ექვსჯერ გაიტანა დაა თავისი პირადი ანგარიში 48 გოლამდე გაზარდა, მისი კლუბი კი მატჩიდან 8 მოგებით მე-5 ადგილზეა. პელისტერის კაცთა გუნდმა, სადაც რევაზ ჭანტურია თამაშობს,  პირველი ქულა დააკარგვინა ლიდერ რაბოტნიკს (24-24) და პროლეტთანაც ფრედ ითამაშა (27-27). ორჯერ მოიგო სტრუგამ - (ბორეცთან 40-22,  ვარდარ ჯუნიორთან 29-19), თუმცა, აქ გიორგი დიხამინჯიამ ტრავმის გამო ორივე მატჩი გამოტოვა, ლექსო წითელიშვილმა - იმავე მიზეზით - ერთი და მეორეში 1 გოლი გაიტანა.  აქ ჩემპიონობისთვის ბრძოლას 4 გუნდი გააგრძელებს, პელისტერი ჯერჯერობით მეხუთე ადგილზეა, სტრუგა - მეექვსეზე. აქ შესვენება 8 დეკემბერს დაიწყება, ქალებს 1 ტური აქვთ სათამაშო, კაცებს - 2.

უნგრეთი. ფერენცვაროშმა ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო - დაამარცხა ცეგლედი, თეიმურაზ ორჯონიკიძემ ორჯერ გაიტანა და სეზონში 28 გოლი აქვს, კლუბი მეხუთე ადგილზეა 9 მატჩიდან 6 მოგებით და თასზეც მეოთხედფინალშია გასული. საშობაო არდადაგებამდე კიდევ 4 ტური დარჩა.

საბერძნეთი. დიომიდის არგუსმა  სტუმრად 24-23 მოუგო პილეასს, ერეკლე არსენაშვილმა გაიტანა 5 გოლი,  მის კლუბს 7 მატჩში 4 მოგება აქვს, ქართველ ხაზის მოთამაშეს კი - 5 მატჩში გატანილი 14 გოლი.

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: