სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში მეორე ტური გაიმართა, შარშანდელ ფინალისტებს, საფრანგეთის მონპელიესა და ნანტს კი 2-2 წაგება აქვთ.

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-02/1326809

ლიგის გამარჯვებული მონპელიე ბელარუსში 23-26 დამარცხდა მეშკოვ ბრესტთან, ხოლო ფინალისტმა, ნანტმა,  უნგრეთში წააგო სეგედთან - 28-30. ბოლო ფინალური ოთხეულის კიდევ ორი მონაწილე, პარი სენ ჟერმენი და დანიის სკიერნი ჯერჯერობით უდანაკარგოდ, 4-4 ქულით მიდის, ისევე როგორც სხვა 6 გუნდი - ვარდარი, მეშკოვი, სეგედი, პრეშოვი,  ვისლა და სპორტინგი.

ტურის ცენტრალურ თამაშებში პოლონეთის კელცემ 35-32 მოუგო გერმანიის რაინ ნეკარს, ბარსამ კი დაამარცხა უნგრეთის ვესპრემი, 31-28. გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი შინ სენსაციურად დამარცხდა ზაგრებთან, 29-31, ხოლო პორტუგალიის სპორტინგმა რუსეთში, ქალაქ ჩეხოვის „დათვებთან“ გამარჯვების გოლი დროის ამოწურვის შემდეგ, ცხრამეტრიანიდან გაიტანა - 23-22.

ოქტომბრის შუა რიცხვებამდე გაიმართება კიდევ სამი ტური, შემდეგ - სანაკრებო პაუზაა, 1 დეკემბერს, ჯგუფური ეტაპის 9 ტურის შემდეგ გუნდები არდადაგებზე წავლენ და შეჯიბრება თებერვალში განახლდება.  

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 1 ტური, 13-16 სექტემბერი

A: ვარდარი 4, მეშკოვი 4, ბარსა 2, კელცე 2, ვესპრემი 2, რაინ-ნეკარი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

ვარდარი (მკდ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 33-25

ჩუპიჩი 7, ბოროზანი 6, დიბიროვი 4 - ნიუფიალი 5

კელცე (პოლ) - რეინ-ნეკარი (გერ) 35-32

ცინდრიჩი, დუიშებაევი 5, აგინაგალდე, ლიევსკი 4 - შმიდი 9, პეტერსონი 6

ბარსა (ესპ)  - ვესპრემი (უნგ) 31-28

მორტენსენი 7, მემი 3 - გაიჩი 8, მაცკოვშეკი, შტრლეკი, ნადი 4

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) - მონპელიე (საფ) 26-23

ჯორჯიჩი, ჯუკიჩი, პოტეკო 4 - პორტი 6, სიმონეტი 4

--

B: პსჟ 4, სკიერნი 4, სეგედი 4, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ნანტი 0, ზაპოროჟიე 2, ცელიე 0

ფლენზბურგი (გერ) - ზაგრები (ხორ) 29-31

სვანი 7, როდი 4 - მანდიჩი 8, ჰორვატი 7, შრშენი 6

სკიერნი (დან) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 37-33

მიურჰოლი 8, ავგუსტინუსენი, ეგერტი 7 - მალაშინსკასი, პაჩკოვსკი 7

პსჟ (საფ) - ცელიე (სნ) 32-21

ჰანსენი 7, საგოენი 6, აბალო 5, რემილი 4 - ნენადიჩი 6

სეგედი (უნგ) - ნანტი (საფ) 30-28

ბოდო 8, კანელასი, კალმანი, მაკედა 5 - ლაზაროვი 6, ლაგარდი 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

--

C: სპორტინგი 4, პრეშოვი 4, სილკებორგი 2, ბეშიქთაში 2, ჩეხოვი 2, მეტალურგი 0

ჩეხოვკიე მედვედი (რუს) - სპორტინგი (პორ) 22-23

ტატრან-პრეოვი (სლკ) - სილკებორგი (დან) 26-24

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ბეშიქთაში (თურ) 22-30

D: ვისლა 4, ლეონი 3, დინამო 2, კოქსი 2, თიუნი 1, ელვერუმი 0

თიუნი (შვც) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 26-26

ლეონი (ესპ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 31-28

ელვერუმი (ნორ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 28-230

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ჯვარედინად შეხვდება ერთმანეთს მერვედფინალში  გასასვლელად

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: