სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი უმცროსი ასაკის, 2004-05 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის. სენაკის სპორტის სასახლის შემდეგ ტურნირი თბილისში, სპორტკომპლექს არენაში გაგრძელდა. 3-3 მოგებით ლიდერობენ სამტრედიისა და ყვარლის გუნდები. 

4-4 ქულა აქვს კიდევ 3 გუნდს, პეგასს, მამულსა და დებიუტანტ ტყიბულს. აღმოსავლეთ საქართველოში ორი ახალბედა გვყავს - თელავის (მწვ. მ. მწითური) და გორის (ლ. მოციქულაშვილი) გუნდები. სულ მოგროვდა 12 გუნდი, ამდენს კი საქართველოს ჩემპიონატების არცერთ კატეგორიაში ჯერ არ უასპარეზია.

დღეს სამივე მატჩი მოიგო ყვარლის გუნდმა, ორ-ორი მოგება მოიპოვეს თბილისის გუნდებმა, მამულმა და პეგასმა. 2-2 ქულა აქვთ ქარიშხალას, აჭარას, ფოთსა და ბათუმს.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატუუ 2018-19

გოგონები, 15 წლამდე

ნოემბერიარენა 2

ყვარელი - მამული 14-4

პეგასი - გორი 15-5

ქარიშხალა - მამული 8-12

პეგასი - თელავი 18-4

ყვარელი - გორი 17-4

ქარიშხალა - თელავი 17-11

მამული - პეგასი 11-9

თელავი - ყვარელი 3-21

მსაჯები: ი. გოგოლაძე - გ. სურმავა,

ი. ჭკუასელი, თ. ქიტესაშვილი, ა. ჩხაიძე

-----------------თ---მ---ფ---წ-----ბ-----ქ

ყვარელი------3---3---0---0---52-11---6

სამტრედია----3---3---0---0---26-11---6

პეგასი---------3---2---0---1---42-20---4

ტყიბული------3---2---0---1---23-18---4

მამული--------3---2---0---1---27-31---4

ბათუმი--------2---1---0---1---15-12---2

ქარიშხალა-----2---1---0---1---25-23---2

აჭარა-----------2---1---0---1-----8-9----2

ფოთი----------3---1---0---2---14-18---2

გორი-----------2---0---0---2----9-32---0

თელავი---------3---0---0---3---18-56--0

წყალტუბო------3---0---0---3----0-18---0

31 ოქტომბერისენაკი. აჭარა - ტყიბული 2-9, სამტრედია - წყალტუბო 6-0, ფოთი - ბსბ ბათუმი 3-7, აჭარა - წყალტუბო 6-0, ფოთი - ტყიბული 5-11, სამტრედია - ბსბ ბათუმი 9-8, წყალტუბო - ფოთი 0-6, ტყიბული - სამტრედია 3-11

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
22 მაისი. ნახევარფინალი
14:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ
18:00 პეგასი - ქუთაისი
23 მაისი
14:00 მესამე ადგილი
18:00 ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

თბილისის სპორტის სასახლე
22 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - ფოთი
16:00 ქარიშხალა - სამტრედია
23 მაისი
12:00 მესამე ადგილისთვის
16:00 ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  ყვარელი 7   7 0 0 260-208 14  
  2  ქარიშხალა
7   6 0 1 283-218 12  
  3  სამტრედია
7   4 0 3 177-161 8  
  4  ფოთი
7   4 0 3 163-147 8  
  5  აჭარა
7   3 0 4 170-177 6  
  6  პეგასი
7   2 0 5 206-224 4  
  7  მამული
7   1 0 6 198-254 2  
  8   წყალტუბო
7   1 0 6 134-202 2  
გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საბოლოო         გატ-გაშ    
აჭარა 11   11   0   0   220-74   22  
პეგასი 11   9   0   2   122-90   18  
ფოთი 11   9   0   2   131-78   18  
ზუგდიდი 11   8   0   3   124-84   16  
ქუთაისი 11   7   0   4   117-88   14  
სამტრედია 11   5   1   5   118-128   11  
ქარიშხალა 11   5   0   6   95-117   10  
ბათუმი 11   4   1   6   109-123   9  
წყალტუბო 11   4   0   7   109-120   8  
რუსთავი 11   2   0   9   85-125   4  
სენაკი 11   1   0   10   61-140   2  
გორი 11   0   0   11   47-171   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

განვითარებადი
ქვეყნების ჩემპიონატი

Emer

 

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: