სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს თასის ფინალში ითამაშებენ ქვეყნის ჩემპიონი, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები და თბილისის პეგასი. ბათუმელებმა ნახევარფინალში 28-21 მოუგეს თელავის იმედს, ხოლო პეგასმა აჯობა სპორტის უნივერსიტეტის გუნდს - 39-16. 

ორივე გუნდს აქამდე თითოჯერ უთამაშია ფინალში. 2014 წელს პეგასი სამტრედიასთან დამარცხდა, ხოლო 2015 წელს შავი ზღვის ბიჭებმა მოუგეს სტუ-ს და თასის ბოლო მფლობელებიც სწორედ ისინი არიან.    

სეზონის დასაწყისში ყველა გუნდის თამაში დაულაგებელია, თუმცა, ბათუმმაც და პეგასმაც ფინალისტობა სრულიად დაიმსახურეს. ბათუმი მთელი მატჩის განმავლობაში უგებდა საქართველოს 2017 წლის ჩემპიონს, იმედს. შესვენებაზე 14-11 იყო, შემდგომ იმედმა რამდენჯერმა დაიყვანა სხვაობა ორამდე, მაგრამ ტაიმის შუაში მეტოქე გაექცა (17-25) და თამაშის ბედიც აქ გადაწყდა. პეგასმა სრულად უპრობლემოდ დაამარცხა დებიუტანტი სპორტუნი, რომელსაც არ ჰყავდა ლიდერი, გ. იობაშვილი, მეკარე ხარაიშვილმა კი 23(!) დარტყმა მოიგერია, მაგრამ ფავორიტმა პეგასმა მაინც ბევრით მოიგო.

ფინალი 14 საათზე დაიწყება. ყველა თამაში რეპორტაჟი და ჩანაწერი ხელმისაწვდომია ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/ და იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2018. კაცები. არენა 2

26 სექტემბერი, ნახევარფინალი

სტატისტიკა: გოლი(მოგერიება)/დარტყმა/შეცდომა/ორწუთიანი

BSB ბათუმი - იმედი-სტუ თელავი 28-21

ბათ: ტორონჯაძე (2)/11, ხანდოლიშვილი (7)/17, ვარშალომიძე (1)/3 - ტალახაძე 6/7/6, აბრამიშვილი 5/6, ტიელიძე 4/10, სიმონია 4/8/2/1, გოგოლაძე 4/7, კოხრეიძე 4/6/4, თევზაძე 1/1, სურმავა 0/1, წივწივაძე 0/2/2, ბერძენიშვილი -/-/-/1

თელ: ცინცაძე (13)/40, ხიდეშელი (1)/2 - ყორიაული 8/15/1, მიქავა 4/7/4, იობაშვილი 3/6/-/2, გოგალაძე 2/4/2/1, ბაინაზიშვილი 2/3/5, ცისკარიშვილი 1/3/1, მჭედლური 1/1, დოლმაზაშვილი 0/1, გავაშელიშვილი 0/1/2, აბდულაევი

მსაჯები: რ. ლოშაკი, ა. შაიბაკოვი (უკრ)

სპორტუნი – პეგასი 16-39

სპ: ხარაიშვილი (23)/62- აბჟანდაძე 4/11/3/1, კორსანტია 2/8/3/1, ჭელიძე 2/6/12/1, თიგიშვილი 2/3/3, აბაშიძე 2/8/2, ჩაკვეტაძე 1/1/1/1, მანჯავიძე 2/4/1, ერისთავი 1/5/2, გურასპაული 0/2/3, გულდედავა 0/1/2, ბურდულაძე 0/1/5

პეგ: დიხამინჯია (8)/16, გორგოძიანი (7)/15 - ზარნაძე 9/12/2/1, ლაპიაშვილი 6/8/2, კუხალაშვილი 4/10, ბაძაღუა 4/7/2, კოხრეიძე 4/6, ქათამაძე 3/7/1,  გვაზავა 3/8/3/2, კალანდაძე 2/2/2, ასაბაშვილი 2/2/1/1, გრიშიკაშვილი 1/3, ჟვანია 1/2, პატაშური 0/1, დგებუაძე -/-/3

მსაჯები: ი. ჭკუასელი (თბილისი), გ. გველესიანი (წყალტუბო)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ლ. მარგიანი

27 სექტემბერი, ფინალი

14:00 BSB ბათუმი - პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: