სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატზე ხელბურთში, დღეს ჯგუფური ეტაპი დასრულდა. საქართველოს  ნაკრები დღეს ისვენებდა, მომდევნო თამაშს ჩენი ნაკრები გამართავს შაბათს, 13 საათზე, ოლიმპიურ სასახლეში ფარერის კუნძულების ნაკრების წინააღმდეგ. ესაა პლეიოფი მე-5-8 ადგილებისთვის. 

A ჯგუფიდან ნახევარფინალის საგზურები მოიპოვეს მაკედონიამ და შვეიცარიამ, B ჯგუფიდან - ბელარუსმა და იტალიამ. ფარერები, ლუქსემბურგი, საქართველო და ფინეთი შაბათ-კვირას მე-5 ადგლისთვის იბრძლებენ. ნახევარფინალში ჩვენი მეტოქე გაირკვა მას შემდეგ, რაც ფინეთმა დაამარცხა საბერძნეთი, 30-22 და მეხუთე ადგილზე დატოვა. ფინეთმა და საქართველმ 3-3 ქულა დააგროვეს და ერთმანეთშიც ფრედ ითამაშეს, ბურთების უკეთესი სხვაობა კი საქართველოს ნაკრებს აღმოაჩნდა. ჩვენს ჯგუფში პირველ ადგილზე გავიდა იტალია, ვინც დაამარცხა ბელარუსი 27-22, საქართველოს  ნაკრებს კი ნახევარფინალში გასავლელად ერთი ქულა დააკლდა.

17 აგვისტო ჩემპიონატზე დასვენების დღეა, 18 აგვისტოს - ნახევარფინალი, 19 აგვიტოს - ფინალები.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 18წ

ჩემპიონატი საქართველოში - თბილისი, 10-19 აგვისტო

16 აგვისტო, ხუთშაბათი

A ჯგუფი: მაკედონია 10, შვეიცარია 8 - ლუქსემბურგი 6, ფარერები 4 - ესტონეთი 2, ლიტვა 0  

ლიტვა - ლუქსემბურგი 29-34

მაკედონია - ესტონეთი 26-22

შვეიცარია - ფარერები 29-26

10 აგვ: შვც-ესტ 33-22, ფარ-ლუქ 26-32, მკდ - ლიტ 32-30

11 აგვ. ესტ-ფარ 21-31, ლიტ-შვც 18-39, ლუქ-მკდ 25-31

13 აგვ:  შვც-ლუქ 26-25, ფარ-მკდ 29-30, ესტ-ლიტ 23-21

14 აგვ. ფარ-ლიტ 34-23, მკდ-შვც 32-31, ლუქ-ესტ 31-24

B ჯგუფი: იტალია 8, ბელარუსი 4 - საქართველო 3 (-12), ფინეთი 3 (-23) -  საბერძნეთი 2

ფინეთი - საბერძნეთი 30-22

ბელარუსი - იტალია 22-27

10 აგვ: ფინ-საქ 25-25, ბლრ-საბ 32-22

11 აგვ: საქ-ბლ 32-24, საბ-იტა 20-27

13 აგვ: საბ-საქ 24-18, იტა-ფინ 32-17

14 აგვ. იტა-საქ 36-21, ფინ-ბლრ19-35

17 აგვისტო - დასვენების დღე

18 აგვისტო, შაბათი. ნახევარფინალი

11:00 ლიტვა-საბერძნეთი, წაგებული დარჩება 11 ადგილზე

13:00 ფარერები-საქართველო, პლეიოფი 5-8 ადგილებისთვის

15:00 ლუქსემბურგი-ფინეთი, პლეიოფი 5-8 ადგილებისთვის

17:00 შვეიცარია-იტალია, ნახევარფინალი

19:00 მაკედონია-ბელარუსი, ნახევარფინალი

19 აგვისტო, კვირა. ფინალი

10:00 9-10 ადგილები. ესტონეთი- საბერძნეთი-ლიტვა

12:00 7-8 ადგილები.

14:00. 5-6 ადგილები

16:00. მესამე ადგილისთვის.

18:00 ფინალი.

ჩემპიონატი ოფიციალური გვერდი: http://www.2018tbilisi.com/ka

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი:

მაივიდეოს სპეციალური არხი: http://www.myvideo.ge/tv/xelburti

იუთუბზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/

აგრეთვე: https://www.ehftv.com/int/

--

ჩემპიონატი ავსტრიაში ტულნი, 12 გუნდი, 10-19 აგვისტო

A ჯგუფი: ჩეხეთი 10, თურქეთი 7 (+70) - უკრაინა 7 (+65), მონტენეგრო 4, ბრიტანეთი 2, ირლანდია 0

15 აგვ: ირლ-უკრ 17-63, თურ-ბრი 40-15, მნტ-ჩეხ 17-21

16 აგვ: ბრი-ირლ 25-13, მნტ-უკრ 26-27, ჩეხ-თურ 26-23

B ჯგუფი:  ავსტრია 10, ჰოლანდია 8 - სლოვაკეთი 5, ლატვია 5, ბულგარეთი 2, კოსოვო 0

16 აგვ: კოს-ბულ 23-29, ჰოლ-ლატ 34-29, სლკ-ავს 11-23

ნახევარფინალი, 18 აგვისტო. ჩეხეთი-ჰოლანდია, ავსტრია-თურქეთი

ორი ტურნირის გამარჯვებული იღებს 2020 წლის M20 Euro-ზე თამაშის უფლებას.

M18 Euro ხორვატიაში: კოპრივნიცა, ვარაჟდინი, 16 გუნდი9-19 აგვისტო

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1-8 ადგილები.

A: დანია 6, ხორვატია 4 - საფრანგეთი 2, სერბეთი 0

15 აგვ: დან-სრბ 29-24, საფ-ხორ 20-25

B: ისლანდია 4, შვედეთი 4 - გერმანია 2,  ესპანეთი 2

15 აგვ: შვდ-გერ 30-27, ისლ-ესპ 27-33

ნახევარფინალი, 17 აგვისტო: დანია-შვედეთი, ისლანდია-ხორვატია

9-16 ადგილები

C: ნორვეგია 6, პორტუგალია 4 - ისრაელი 2, რუმინეთი 0

15 აგვ: რუმ-პორ 31-32, ნორ-ისრ 36-23

D: უნგრეთი 4, სლოვენია 4 - რუსეთი 4, პოლონეთი 0

15 აგვ: პოლ-უნგ 20-30, სლნ-რუს 29-21

15-16 ადგილებზე გასული გუნდები 2020 წლის 20-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატებისთვის დაქვეითდებიან მეორე დონეზე

W18 მსოფლიო ჩემპიონატი. პოლონეთში

მერვედფინალი, 15 აგვისტო.  უნგრეთი-ავსტრია 36-22, ჰოლანდია-საფრანგეთი 24-23, შვედეთი-რუმინეთი 22-20, ესპანეთი-ნორვეგია 20-18, დანია-პოლონეთი 30-20, კორეა-იაპონია 36-30,  გერმანია-ხორვატია 25-24, რუსეთი-ტუნისი 36-16. მეოთხედფინალი, 16 აგვისტო. შვედეთი-ჰოლანდია 17-27, დანია-რუსეთი 25-29, უნგრეთი-ესპანეთი 33-20, გერმანია-კორეა 29-30. ნახევარფინალი, 18 აგვისტო. უნგრეთი-კორეა, რუსეთი-შვედეთი

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: