facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მესამე ტურში მესამე მარცხი იწვნია ფრანგულმა მონპელიემ. ბოლო სეზონის ჩემპიონი ამჯერად შინ დამარცხდა პოლონეთის კელცესთან, 26-29.  

მონპელიეს აკლდდნენ გიგუ, სიმონეტი და ტრუხანოვიჩუსი. მასპინძელმა გუნდმა მხოლოდ შესვენების წინ შეამცირა სხვაობა 1 გოლამდე, თუმცა, პოლონელებმა მალე აღდგინეს 3-4 ბურთიანი სხვაობა და თამაში დამაჯერებლად მიიყვანეს მოგებამდე, ხოლო ალექს დუიშებაევმა 9 გოლი გაიტანა.

ზდიზედ მეორედ დამარცხდა გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი - შინ ზაგრებთან წაგების შემდეგ ამჯერად სლოვენიაში, ცელიესთან, 20-23. ბარსამ შვედეთში გაანადგურა კრისტიანსტადი, 44-25, ხოლო 2017 წლის ჩემპიონმა, ვარდარმა სტუმრად მოუგო ვესპრემს, 27-25. ვარდართან ერთად ქულათა მაქსიმუმი  კიდევ 4 გუნდს აქვს: პარი სენ ჟერმენს, სეგედს, ვისლას და ტატრან-პრეშოვს. მესამე ტური ამ კვირაშია.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 3 ტური, 26-30 სექტემბერი

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-3/1335640

A: ვარდარი 6, ბარსა 4, რაინ-ნეკარი 4, კელცე 4, მეშკოვი 4, ვესპრემი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

რაინ-ნეკარი (გერ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 33-27

სიგურდსონი 6, ფეტი, ლიპოვინა, მენსა 5 - ივიჩი, შკურინსკი 7

ვესპრემი (უნგ) - ვარდარი (მკდ) 25-27

გაიჩი 5, მაცკოვშეკი, ნადი 4 - ბოროზანი, ჩუპიჩი, დიბიროვი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - ბარსა (ესპ) 25-44

ნილსენი 6 - დოლენეცი 7, არინო, მემი 6, ენტრერიოსი 5

მონპელიე (საფ) - კელცე (პოლ) 26-29

რიშარდსონი 6, სუსი 5, პორტი, ვილმინო 4 - ა. დუიშებაევი 9, იანცი 5

--

B: პსჟ 6, სეგედი 6, სკიერნი 4, ნანტი 2, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ცელიე 2, ზაპოროჟიე 0

ზაგრები (ხორ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 21-32

ჰორვატი 4 - ლ. კარაბატიჩი 8, რემილი 6, ჰანსენი 4

ნანტი (საფ) - სკიერნი (დან) 35-27

ბალაგერი 7, კლერი, რივერა, ტურნა 5 - ეგერტი, ტანგენი 7

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 23-20

მალუსი, რაზგორი 5 - გლანდორფი, ლაუგე 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - სეგედი (უნგ) 31-32

კოზაკევიჩი 8 - შოშტარიჩი 8, ბანჰიდი 7, ბომბაცი 4

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: პრეშოვი 6, სილკებორგი 4, სპორტინგი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 0, ჩეხოვი 0

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) – ბეშიქთაში (თურ) 22-24

სპორტინგი (პორ) - სილკებორგი (დან) 32-35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ტატრან-პრეოვი (სლკ) 24-29

D: ვისლა 6, დინამო 4, ლეონი 3, ელვერუმი 2, კოქსი 2, თიუნი 1

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - თიუნი (შვც) 35-34

ვისლა პლოცკი (პოლ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 34-18

ელვერუმი (ნორ) - ლეონი (ესპ) 30-25

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

4 ტური 3-7 ოქტომბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
29 სექტემბერი, არენა 2 
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: