სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს თასის ნახევარფინალში ხვალ სპორტკომპლექს არენაში ითამაშებენ: ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები - თელავის სტუ-იმედი, სპორტის უნივერსიტეტი - პეგასი. ყველაზე დრამატულ მეოთხედფინალში თბილისის პეგასმა 38-31 მოუგო საქართველოს ბოლო ჩემპიონატის ფინალისტს, ქუთაისს.

პეგასის ახალგაზრდულ გუნდს უკვე საკმაო გამოცდილება დაუგროვდა და უფრო გამოცდილი მეტოქე ულაპარაკოდ დაამარცხა. მეორე ტაიმის დასაწყისში სხვაობა 9 ბურთი იყო, ბოლოსკენ ქუთაისი ოთხამდე დაეწია მეტოქეს, მაგრამ ეგ იყო და ეგ - 31-38. ქუთაისმა წლეულს საგრძნობი ცვლილებები განიცადა შემადგენლობაში და გაუჭირდა, თუმცა, ცხადია, რომ საქართველოს ჩემპიონატში კიდეც ერთხელ იბრძოლებს პირველობისთვის.

დებიუტანტს, სპორტის უნივერსიტეტის გუნდს, რომელსაც შემადგენლობაში რამდენიმე გამოცდილი მოთამაშე ჰყავდა, კარგა ხანს, დაახლოებით 45-ე წუთამდე უძალიანდებოდა სამტრედიის ახალგაზრდული გუნდი, მარგამ სპორტუნიმ გიორგი იობაშვილის (14 გოლი) ლიდერობით მაინც გარდატეხა მატჩი და ბოლოსკენ უპირატესობა ცხრამდე აიყვანა - 43-34. დანარჩენ ორ მატჩში ძალები უთანაბრო იყო: შავი ზღვის ბიჭებმა 49-19 მოუგო გორს, ხოლო თელავის სტუ-იმედმა დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, 41-13.

ხვალ 12 საათიდან ნახევარფინალებია, ზეგ ფინალი 14 საათზე დაიწყება. ყველა თამაშის რეპორტაჟსა და ჩანაწერს ნახავთ ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/ და იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2018. კაცები. არენა 2

25 სექტემბერი, მეოთხედფინალი

სტატისტიკა: გოლი(მოგერიება)/დარტყმა/შეცდომა/ორწუთიანი

გორი - BSB ბათუმი 19-49

გორ: ვათიაშვილი (10)/33, ჯაფარიძე (4)/30 - თ. ტარუაშვილი 5/15/4, დალაქიშვილი 4/11/5/1, ზუბიაშვილი 3/12, ნიაზაშვილი 3/8/1, შემშენოვი 2/6/4/2, ზოზიაშვილი 1/4/-/1, ხუბულური 1/5/2, ოსეფაშვილი 0/4/2/2, მჭედლიშვილი, ანტონოვიჩი - მწვ. მამაცაშვილი

ბათ: ხანდოლიშვილი (10)/13, ტორონჯაძე (6)/14, ვარშალომიძე (8)/16 - გოგოლაძე 13/17/-/1, კოხრეიძე 8/14/-/1, ტიელიძე 8/12, მახაჭაძე 5/9/-/1, სიმონია 4/8, თევზაძე 3/3/-/1, აბრამიშვილი 3/9, სურმავა 2/2/1, წივწივაძე 1/1/1, თურმანიძე 1/3, მჟავანაძე 1/1, ტალახაძე 0/1. ბერძენიშვილი - მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე, ბზეკალავა

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

იმედი-სტუ თელავი - ოქროს ვერძი ფოთი 41-13

იმ: ხარაიშვილი (11)/16, ხიდეშელი (7)/15- მიქავა 12/17/3, ყორიაული 8/11/3/1, აბდულაევი 6/8, გავაშელიშვილი 5/6, ზ. იობაშვილი 4/5/1, გოგალაძე 3/3, ბაინაზიშვილი 1/3, მაისაშვილი 1/1/1, მჭედლური 1/2/3, ბერაძე 1/1/1/2, გიორგაძე - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე, მეტრეველი

ფოთ: კეკუა (3)/25, გოგოხია (6)/25 - ჟვანია 5/18/2, ფანცულაია 4/11/7, დიდია 2/3/7, სიორდია 2/3/1, მელიავა 0/3/1, პაჭკორია 0/0/2, ხურცილავა 0/2/3 - მწვ. ჭანტურია

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სპორტუნი-სამტრედია 43-34

სპ: ხარაიშვილი (16)/50 - გ. იობაშვილი 14/22/3, ერისთავი 6/8/-/1, კორსანტია 6//7/-/1, ჭელიძე 5/11/2/1, თიგიშვილი 4/8/-/2, აბჟანდაძე 4/5/-/1, გულდედავა 2/2/-/1, მანჯავიძე 1/3/1, ბურდულაძე 1/1, გურასპაული 0/1/2/1- მწვ. სამადაშვილი, შარანგია , გულბიანი

სამ: შველიძე (11)/54 - გაგუა 10/17/4/1, ძნელაძე 9/22/1, ხომერიკი 7/13/1/1, ხელისუფალი 4/6, ნადირაძე 3/3/1, ადამია 1/3/2, თევზაძე 0/1/-/3, ხონელიძე 0/1/-/2- მწვ. ქავზინაძე, ხელისუფალი

მსაჯები: გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქუთაისი 2015 - პეგასი 31-38

ქუთ: ანდრიაძე (13)/49, მაისურაძე (0)/2, გულეიშვილი - რუსტამოვი 7/14/1/1, მათნაძე 6/8/1/1, მერკვილაძე 4/6/-/2, სტურუა 4/6/4/1, ხაჟომია 4/5/1, ბულბულაშვილი 3/8/1/3, ჯუღელი 2/3, გამზარდია 1/4/6, ფერაძე 0/1 კობახიძე, ლომიძე, ლ.იმნაძე, ჯ. იმნაძე - მწვ. ბოყოჩაძე, ყაველაშვილი, თავხელიძე

პეგ: დიხამინჯია (13)/43, გორგოძიანი (0)/ - ზარნაძე 9/12/3, ლაპიაშვილი 8/9/1, კუხალაშვილი 6/7, კალანდაძე 6/14/2, ბაძაღუა 5/5/1, ქათამაძე 3/3/1/2, გრიშიკაშვილი 1/3/1, გვაზავა 0/0/-/1, ასაბაშვილი, ჟვანია, დგებუაძე, პატაშური, მდივანი - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

მსაჯები: რ. ლოშაკი, ა. შაიბაკოვი (უკრ)

26 სექტემბერი, ნახევარფინალი

12:00 BSB ბათუმი - იმედი-სტუ თელავი

14:00 სპორტუნი – პეგასი

27 სექტემბერი, ფინალი. 14:00

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: