სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის კლუბებში მოთამაშე 13 ქართველი ხელბურთელი სეზონს განაგრძობს.  ამ კვირაში ევროტურნირების მატჩებია. ჩელენჯ კაპზე ერეკლე არსენაშვილის კლუბი დიომიდის არგუსი 13 და 14 ოქტომბერს სტავროპოლში ორჯერ ეთამაშება რუსეთის დინამო-ვიქტორს. 12 და 13 ოქტომბერს თელავის იმედს მატჩები აქვს ლუქსემბურგში, დუდელანჟთან, ხოლო  ლატვიის სალასპოლისში, ცელტნიექსისა და ისრაელის ჰოლონის მატჩების დელეგატი იქნება ლევან გელაშვილი, რომლისთვისაც ეს დებიუტია ევროტურნირებზე. 

EHF თასზე ერთი წრე უკვე გაიარა ირაკლი ჩიქოვანის რუმინულმა კლუბმა, კონსტანცამ, რომელმაც შინ ორჯერ დაამარცხა ჩეხეთის პლზენი: 28-21 და 29-23. ჩიქოვანმა პირველ თამაშში 2 გოლი გაიტანა, მეორეში - 3.  კიდევ ერთი რაუნდის გავლის შემთხვევაში, კონსტანცა ჯგუფურ ეტაპზე მოხვდება.

რუმინეთის ჩემპიონატზე კონსტანცას 5 თამაშიდან 3 მოგება აქვს და ერთი თამაში - მარაგში. კლუბი ჯერჯერობით მე-9 ადგილზეა. ბოლო 2 ტურში კონსტანცა დამარცხდა ბაია მარესთან (23-28), შემდეგ კი მოუგო სტიაუას (30-25), ჩიქოვანმა ორივე მატჩში 2-2 გოლი გაიტანა და 5 თამაშში 14 დაუგროვდა. უკეთესი შედეგი აქვს მეკარე შოთა თევზაძის კლუბს, ფოჩანის, რომელიც 3 ტურის შემდეგ სამი მოგებით ლიდერობდა, მომდევნო სამში კი თითო მოიგო, წააგო და ფრედ ითამაშა და 13 ქულით მე-3-4 ადგილებს იყოფს. 16 ქულით ლიდერობს CSM ბუკურეშტი.  

უნგრეთის ჩემპიონატის მეოთხე ტურში თეიმურაზ ორჯონიკიძის ფერენცვაროში 22-35 დამარცხდა სეგედთან, რომელიც შინაურ პირველობაზეც და ჩემპიონათა ლიგაშიც უდანაკარგოდ ლიდერობს, ფერენცვაროშს 4 თამაშიდან 1 მოგება აქვს, ორჯონიკიძის პირად ანგარიშზე 12 გოლია.

ყველაზე დიდი წარმომადგენლობა მაკედონიაში გვყავს - 4 მოთამაშე. მედეა ჩოხელის კლუბს, პელისტერს 5 თამაშის შემდეგ 3 მოგება აქვს, ქართველ ხაზის მოთამაშეს კი 6 მატჩში 18  გოლი აქვს გატანილი. ყველაზე მეტი, 7, მედეამ ბოლო ტურში გაუტანა სკოპიეს მეტალურგს, თუმცა, პელისტერმა წააგო - 24-30.

პელისტერის ვაჟთა გუნდი 4 თამაშში 2 მოგებით მე-5 ადგილზეა, ხოლო რევაზ ჭანტურიამ ბოლო 2 მატჩში 5 გოლი გაიტანა. ჯერჯერობით მეოთხეა ლიგის დებიუტანტი სტრუგა - 4 მატჩში 3 მოგება. გიორგი დიხამინჯია პირველივე მატჩში გატანილი 7 გოლის შემდეგ, მაკედონიური სახელბურთო ვებ-გვერდის მკითხველთა გამოკითხვის შედეგად ტურის საუკეთესო მოთამაშედ დასახელდა, შემდეგ ტურში კი თავი გამოიჩინა მისმა თანაგუნდელმა ლექსო წითელიშვილმა - სტრუგამ სტუმრად დაამარცხა რადოვიში (35-32), ქართველმა უკანახაზელმა კი 8 გოლი გაიტანა და  ტურის სიმბოლურ ნაკრებში მოხვდა. პირველი დამარცხება სტრუგამ მე-4 ტურში, ლიდერ ეუროფარმთან იწვნია (16-34), წითელიშვილმა აქაც გაიტანა ხუთჯერ და 3 ნათამაშებ შეხვედრაში 17 გოლი დაუგროვდა, დიხამინჯიას - 10.

საბერძნეთის ჩემპიონატში ითამაშა ერეკლე არსენაშვილმა. პირველი ტური მან გამოტოვა, მეორეში მის კლუბს, დიომიდის არგუსს ტექნიკური მოგება ჩაეთვალა (10-0), მესამეში კი სტუმრად დაამარცხა ფილიპოს ვერიასი 35-28, ქართველმა ხაზის მოთამაშემ კი თავის ყოფილ კლუბს 2 გოლი გაუტანა.

თურქეთის ჩემპიონატში უჩა მაისურაძის კლუბ MYK  ჰანტბოლს სამი მატჩიდან 1 ფრე აქვს, ქართველის აქტივში კი 7 გოლია.  ქალთა პირველობაზე სამი მოგების შემდეგ პირველი მარცხი იწვნია ქეთი კუნელაშვილის კლუბმა, არდაშენმა, რომელიც შინ დამარცხდა უსკუდართან, 28-33. კუნელაშვილი მეორედ იყო მატჩის განაცხადში, თუმცა, გოლების ანგარიში ჯერ გახსნილი არა აქვს.

ირაკლი კბილაშვილმა ოდესის კლუბში სეზონი 11 გოლით დაიწყო, მეორე თამაშში,  ზაპოროჟიეს ზას-თან კი ერთის გატანა მოასწრო და ტრავმა მიიღო, რის შემდეგაც შემდეგი მატჩი, ზაპოროჟიე ზტრ-სთან გამოტოვა. ოდესამ ეს ორი მატჩი წააგო, ისევე როგორც მესამე ზაპოროჟიულ გრანდთან, ჩემპიონთა ლიგის მონაწილე მოტორთან 18-49. კბილაშვილი ამ თამაშში მოედანზე დაბრუნდა და 5 გოლიც გაიტანა, შემდეგ კი მისმა გუნდმა კიევში დაამარცხა ცსკა 24-21 - ქართველი გამთამაშებლის ანგარიშზე 1 გოლი იყო. ოდესა 5 მატჩიდან 2 მოგებით მე-6 ადგილზეა.

კოსოვოს ქალთა ჩემპიონატზე 3 თამაშიდან 4 ქულით მეოთხე ადგილზეა ქეთევან ვენეცკის კლუბი, ისტოგუ. მეორე ტურში,  ქალაქ ჯაკოვეს დერბიში ისტოგუ 26-28 დამარცხდა ვუშტრიასთან, ხოლო შემდეგ სტუმრად მოუგო  კასტრიოტის - 27-11. ვენეცკიმ წაგებულ მატჩში 3 გოლი გაიტანა, მოგებულში - 3 და სამ მატჩში 10 დაუგროვდა. ნოემბერში მის კლუბს, ისევე როგორც მედეა ჩოხელის პელისტერს, ევროტურნირის მატჩები აქვს ჩელენჯ კაპზე.

დაბოლოს, მონპელიეს ძირითად გუნდში ჯერ არ უთამაშია 17 წლია გიორგი ცხოვრებაძეს, რომელიც ჯერჯერობით ნაციონალურ ლიგაში გამოდის კლუბის მეორე შემადგენლობასთან ერთად. ჩემპიონთა ლიგაზე თასის მფლობელმა სეზონი 4 წაგებით დაიწყო, საფრანგეთის ჩემპიონატში კი 6 მატჩიდან მხოლოდ ნანტთან დამარცხდა და 10 ქულით მეოთხე ადგილზეა. უდანაკარგოდ აქ მხოლოდ ორი გუნდია, ნანტი და შამბერი.

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
ყვარელი 16-10 ბათუმი
პეგასი 13-18 აჭარა
მამული 14-18 ფოთი
სამტრედია 25-24 ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
26 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 17 16 1 0 317-211 33
აჭარა 18 16 0 2 392-256 32
ქარიშხალა 18 11 1 6 437-368 23
სამტრედია 18 10 2 6 313-269 22
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 18 7 2 8 332-318 16
ბათუმი 17 3 1 13 202-293 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: