სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

დაიწყო ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მორიგი სეზონი. პირველივე ტურში ერთმანეთს ბოლო ორი სეზონის გამარჯვებული შეხვდა და მოქმედი ჩემპიონი, საფრანგეთის მონპელიე შინ დამარცხდა მაკედონიის ვარდართან - 24-27. 

ეს სეზონი შესაძლოა ლიგაში პირველი აღმოჩნდეს მონპელიეს ქართველი ხელბურთელის, 17 წლის გიორგი ცხოვრებაძისთვის. მან ფრანგულ კლუბთან ერთი წლის წინ გააფორმა კონტრაქტი და პირველი სეზონი მეორე გუნდში გაატარა, წლეულს კი უკვე არის მონპელიეს 24-კაციან სალიგო განაცხადში, თუმცა, პირველ მატჩში 16-კაციან შემადგენლობაში არ ყოფილა.

მონპელიე თითქმის იმავე შემადგენლობით თამაშობს, ერთადერთი, პივოტი ლუდოვიკ ფაბრეგასი გაუშვა ბარსელონაში, 2016 წლის ჩემპიონს, სკოპიეს ვარდარს კი ახალი ვარსკვლავი არავინ დაუმატებია და ორი ლიდერი, ცინდრიჩი და მეკარე შტერბიკი დააკლდა - ორივე უნგრეთის ვესპრემში გადავიდა. ამის მიუხედავად, ვარდარმა დამაჯერებლად მოიგო მონპელიეში 27-24.

წლევანდელ სეზონში A ჯგუფი აშკარად უფრო ძლიერია. აქ ვესპრემმა 29-27 მოუგო 2015 წლის ჩემპიონ კელცეს, ხოლო საფეხბურთო კლუბი ბარსელონა, რომლის ხელბურთის გუნდმა ოფიციალურად შემოკლებული ფორმა, ბარსა დაირქვა, პირველ ტურში 34-35 დამარცხდა მანჰაიმში, რაინ-ნეკართან.

B ჯგუფში გერმანიის ჩემპიონმა ფლენზბურგმა სტუმრად დაამარცხა შარშანდელი ფინალისტი, საფრანგეთის ნანტი 34-31, ხოლო მესამე ფრანგულმა კლუბმა, პარი სენ ჟერმენმა 35-29 მოუგო ზაპოროიეს მოტორს.

ამ კვირაში მეორე ტურია. მეორე სეზონია, ჩემპიონთა ლიგას აჩვენებს ქართული ტელეკომპანია, სილკი.

ხელბურთი.  ჩემპიონა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 1 ტური, 13-16 სექტემბერი

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-01/1317551

A ჯგუფი

რეინ-ნეკარი (გერ) - ბარსა (ესპ) 35-34

სიგურდსონი 6, გროცკი, კოლბახერი, მენსა, შმიდი 5 - გომესი 11, ნგესანი 8

მონპელიე (საფ) - ვარდარი (მკდ) 24-27

კავტიჩნიკი 6, ფოსტენი 3 - ბოროზანი 8, ჩუპიჩი 6, სკუბე 5

ვესპრემი (უნგ) - კელცე (პოლ) 29-27

გაიჩი 6, შტრლეკი 5, ლეკაი, ნადი 4 - დუიშებაევი 10, იანცი 4

კრისტიანსტადი (შვდ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-32

B ჯგუფი

მოტორ ზაპოროჟიე (კკრ) - პსჟ (საფ) 29-35

მალაშინსკასი 6, პუხოუსკი 5 - რემილი 8, აბალო, ნ. კარაბატიჩი 5

ცელიე (სნ) - სკიერნი (დან) 26-27

ნანტი (საფ) - ფლენზბურგი (გერ) 31-34

რივერა 6, კლერი 5 - როდი 6, ლაუგე 5

ზაგრები (ხორ) - სეგედი (უნგ) 23-24

ჰორვატი 8 - კალმანი 6, ბანჰიდი, ბოდო 5

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი

ბეშიქთაში (თურ) - ტატრან-პრეოვი (სლკ) 22-28

სპორტინგი (პორ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 34-26

სილკებორგი (დან) - ჩეხოვკიე მედვედი (რუს) 39-28

D ჯგუფი

კოქსი (ფინ) - ლეონი (ესპ) 19-19

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ელვერუმი (ნორ) 26-24

ვისლა პლოცკი (პოლ) - თიუნი (შვც) 34-24

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ჯვარედინად შეხვდება ერთმანეთს მერვედფინალში  გასასვლელად

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: