სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

გაირკვა ხელბურთის ეროვნული ნაკრების მეტოქეები ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის პირველ საკვალიფიკაციო რაუნდში. 2019 წლის 4-6 ან 11-13 იანვარს ერთ წრედ ვეთამაშებით კვიპროსს, აზერბაიჯანსა და მალტას.

გაირკვა ხელბურთის ეროვნული ნაკრების მეტოქეები ევროპის 2022 წლის ჩემპიონატის პირველ საკვალიფიკაციო რაუნდში. 2019 წლის 4-6 ან 11-13 იანვარს ერთ წრედ ვეთამაშებით კვიპროსს, აზერბაიჯანსა და მალტას.

მეორე ჯგუფში არიან ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი, ირლანდია და ბულგარეთი. ტურნირის მასპინძლობის პრიორიტეტი აქვს მალტას, შემდეგ - აზერბაიჯანს, საქართველოსა და კვიპროსს. ამ ორი ჯგუფის გამარჯვებული გავა მეორე ეტაპზე, პლეიოფში, დანარჩენები კი ითამაშებენ EHF განვითარებადი ქვეყნების ჩემპიონატში, რომლის მოგებულიც ასევე მიიღებს პლეიოფის საგზურს.

პლეიოფში ეს სამი გუნდი დაუწყვილდება ევრო 2020 მთავარ საკვალიფიკაციო რაუნდში სამი უარესი შედეგის მქონე გუნდს, ითამაშებენ შინ/სტუმრად პრინციპით და 3 გამარჯვებული მიიღებს ევრო 2022 მთავარ საკვალიფიკაციო რაუნდში თამაშის უფლებას, ევროპის ყველა გრანდის მხარდამხარ.

მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდი  დაიწყება 2020 წლის ოქტომბერში, გაგრძელდება 2021 წლის იანვარში და დასრულდება ივნისში. ევრო 2020 მასპინძელი ქვეყნებია უნგრეთი და სლოვაკეთი. შეჯიბრება, 24 გუნდის მონაწილეობით, გაიმართება 2022 წლის 14-30 იანვარს.

ევრო 2020-ის საკვალიფიკაციო ტურნირი კი დაიწყება 24 ოქტომბერს და დასრულდება 2019 წლის ივნისში. ამის შემდეგ, გაირკვევა ევრო 2020-ის 20 მონაწილე და 3 აუტსაიდერი, რომელიც პლეიოფში, 2020 წლის აპრილში უნდა შეხვდეს პირველი ეტაპის ორ გამარჯვებულსა და EHF განვითარებადი ქვეყნების ჩემპიონს.

სისტემა, როგორც ხედავთ, საკმაოდ რთულია, თუმცა არსი ისაა, რომ მთავარ საკვალიფიკაციო რაუნდში სულ 32 ადგილია და ჩვენი ნაკრების მიზანიც ამ 32 გუნდში მოხვედრაა: ამისათვის უნდა გავიაროთ პირველი ეტაპი, პლეიოფი და გადავიდეთ თვისობრივად ახალ დონეზე - ანუ კვალიფიკაციაში ვეთამაშოთ ევროპის საუკეთესო გუნდებს.  მოპოვების შემდეგ ეს ადგილი დასაცავი იქნება, თუმცა, შემდგომი მიზანიც უფრო შთამბეჭდავია: მთავარი კვალიფიკაციის მონაწილე 32 გუნდი ევროპის ჩემპიონატის ფინალური ეტაპის 20 საგზურის მოსაპოვებლად იბრძვის!

ხელბურთი. ევრო 2022 (14-30 იანვარი, უნგრეთსა და სლოვაკეთში)

ევრო 2022. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი (2019 წლის 4-6 ან 11-13 იანვარს)

A ჯგუფი: ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი, ირლანდია, ბულგარეთი

B ჯგუფი: კვიპროსი, საქართველო, აზერბაიჯანი, მალტა

თითო გამარჯვებული გადის პლეიოფის რაუნდში. დანარჩენები გადაერთვებიან განვითარებადი ქვეყნების ჩემპიონატში, რომლის გამარჯვებულიც ასევე მიიღებს პლეიოფის საგზურს.

ამ სამი გუნდის მეტოქე გამოვლინდება ევრო 2020-ის მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდიდან.

ევრო 2020. მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდი (ოქტომბერი 2018 - ივნისი 2019)

თავისუფლები არიან სამი მასპინძელი: შვედეთი, ნორვეგია, ავსტრია და ევროპის ჩემპიონი ესპანეთი

1 ჯგუფი: გერმანია, პოლონეთი, ისრაელი, კოსოვო

2 ჯგუფი: ხორვატია, სერბეთი, შვეიცარია, ბელგია

3 ჯგუფი: მაკედონია, ისლანდია, თურქეთი, საბერძნეთი

4 ჯგუფი: სლოვენია, ჰოლანდია, ლატვია, ესტონეთი

5 ჯგუფი: ბელარუსი, ჩეხეთი, ბოსნია, ფინეთი

6 ჯგუფი: საფრანგეთი, პორტუგალია, ლიტვა, რუმინეთი

7 ჯგუფი: უნგრეთი, რუსეთი, სლოვაკეთი, იტალია

8 ჯგუფი: დანია, მონტენეგრო, უკრაინა, ფარერები

ევრო 2020-ის 20 საგზურს იღებს 8 ჯგუფის 2-2 გამარჯვებული და 4 საუკეთესო მესამე ადგილი

მეოთხე ადგილებზე გასულ გუნდებს შორის სამი უარესი შედეგის მქონემ ევრო 2022-ის მთავარ საკვალიფიკაციო რაუნდში თავის ადგილი უნდა მოიპოვოს პლეიოფში

ევრო 2022. მეორე ეტაპი, პლეიოფი (აპრილი, 2020. შინ-სტუმრად)

თამაშობენ: ევრო 2022 პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის 2 გამარჯვებული და განვითარებადი ქვეყნების ჩემპიონი უწყვილდებიან ევრო 2020-ის მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდში უარესი შედეგის მქონე 3 გუნდს. გუნდი. სამი წყვილის 3 გამარჯვებული გადის მთავარ საკვალიფიკაციო რაუნდში, 3 წაგებული კი ევრო 2024-ის კვალიფიკაციას დაიწყებს პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდიდან

ევრო 2022. მთავარი საკვალიფიკაციო რაუნდი (ოქტომბერი 2020 - ივნისი 2021)

(თავისუფლები არიან მასპინძლები: უნგრეთი და სლოვაკეთი, ევრო 2020-ის 2 ფინალისტი) 

თამაშობს 32 გუნდი, მათ შორის, პლეიოფის 3 გამარჯვებული

ევრო 2022-ის 20 საგზურს მიიღებს 8 ჯგუფის 2-2 გამარჯვებული და 4 საუკეთესო მესამე ადგილი

მეოთხე ადგილებზე გასულ გუნდებს შორის სამი უარესი შედეგის მქონე  გადავა ევრო 2024-ის პლეიოფში

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: