სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეექვსე ტურში პარი სენ ჟერმენმა 33-31 მოუგო უნგრეთის სეგედს. ამ მატჩამდე ორივე გუნდს 5-5 მგება ჰქონდა, ახლა კი მთელ ლიგაში ერთადერთი გუნდია, რომელსც ქულა არ დაუკარგავს.  

მიმოხილვა. კაცები, 6 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-men-episode-6/1371160

ქალები, ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-women-episode-3/1361399

ქალები, ტური:  https://www.ehftv.com/int/video/magazine-round-4/1363723

ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო ბარსელონამ - შინ კელცესთან, 31-27, ხოლო მოქმედი ჩემპიონი, მონპელიე შვედეთში ახლოს იყო პირველ მოგებასთან, მაგრამ ფრედ, 29-29 ითამაშა და მხოლოდ პირველი ქულა შერჩა. 

ქალთა ტურნირზე, შეწყვილებული ორი ტურის შემდეგ უკვე გამოვლინდა მეორე ჯგუფური ეტაპის 4 მონაწილე: ჩემპიონი, უნგრეთის დიორი, ლოვენიის კრიმი, რუსეთის როსტოვი და საფრანგეთის ბრესტ-ბრეტონი. აქ აღსანიშნავია სეზონის ერთ-ერთი ფავორიტის, ბუქარესტის გუნდის დამარცხება შინ, ნორვეგიის კრისტიანსანდთან, 26-31.

 ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 6 ტური, 3-4 ნოემბერი

A: ბარსა 10, ვარდარი 10, რაინ-ნეკარი 8, კელცე 8, ვესპრემი 6, მეშკოვი 4 - მონპელიე 1, კრისტიანსტადი 1

ვესპრემი (უნგრაინ ნეკარი (გერ) 28-29

მაე 5 - კოლბახერი, შმიდი, რადივოევიჩი 6

ვარდარი (მკდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-23

კარაჩიჩი 11, ჩუპიჩი, დიბიროვი 6  - შკურინსკი 5

კრისტიანსტადი (შვდმონპელიე (საფ) 29-29

ჰალენი 6, კანელასი 5 - რიშარდსონი 7, კავტიჩნიკი 6

ბარსა (ესპკელცე (პოლ) 31-27

გომესი 7, მორტენსენი 6, პალმარსონი 5 - ა.დუიშებაევი 6

--

B: პსჟ 12, სეგედი 10, ნანტი 6, ფლენზბურგი 6, სკიერნი 5, ცელიე 4 - ზაგრები 3, ზაპოროჟიე 2

ნანტი (საფ) - ზაგრები (ხორ) 23-20

ლაზაროვი 5, კლერი, ემონე 4 - ჰორვატი 6

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - სეგედი (უნგ) 33-31

გენსჰაიმერი 9, საგოსენი 8, ჰანსენი 5 - ბოდო 7, შოშტარიჩი 5

ცელიე (სლნ - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ33-28

ფლენზბურგი (გერ) - სკიერნი (დან) 26-22

გლანდორფი, ლაუე, ვანე 5 - ტანგენი 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C: სილკებორგი 10, სპორტინგი 8 - პრეშოვი 8, ჩეხოვი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 2

სპორტინგი (პორტატრან-პრეშოვი (სლკ26-28

სილკებორგი (დანბეშიქთაში (თურ34-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 25-24

D: ლეონი 9, ვისლა 8 - ელვერუმი 8, დინამო 8, კოქსი 2, თიუნი 1

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინელვერუმი (ნორ) 25-28

ვისლა პლოცკი (პოლდინამო ბუკურეშტი (რუმ) 29-28

ლეონი (ესპ) - თიუნი (შვც) 24-21

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

7 ტური 7-11 ნოემბერს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

პირველი ჯგუფური ეტაპი: 4 ტური, 3-5 ნოე; 3 ტური, 19-21 ოქტ

A: ოდენსე 5, მეცი 5,  ბუდუჩნოსტი 4 - ლარვიკი 2

ლარვიკი (დან) - ოდენსე 25-33, 23-27

მეცი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 25-24, 19-23

B: როსტოვი 7, ბრესტ-ბრეტონი 5, კობენჰავნი 4 - სევეჰოფი 0

კოპენჰავნი (დან) - როსტოვი (რუს) 21-27, 25-30

სევეჰოფი (შვდ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 27-39, 26-34

C: დიორი 8,  კრიმი 5, პოდრავკა 3 - ტიურინგერი 0

პოდრავკა (ხორ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 27-27, 20-27

ტიურინგერი-დიორი 22-38, 28-31

D: ფერენცვაროში 6, ბუკურეშტი 4, კრისტიანსანდი 3 - ბიტიგჰაიმი 3

კრისტიანსანდი (ნორ) - CSM ბუკურეშტი 27-29, 31-26

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 25-28, 30-33

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

5 ტური 10-11 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: