facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში მეორე ტური გაიმართა, შარშანდელ ფინალისტებს, საფრანგეთის მონპელიესა და ნანტს კი 2-2 წაგება აქვთ.

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-02/1326809

ლიგის გამარჯვებული მონპელიე ბელარუსში 23-26 დამარცხდა მეშკოვ ბრესტთან, ხოლო ფინალისტმა, ნანტმა,  უნგრეთში წააგო სეგედთან - 28-30. ბოლო ფინალური ოთხეულის კიდევ ორი მონაწილე, პარი სენ ჟერმენი და დანიის სკიერნი ჯერჯერობით უდანაკარგოდ, 4-4 ქულით მიდის, ისევე როგორც სხვა 6 გუნდი - ვარდარი, მეშკოვი, სეგედი, პრეშოვი,  ვისლა და სპორტინგი.

ტურის ცენტრალურ თამაშებში პოლონეთის კელცემ 35-32 მოუგო გერმანიის რაინ ნეკარს, ბარსამ კი დაამარცხა უნგრეთის ვესპრემი, 31-28. გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი შინ სენსაციურად დამარცხდა ზაგრებთან, 29-31, ხოლო პორტუგალიის სპორტინგმა რუსეთში, ქალაქ ჩეხოვის „დათვებთან“ გამარჯვების გოლი დროის ამოწურვის შემდეგ, ცხრამეტრიანიდან გაიტანა - 23-22.

ოქტომბრის შუა რიცხვებამდე გაიმართება კიდევ სამი ტური, შემდეგ - სანაკრებო პაუზაა, 1 დეკემბერს, ჯგუფური ეტაპის 9 ტურის შემდეგ გუნდები არდადაგებზე წავლენ და შეჯიბრება თებერვალში განახლდება.  

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 1 ტური, 13-16 სექტემბერი

A: ვარდარი 4, მეშკოვი 4, ბარსა 2, კელცე 2, ვესპრემი 2, რაინ-ნეკარი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

ვარდარი (მკდ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 33-25

ჩუპიჩი 7, ბოროზანი 6, დიბიროვი 4 - ნიუფიალი 5

კელცე (პოლ) - რეინ-ნეკარი (გერ) 35-32

ცინდრიჩი, დუიშებაევი 5, აგინაგალდე, ლიევსკი 4 - შმიდი 9, პეტერსონი 6

ბარსა (ესპ)  - ვესპრემი (უნგ) 31-28

მორტენსენი 7, მემი 3 - გაიჩი 8, მაცკოვშეკი, შტრლეკი, ნადი 4

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - მონპელიე (საფ) 26-23

ჯორჯიჩი, ჯუკიჩი, პოტეკო 4 - პორტი 6, სიმონეტი 4

--

B: პსჟ 4, სკიერნი 4, სეგედი 4, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ნანტი 0, ზაპოროჟიე 2, ცელიე 0

ფლენზბურგი (გერ) - ზაგრები (ხორ) 29-31

სვანი 7, როდი 4 - მანდიჩი 8, ჰორვატი 7, შრშენი 6

სკიერნი (დან) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 37-33

მიურჰოლი 8, ავგუსტინუსენი, ეგერტი 7 - მალაშინსკასი, პაჩკოვსკი 7

პსჟ (საფ) - ცელიე (სნ) 32-21

ჰანსენი 7, საგოენი 6, აბალო 5, რემილი 4 - ნენადიჩი 6

სეგედი (უნგ) - ნანტი (საფ) 30-28

ბოდო 8, კანელასი, კალმანი, მაკედა 5 - ლაზაროვი 6, ლაგარდი 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: სპორტინგი 4, პრეშოვი 4, სილკებორგი 2, ბეშიქთაში 2, ჩეხოვი 2, მეტალურგი 0

ჩეხოვკიე მედვედი (რუს) - სპორტინგი (პორ) 22-23

ტატრან-პრეოვი (სლკ) - სილკებორგი (დან) 26-24

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბეშიქთაში (თურ) 22-30

D: ვისლა 4, ლეონი 3, დინამო 2, კოქსი 2, თიუნი 1, ელვერუმი 0

თიუნი (შვც) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 26-26

ლეონი (ესპ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 31-28

ელვერუმი (ნორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 28-230

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ჯვარედინად შეხვდება ერთმანეთს მერვედფინალში  გასასვლელად

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
29 სექტემბერი, არენა 2 
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: