სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ვენაში, ევროპის ხელბურთის ფედერაციის ოფისში გაიმართა ევროპის 2019 წლის ასაკობრივი ჩემპიონატების წილისყრა. საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრების მეტოქეები თბილისში, ოლიმპიურ სასახლეში, 3-11 აგვისტოს იქნებიან ლიტვა, ფინეთი, შვეიცარია და ლატვია. 

მეორე ჯგუფში არიან სერბეთი, ბულგარეთი, უკრაინა, ფარერები, საბერძნეთი. ორ-ორი გამარჯვებული გადის ნახევარფინალში, ხოლო ფინალი 11 აგვიტოსაა დანიშნული. ანალოგიურ ტურნირს უმასპინძლებს იტალიის ქალაქი პესკარა.  

იმავე ფორმატით  გაიმართება 19-წლამდელთა ჩემპიონატიც. საქართველოს ნაკრები ითამაშებს კლაიპედაში, ლიტვის, მაკედონიისა და შვეიცარიის წინააღმდეგ. მეორე ჯგუფში არიან ჩეხეთი, თურქეთი, ფარერები, კოსოვო. ანალოგიური ტურნირი, ოღონდ 10 გუნდის მონაწილეობით, გაიმართება ბულგარეთში, ქალაქ ვარნაში.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2019, ქალები 17 წ. 3-11 აგვისტო

ჩემპიონატი საქართველოში (თბილისი)

A ჯგუფი: სერბეთი, ბულგარეთი, უკრაინა, ფარერები, საბერძნეთი

B ჯგუფი: ლიტვა, ფინეთი, შვეიცარია, საქართველო, ლატვია

ჩემპიონატი იტალიაში (პესკარა)

A ჯგუფი: ჩეხეთი, თურქეთი, ისლანდია, კოსოვო, ისრაელი

B ჯგუფი: პოლონეთი, მაკედონია, ბელარუსი, იტალია, აზერბაიჯანი

ევროპის ჩემპიონატი 2019, ქალები 19 წ. 13-21 ივლისი

ჩემპიონატი ლიტვაში (კლაიპედა)

A ჯგუფი: ჩეხეთი, თურქეთი, ფარერები, კოსოვო

B ჯგუფი: ლიტვა, მაკედონია, შვეიცარია, საქართველო

ჩემპიონატი ბულგარეთში (ვარნა)

A ჯგუფი: სერბეთი, ბულგარეთი, ისლანდია, ბრიტანეთი, საბერძნეთი

B ჯგუფი: პოლონეთი, ფინეთი, უკრაინა, ისრაელი, ბოსნია

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: