სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ტური მეოთხე ტურის შემდეგ უდანაკარგოდ, 8 ქულით, სულ 3 გუნდია - მაკედონიის ვარდარი, საფრანგეთის პსჟ და უნგრეთის სეგედი. დაიწყო ქალთა ტურნირიც.

მიმოხილვა. კაცები, 4 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-4/1342767

ქალები, 1 ტური: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-women-episode-1/1342857

ვარდარმა 29-27 დაამარცხა გერმანიის რაინ ნეკარი, პარი სენ ჟერმენმა 35-34 მოუგო ნანტს, ხოლო სეგედმა 33-24 მუგო სლოვენიის ცელიეს. წინა სეზონის ჩემპიონმა მონპელიემ კი ზედიზედ მეოთხე თამაში წააგო, ამჯერად - ბარსელონაში, 27-35.

ქალთა გუნდებში კი ახალი სეზონის სერიოზული გადანაცვლებებია. სერიოზულად გაძლიერდა 2018 წლის ჩემპიონი, უნგრეთის დიორი, ვინც დაიმატა ფრანგი მეკარე ამანდენ ლენო და ვერონიკა კრისტიანენის ტრანსფერის შემდეგ შემადგენლობაში ჰყავს ნორვეგიის ნაკრების მთელი უკანა ხაზი - კრისტიანსენი-ოფტედალი-მორკი. ნორა მორკმა, რომელმაც წინა სეზონის უდიდესი ნაწილი ტრავმის გამო არ უთამაშია, პირველი მატჩი გამოტოვა. დიორმა 39-23 გაანადგურა სლოვენიის კრიმ მერკატორი.

დიორის მთავარი მეტოქე, როგორც ჩანს იქნება CSM ბუკურეშტი, რომელმაც ფრანგულ ბრესტ-ბრეტონში გაუშვა ლიდერი, შვედი ბელა გულდენი, მაგრამ რამდენიმე სერიოზული ხელბურთელიც დაიმატა სკოპიეს ვარდარიდან.  

ბოლო ორი სეზონის ფინალისტი, ვარდარი, ფაქტობრივად დაიშალა და მხოლოდ მაკედონიის ჩემპიონატში გამოდის. შესაბამისად, გუნდის ყველა ვარსკვლავი სხვადასხვა კლუბებში გადავიდა: ლენო - დიორში, ანდრეა ლეკიჩი, დრაგანა ცვიიჩი და იოვანკა რადიჩევიჩი - ბუქარესტში.    

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 4 ტური, 3-7 ოქტომბერი

A: ვარდარი 8, ბარსა 6, კელცე 6, რაინ-ნეკარი 4, მეშკოვი 4, ვესპრემი 4, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

კელცე (პოლ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 33-31

მორიტო 7, იურეცკი 5, ცინდრიჩი 4 - გუნდმუნდონი 7

ბარსა (ესპ) - მონპელიე (საფ) 35-27

მორტენსენი 7, ფაბრეგასი 6, ნგესანი 4 - ვილმინო 6, კავტიჩნიკი 5

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - ვესპრემი (უნგ) 28-29

ჯუკიჩი 5 - შტრლეკი 6, ილიჩი, ა. ნილსონი 5

ვარდარი (მკდ)- რაინ-ნეკარი (გერ) 27-25

დიბიროვი 8 - პეტერსონი 7, სიგურდსონი 6

--

B: პსჟ 8, სეგედი 8, სკიერნი 5, ფლენზბურგი 4, ზაგრები 3, ნანტი 2, ცელიე 2, ზაპოროჟიე 0

ფლენზბურგი (გერ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 31-24

როდი 7, გოტფრიდსონი 5, იონდალი, სვანი 4 - პაჩკოვსკი 6

სეგედი (უნგ) - ცელიე (სლნ) 33-24

ბანჰიდი, მაკედა 5, კანელასი, კალმანი, შოშტარიჩი 4 - მალუში 5

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ნანტი (საფ) 35-34

ლ. კარაბატიჩი, რემილი 7, ნ. კარაბატიჩი, ჰანსენი 5 - კლერი, ლაზაროვი, რივერა 6

სკიერნი (დან) - ზაგრები (ხორ) 31-31

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: სილკებორგი 6, სპორტინგი 6, პრეშოვი 6, ბეშიქთაში 4, ჩეხოვი 2, მეტალურგი 0

ბეშიქთაში (თურ) - სპორტინგი (პორ) 27-33

ტატრან-პრეოვი (სლკ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 27-28

სილკებორგი (დან) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 33-25

D: ვისლა 6, დინამო 6, ლეონი 5, ელვერუმი 4, კოქსი 2, თიუნი 1

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 31-32

იუნი (შვც) - ელვერუმი (ნორ) 29-30

ლეონი (ესპ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 27-24

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

5 ტური 10-14 ოქტომბერს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 1 ტური, 5-7 ოქტომბერი

A ჯგუფი

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ოდენსე (დან) 31-28

იაუკოვიჩი 8, ლასლო 7, ბულატოვიჩი, რაიჩევიჩი 4 - ს. იორგენსენი 8

მეცი (საფ) - ლარვიკი (ნორ) 31-20

მობონი 6, ო. კანორი 5 - ჰიერტნერი 8

B ჯგუფი

როსტოვ-დონი (რუს) - სევეჰოფი (შვდ) 31-20

ვიახირევა 7, აბინგჰი 4 - ეკენმენი 5, ი. ალმი 4

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ოდენსე (დან) 31-28

კობენჰავნი (დან) - ბრესტ ბრეტონი (საფ) 32-28

ე. ალმი 7, ბონტი, დორნოვი, თ. მორკი 4 - გროსი, პოპ-ლაზიჩი 9

C ჯგუფი

დიორი (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 39-23

ამორიმი 7, ხროტი, ჰანსენი 6, ბრატსეტი, ოფტედალი 5 - მავშარი 5  

ტიურინგერი (გერ) - პოდრავკა (ხორ) 26-28

D ჯგუფი

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - ფერენცვაროში  (უნგ) 36-31

ნიაგუ 9, მეჰმედოვიჩი 8, კურტოვიჩი, ლეკიჩი 6 - ჰაფრა 6, კოვაჩიჩი 5

კრისტიანსანდი (ნორ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 27-27

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

2 ტური 12-14 ოქტომბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   5 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საერთო ტური. გლდანი
17 მაისი
წყალტუბო 10-7 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 15-3 გორი
სენაკი 5-7 რუსთავი
სამტრედია 11-12 პეგასი
BSB ბათუმი 11-13 ქარიშხალა
სენაკი 13-4 გორი
წყალტუბო 9-15 პეგასი
სამტრედია 10-7 რუსთავი
18 მაისი
11:00 სენაკი - პეგასი
11:45 წყალტუბო - რუსთავი
12:30 სამტრედია - ქარიშხალა
13:15 BSB ბათუმი - პეგასი
14:00 სენაკი - ქარიშხალა
14:45 წყალტუბო - გორი
15:30 BSB ბათუმი - რუსთავი
16:15 სამტრედია - გორი
17 მაისი         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
პეგასი 5   5   0   0   54-32   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 9   3   1   5   86-102   7  
სამტრედია 9   3   1   5   85-114   7  
ქარიშხალა 5   3   0   2   52-53   6  
რუსთავი 5   2   0   3   44-44   4  
წყალტუბო 9   2   0   7   83-104   4  
სენაკი 9   1   0   8   49-115   2  
გორი 5   0   0   5   24-61   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: