სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს თასის ნახევარფინალში ხვალ სპორტკომპლექს არენაში ითამაშებენ: ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები - თელავის სტუ-იმედი, სპორტის უნივერსიტეტი - პეგასი. ყველაზე დრამატულ მეოთხედფინალში თბილისის პეგასმა 38-31 მოუგო საქართველოს ბოლო ჩემპიონატის ფინალისტს, ქუთაისს.

პეგასის ახალგაზრდულ გუნდს უკვე საკმაო გამოცდილება დაუგროვდა და უფრო გამოცდილი მეტოქე ულაპარაკოდ დაამარცხა. მეორე ტაიმის დასაწყისში სხვაობა 9 ბურთი იყო, ბოლოსკენ ქუთაისი ოთხამდე დაეწია მეტოქეს, მაგრამ ეგ იყო და ეგ - 31-38. ქუთაისმა წლეულს საგრძნობი ცვლილებები განიცადა შემადგენლობაში და გაუჭირდა, თუმცა, ცხადია, რომ საქართველოს ჩემპიონატში კიდეც ერთხელ იბრძოლებს პირველობისთვის.

დებიუტანტს, სპორტის უნივერსიტეტის გუნდს, რომელსაც შემადგენლობაში რამდენიმე გამოცდილი მოთამაშე ჰყავდა, კარგა ხანს, დაახლოებით 45-ე წუთამდე უძალიანდებოდა სამტრედიის ახალგაზრდული გუნდი, მარგამ სპორტუნიმ გიორგი იობაშვილის (14 გოლი) ლიდერობით მაინც გარდატეხა მატჩი და ბოლოსკენ უპირატესობა ცხრამდე აიყვანა - 43-34. დანარჩენ ორ მატჩში ძალები უთანაბრო იყო: შავი ზღვის ბიჭებმა 49-19 მოუგო გორს, ხოლო თელავის სტუ-იმედმა დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, 41-13.

ხვალ 12 საათიდან ნახევარფინალებია, ზეგ ფინალი 14 საათზე დაიწყება. ყველა თამაშის რეპორტაჟსა და ჩანაწერს ნახავთ ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/ და იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ხელბურთი. საქართველოს თასი 2018. კაცები. არენა 2

25 სექტემბერი, მეოთხედფინალი

სტატისტიკა: გოლი(მოგერიება)/დარტყმა/შეცდომა/ორწუთიანი

გორი - BSB ბათუმი 19-49

გორ: ვათიაშვილი (10)/33, ჯაფარიძე (4)/30 - თ. ტარუაშვილი 5/15/4, დალაქიშვილი 4/11/5/1, ზუბიაშვილი 3/12, ნიაზაშვილი 3/8/1, შემშენოვი 2/6/4/2, ზოზიაშვილი 1/4/-/1, ხუბულური 1/5/2, ოსეფაშვილი 0/4/2/2, მჭედლიშვილი, ანტონოვიჩი - მწვ. მამაცაშვილი

ბათ: ხანდოლიშვილი (10)/13, ტორონჯაძე (6)/14, ვარშალომიძე (8)/16 - გოგოლაძე 13/17/-/1, კოხრეიძე 8/14/-/1, ტიელიძე 8/12, მახაჭაძე 5/9/-/1, სიმონია 4/8, თევზაძე 3/3/-/1, აბრამიშვილი 3/9, სურმავა 2/2/1, წივწივაძე 1/1/1, თურმანიძე 1/3, მჟავანაძე 1/1, ტალახაძე 0/1. ბერძენიშვილი - მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე, ბზეკალავა

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

იმედი-სტუ თელავი - ოქროს ვერძი ფოთი 41-13

იმ: ხარაიშვილი (11)/16, ხიდეშელი (7)/15- მიქავა 12/17/3, ყორიაული 8/11/3/1, აბდულაევი 6/8, გავაშელიშვილი 5/6, ზ. იობაშვილი 4/5/1, გოგალაძე 3/3, ბაინაზიშვილი 1/3, მაისაშვილი 1/1/1, მჭედლური 1/2/3, ბერაძე 1/1/1/2, გიორგაძე - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე, მეტრეველი

ფოთ: კეკუა (3)/25, გოგოხია (6)/25 - ჟვანია 5/18/2, ფანცულაია 4/11/7, დიდია 2/3/7, სიორდია 2/3/1, მელიავა 0/3/1, პაჭკორია 0/0/2, ხურცილავა 0/2/3 - მწვ. ჭანტურია

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სპორტუნი-სამტრედია 43-34

სპ: ხარაიშვილი (16)/50 - გ. იობაშვილი 14/22/3, ერისთავი 6/8/-/1, კორსანტია 6//7/-/1, ჭელიძე 5/11/2/1, თიგიშვილი 4/8/-/2, აბჟანდაძე 4/5/-/1, გულდედავა 2/2/-/1, მანჯავიძე 1/3/1, ბურდულაძე 1/1, გურასპაული 0/1/2/1- მწვ. სამადაშვილი, შარანგია , გულბიანი

სამ: შველიძე (11)/54 - გაგუა 10/17/4/1, ძნელაძე 9/22/1, ხომერიკი 7/13/1/1, ხელისუფალი 4/6, ნადირაძე 3/3/1, ადამია 1/3/2, თევზაძე 0/1/-/3, ხონელიძე 0/1/-/2- მწვ. ქავზინაძე, ხელისუფალი

მსაჯები: გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქუთაისი 2015 - პეგასი 31-38

ქუთ: ანდრიაძე (13)/49, მაისურაძე (0)/2, გულეიშვილი - რუსტამოვი 7/14/1/1, მათნაძე 6/8/1/1, მერკვილაძე 4/6/-/2, სტურუა 4/6/4/1, ხაჟომია 4/5/1, ბულბულაშვილი 3/8/1/3, ჯუღელი 2/3, გამზარდია 1/4/6, ფერაძე 0/1 კობახიძე, ლომიძე, ლ.იმნაძე, ჯ. იმნაძე - მწვ. ბოყოჩაძე, ყაველაშვილი, თავხელიძე

პეგ: დიხამინჯია (13)/43, გორგოძიანი (0)/ - ზარნაძე 9/12/3, ლაპიაშვილი 8/9/1, კუხალაშვილი 6/7, კალანდაძე 6/14/2, ბაძაღუა 5/5/1, ქათამაძე 3/3/1/2, გრიშიკაშვილი 1/3/1, გვაზავა 0/0/-/1, ასაბაშვილი, ჟვანია, დგებუაძე, პატაშური, მდივანი - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

მსაჯები: რ. ლოშაკი, ა. შაიბაკოვი (უკრ)

26 სექტემბერი, ნახევარფინალი

12:00 BSB ბათუმი - იმედი-სტუ თელავი

14:00 სპორტუნი – პეგასი

27 სექტემბერი, ფინალი. 14:00

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: