სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა მეორე ადგილი დაიკავა IHF მსოფლიო თასის ევროპული ზონის ტურნირზე. ბოლო დღეს ჩვენებმა 38-18 დაამარცხეს ირლანდია, კოსოვომ კი ბოლო წამზე გაუთანაბრა ანგარიში მოლდოვას, 27-27, პირველობა სწორედ ამ გოლით დაიბევა და ახლა ითამაშებს ინტერკონტინენტალურ ფინალში, რომლის გამარჯვებულიც მსოფლიოს ახალგაზრდული ჩემპიონატის საგზურს მიიღებს. 

ბოლო, კოსოვო-მოლდოვას მატჩის წინ პირველობის შანსი სამ გუნდს ჰქონდა. კოსოვოს ფრეც ჰყოფინდა, მოლდოვას 3 ბურთით მოგება სჭირდებოდა, მაგრამ მოლდოველთა 1 ან 2 ბურთით გამარჯვების შემთხვევაში პირველ ადგილზე საქართველოს ნაკრები გადიოდა.

ბოლო წუთზე მოლდოვა 27-26 იგებდა და უტევდა. დენის მარტევი მეკარესთან პირისპირ გავიდა, მაგრამ ვერ გაიტანა. რჩებოდა 9 წამი, მასპინძელთა მწვრთნელმა ბრანუშიმ აიღო ტაიმაუტი, რომლის შემდეგაც კოსოვოელთა ლიდერმა, ტაჰირუკაიმ მარცხენა კუთხიდან გაიტანა და სირენაც გაისმა. კოსოვოს მეორედ გაუმართლა - საქართველოსთან მოგებული მატჩის (22-21) ბოლო 14 წამში მათმა მეკარემ ჯერ შვიდმეტრიანი მოიგერია, შემდეგ კი პირისპირ გასვლა.

ხელბურთი. IHF მსოფლიო თასი (ევროპის ზონა). 23-28 ოქტ, 2018

ასაკობრივი კატეგორია: 20წ, 1998 წელს და გვიან დაბადებულები

28 ოქტომბერი. საქართველო-ირლანდია 38-18

მალტა-ბრიტანეთი 18-34, კოსოვო-მოლდოვა 27-27

-----------------თ---მ---ფ---წ-----ბ------ქ

კოსოვო---------5---4---1---0--169-104--9

საქართველო---5---4---0---1---151-96--8

მოლდოვა-------5---3---1---1--161-101--7

ბრიტანეთი-----5---2---0---3--115-145--4

ირლანდია------5---0---1---4--111-165--1

მალტა-----------5---0---1---4---87-183--1

23 ოქტ. მოლდოვა-ირლანდია 37-21, მალტა-საქართველო 16-32, ბრიტანეთი-კოსოვო 38-17

24 ოქტ. მოლდოვა-მალტა 41-7, ბრიტანეთი-საქართველო 17-35, ირლანდია-კოსოვო 22-35,

26 ოქტ. ირლანდია-მალტა 29-29, ბრიტანეთი-მოლდოვა 21-33, კოსოვო-საქართველო 22-21

27 ოქტ. საქართველო-მოლდოვა 25-23, ირლანდია-ბრიტანეთი 21-26, მალტა-კოსოვო 17-47

გამარჯვებული გავიდა ინტერკონტინენტალურ ფინალში (გაზაფხული, 2019), რომლის მოგებულიც მიიღებს 21-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატის საგზურს (ივლისი, 2019).

18 წლამდელთა ტურნირი. კოსოვო 6 ქულა, ბრიტანეთი 4, მოლდოვა 2, ალბანეთი

ფინალი. კოსოვო - ბრიტანეთი 36-31, 3-4 ადგილები. მოლდოვა-ალბანეთი 29-16

საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები

GK: 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, BSB ბათუმი) 12. იური სილაგაძე (2001, წყალტუბო)

უკანა ხაზი: 17. დავით ყორიაული (1998, იმედი თელავი) 30. ზეზვა იობაშვილი (1998, იმედი თელავი) 15. ირაკლი კბილაშვილი (1998, ოდესა, უკრ), 4. მირიან გავაშელიშვილი (2000, იმედი თელავი), 22. გიგა ზარნაძე (1999, პეგასი) 18. გიორგი კუხალაშვილი (2000, პეგასი) 

LW: 2. ნიკოლოზ ძნელაძე (2001, სამტრედია) 9. ჯემალ იმნაძე (2001, ქუთაისი)

RW: 6. გიორგი მერკვილაძე (1998, ქუთაისი) 7. დავით ნიაზაშვილი (2000, გორი)

P: 20. ერეკლე არსენაშვილი (1998, დიომიდის არგუს, საბ) 5. მიხეილ გველესიანი (2000, წყალტუბო)

მწვრთნელები: გიორგი გვაზავა (1978), სერგო დათუკაშვილი (1978), ჯორჯე რაშიჩი (1958, სრბ), ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი (1990)

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: