სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მესამე ტურში მესამე მარცხი იწვნია ფრანგულმა მონპელიემ. ბოლო სეზონის ჩემპიონი ამჯერად შინ დამარცხდა პოლონეთის კელცესთან, 26-29.  

მონპელიეს აკლდდნენ გიგუ, სიმონეტი და ტრუხანოვიჩუსი. მასპინძელმა გუნდმა მხოლოდ შესვენების წინ შეამცირა სხვაობა 1 გოლამდე, თუმცა, პოლონელებმა მალე აღდგინეს 3-4 ბურთიანი სხვაობა და თამაში დამაჯერებლად მიიყვანეს მოგებამდე, ხოლო ალექს დუიშებაევმა 9 გოლი გაიტანა.

ზდიზედ მეორედ დამარცხდა გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი - შინ ზაგრებთან წაგების შემდეგ ამჯერად სლოვენიაში, ცელიესთან, 20-23. ბარსამ შვედეთში გაანადგურა კრისტიანსტადი, 44-25, ხოლო 2017 წლის ჩემპიონმა, ვარდარმა სტუმრად მოუგო ვესპრემს, 27-25. ვარდართან ერთად ქულათა მაქსიმუმი  კიდევ 4 გუნდს აქვს: პარი სენ ჟერმენს, სეგედს, ვისლას და ტატრან-პრეშოვს. მესამე ტური ამ კვირაშია.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 3 ტური, 26-30 სექტემბერი

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-3/1335640

A: ვარდარი 6, ბარსა 4, რაინ-ნეკარი 4, კელცე 4, მეშკოვი 4, ვესპრემი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

რაინ-ნეკარი (გერ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 33-27

სიგურდსონი 6, ფეტი, ლიპოვინა, მენსა 5 - ივიჩი, შკურინსკი 7

ვესპრემი (უნგ) - ვარდარი (მკდ) 25-27

გაიჩი 5, მაცკოვშეკი, ნადი 4 - ბოროზანი, ჩუპიჩი, დიბიროვი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - ბარსა (ესპ) 25-44

ნილსენი 6 - დოლენეცი 7, არინო, მემი 6, ენტრერიოსი 5

მონპელიე (საფ) - კელცე (პოლ) 26-29

რიშარდსონი 6, სუსი 5, პორტი, ვილმინო 4 - ა. დუიშებაევი 9, იანცი 5

--

B: პსჟ 6, სეგედი 6, სკიერნი 4, ნანტი 2, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ცელიე 2, ზაპოროჟიე 0

ზაგრები (ხორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 21-32

ჰორვატი 4 - ლ. კარაბატიჩი 8, რემილი 6, ჰანსენი 4

ნანტი (საფ) - სკიერნი (დან) 35-27

ბალაგერი 7, კლერი, რივერა, ტურნა 5 - ეგერტი, ტანგენი 7

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23-20

მალუსი, რაზგორი 5 - გლანდორფი, ლაუგე 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - სეგედი (უნგ) 31-32

კოზაკევიჩი 8 - შოშტარიჩი 8, ბანჰიდი 7, ბომბაცი 4

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: პრეშოვი 6, სილკებორგი 4, სპორტინგი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 0, ჩეხოვი 0

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) – ბეშიქთაში (თურ) 22-24

სპორტინგი (პორ) - სილკებორგი (დან) 32-35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ტატრან-პრეოვი (სლკ) 24-29

D: ვისლა 6, დინამო 4, ლეონი 3, ელვერუმი 2, კოქსი 2, თიუნი 1

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - თიუნი (შვც) 35-34

ვისლა პლოცკი (პოლ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 34-18

ელვერუმი (ნორ) - ლეონი (ესპ) 30-25

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

4 ტური 3-7 ოქტომბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   5 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საერთო ტური. გლდანი
17 მაისი
წყალტუბო 10-7 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 15-3 გორი
სენაკი 5-7 რუსთავი
სამტრედია 11-12 პეგასი
BSB ბათუმი 11-13 ქარიშხალა
სენაკი 13-4 გორი
წყალტუბო 9-15 პეგასი
სამტრედია 10-7 რუსთავი
18 მაისი
11:00 სენაკი - პეგასი
11:45 წყალტუბო - რუსთავი
12:30 სამტრედია - ქარიშხალა
13:15 BSB ბათუმი - პეგასი
14:00 სენაკი - ქარიშხალა
14:45 წყალტუბო - გორი
15:30 BSB ბათუმი - რუსთავი
16:15 სამტრედია - გორი
17 მაისი         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
პეგასი 5   5   0   0   54-32   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 9   3   1   5   86-102   7  
სამტრედია 9   3   1   5   85-114   7  
ქარიშხალა 5   3   0   2   52-53   6  
რუსთავი 5   2   0   3   44-44   4  
წყალტუბო 9   2   0   7   83-104   4  
სენაკი 9   1   0   8   49-115   2  
გორი 5   0   0   5   24-61   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: