სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა 25-23 მოუგო მოლდოვას და ბოლო ტურის წინ ისევ ინარჩუნებს პირველობის შანსს ხელბურთის საერთაშორისო ფედერაციის მსოფლიო თასზე, რომელიც მსოფლიოს ახალგაზრდული ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირია.  

ხვალ, ბოლო ტურში ჩვენები ეთამაშებიან ირლანდიას, ხოლო უფრო მნიშვნელოვანია კოსოვო-მოლდოვას მატჩის შედეგი. მოგებისა და ფრის შემთხვევაში კოსოვო პირველ ადგილზე გავა, მაგრამ თუ დამარცხდა, მაშინ სამი გუნდი (საქართველო, კოსოვო, მოლდოვა) 8-8 ქულას დააგროვებს და დაითვლება ბურთების სხვაობა მათ ურთიერთშეხვედრებში. საქართველოს +1 აქვს (კოსოვოსთან 21-22 და მოლდოვასთან 25-23), კოსოვოს +1 (საქართველოსთან 22-21), მოლდოვას -2 (საქართველოსთან 23-25). მოლდოველებსაც აქვთ პირველობის შანსი, მაგრამ თუ 1 ან 2 ბურთით მოიგებენ, პირველ ადგილზე ჩვენი ნაკრები გავა; თუ მოლდოვამ 3 ბურთით დაამარცხა კოსოვო, მაშინ პირველობისთვის 22 ბურთზე მეტი უნდა გაიტანოს და მხოლოდ 4 ბურთით მოგების შემთხვევაში იქნება უპირობო პირველ ადგილზე.

წინადღით, კოსოვოსთან უდრამატულესი მატჩის შემდეგ ქართველებს ხელები არ ჩამოუშვიათ და პირველი ტაიმი 14-11 მოიგეს. მეორის დასაწყისში მეტოქემ ანგარიში გაათანაბრა და წინაც გავიდა, მაგრამ დაბოლოება ჩვენი იყო. ჯერ ჯემალ იმნაძემ გაიტანა ორი გოლი სწრაფ გარღვევაში, ხოლო როდესაც მოლდოვა პრესინგზე გადავიდა, ორჯერ გამოიჩინა თავი ერეკლე არსენაშვილმა. მოლდოვამ ბოლო წამზე გაგვიტანა და თამაში 25-23 მორჩა.

მსოფლიო ჩემპიონატზე მოსახვედრად საჭიროა  მსოფლიო თასის ევროპული ზონისა და შემდეგ ინტერკონტინენტალური ფინალის მოგება. 21-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2019 წლის  ივლისში გაიმართება ესპანეთში.

ხელბურთი. IHF მსოფლიო თასი (ევროპის ზონა). 23-28 ოქტ, 2018

ასაკობრივი კატეგორია: 20წ, 1998 წელს და გვიან დაბადებულები. წრიული ტურნირი

27 ოქტ. საქართველო-მოლდოვა 25-23

საქ: სილაგაძე, ხანდოლიშვილი - კბილაშვილი 6, ყორიაული 4, არსენაშვილი 4, მერკვილაძე 3, ზარნაძე 3, იმნაძე 2, ძნელაძე 1, გავაშელიშვილი 1, გველესიანი 1, კუხალაშვილი, ნიაზაშვილი, იობაშვილი

მლდ: სლაგოდა, ვასილევი -  დოდიკა 7, ივანჩენკო 6, გრუმეზა 4, მარტევი 3, ბურბულეა 2, შელემეტი 1,  ლედენიოვი, ნიჩიპურენკო, სავჩენკო, მაჰოვიჩი, ლევიცკი, ბოგაჩიჩი - მწვ. გომენიუკი, კოვალჩუკი

მსაჯები: ი. მეტალარი - ნ. ნიკოლოვსკი (მკდ), დელეგატი: ა. ბირხი (დან)

ირლანდია-ბრიტანეთი 21-26, მალტა-კოსოვო 17-47

26 ოქტ. ირლანდია-მალტა 29-29, ბრიტანეთი-მოლდოვა 21-33, კოსოვო-საქართველო 22-21

24 ოქტომბერი. მოლდოვა-მალტა 41-7, ბრიტანეთი-საქართველო 17-35, ირლანდია-კოსოვო 22-35,

23 ოქტ. მოლდოვა-ირლანდია 37-21, მალტა-საქართველო 16-32, ბრიტანეთი-კოსოვო 38-17

-----------------თ---მ---ფ---წ-----ბ------ქ

კოსოვო---------4---4---0---0--142-77---8

საქართველო---4---3---0---1--113-78---6

მოლდოვა------4---3---0---1--134-74---6

ბრიტანეთი-----4---1---0---3---81-127--2

ირლანდია------4---0---1---3---93-127--1

მალტა-----------4---0---1---3---69-149--1

28 ოქტ. 13:00 საქართველო-ირლანდია, 15:00 მალტა-ბრიტანეთი, 17:00 კოსოვო-მოლდოვა

ყველა თამაშის პირდაპირი სტრიმი: http://stream.itprishtina.com/pallatiirinis/u20/

გამარჯვებული გადის ინტერკონტინენტალურ ფინალში (გაზაფხული, 2019), რომლის მოგებულიც იღებს 21-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატის საგზურს (ივლისი, 2019).

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

გოგონები 2004-05
5 მარ.         გატ-გაშ  
ყვარელი 5   5   0   0   82-23 10  
სამტრედია 5   5   0   0   46-25 10  
მამული 6   5   0   1   78-39 10  
პეგასი 6   4   0   2   75-44 8  
ბათუმი 5   4   0   1   39-24 8  
ტყიბული 5   3   0   2   36-26 6  
ფოთი 5   2   0   3   30-27 4  
ქარიშხალა 5   2   0   3   46-55 4  
თელავი 6   2   0   4   38-78 4  
აჭარა 5   1   0   4   21-40 2  
წყალტუბო 5   0   0   5   0-30 0  
ახაშენი 3   0   0   3   5-42 0  
გორი 5   0   0   5   24-67 0  
საერთო ტური: 13-16 აპრილი. თბილისი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: