facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატზე ხელბურთში, დღეს ჯგუფური ეტაპი დასრულდა. საქართველოს  ნაკრები დღეს ისვენებდა, მომდევნო თამაშს ჩენი ნაკრები გამართავს შაბათს, 13 საათზე, ოლიმპიურ სასახლეში ფარერის კუნძულების ნაკრების წინააღმდეგ. ესაა პლეიოფი მე-5-8 ადგილებისთვის. 

A ჯგუფიდან ნახევარფინალის საგზურები მოიპოვეს მაკედონიამ და შვეიცარიამ, B ჯგუფიდან - ბელარუსმა და იტალიამ. ფარერები, ლუქსემბურგი, საქართველო და ფინეთი შაბათ-კვირას მე-5 ადგლისთვის იბრძლებენ. ნახევარფინალში ჩვენი მეტოქე გაირკვა მას შემდეგ, რაც ფინეთმა დაამარცხა საბერძნეთი, 30-22 და მეხუთე ადგილზე დატოვა. ფინეთმა და საქართველმ 3-3 ქულა დააგროვეს და ერთმანეთშიც ფრედ ითამაშეს, ბურთების უკეთესი სხვაობა კი საქართველოს ნაკრებს აღმოაჩნდა. ჩვენს ჯგუფში პირველ ადგილზე გავიდა იტალია, ვინც დაამარცხა ბელარუსი 27-22, საქართველოს  ნაკრებს კი ნახევარფინალში გასავლელად ერთი ქულა დააკლდა.

17 აგვისტო ჩემპიონატზე დასვენების დღეა, 18 აგვისტოს - ნახევარფინალი, 19 აგვიტოს - ფინალები.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 18წ

ჩემპიონატი საქართველოში - თბილისი, 10-19 აგვისტო

16 აგვისტო, ხუთშაბათი

A ჯგუფი: მაკედონია 10, შვეიცარია 8 - ლუქსემბურგი 6, ფარერები 4 - ესტონეთი 2, ლიტვა 0  

ლიტვა - ლუქსემბურგი 29-34

მაკედონია - ესტონეთი 26-22

შვეიცარია - ფარერები 29-26

10 აგვ: შვც-ესტ 33-22, ფარ-ლუქ 26-32, მკდ - ლიტ 32-30

11 აგვ. ესტ-ფარ 21-31, ლიტ-შვც 18-39, ლუქ-მკდ 25-31

13 აგვ:  შვც-ლუქ 26-25, ფარ-მკდ 29-30, ესტ-ლიტ 23-21

14 აგვ. ფარ-ლიტ 34-23, მკდ-შვც 32-31, ლუქ-ესტ 31-24

B ჯგუფი: იტალია 8, ბელარუსი 4 - საქართველო 3 (-12), ფინეთი 3 (-23) -  საბერძნეთი 2

ფინეთი - საბერძნეთი 30-22

ბელარუსი - იტალია 22-27

10 აგვ: ფინ-საქ 25-25, ბლრ-საბ 32-22

11 აგვ: საქ-ბლ 32-24, საბ-იტა 20-27

13 აგვ: საბ-საქ 24-18, იტა-ფინ 32-17

14 აგვ. იტა-საქ 36-21, ფინ-ბლრ19-35

17 აგვისტო - დასვენების დღე

18 აგვისტო, შაბათი. ნახევარფინალი

11:00 ლიტვა-საბერძნეთი, წაგებული დარჩება 11 ადგილზე

13:00 ფარერები-საქართველო, პლეიოფი 5-8 ადგილებისთვის

15:00 ლუქსემბურგი-ფინეთი, პლეიოფი 5-8 ადგილებისთვის

17:00 შვეიცარია-იტალია, ნახევარფინალი

19:00 მაკედონია-ბელარუსი, ნახევარფინალი

19 აგვისტო, კვირა. ფინალი

10:00 9-10 ადგილები. ესტონეთი- საბერძნეთი-ლიტვა

12:00 7-8 ადგილები.

14:00. 5-6 ადგილები

16:00. მესამე ადგილისთვის.

18:00 ფინალი.

ჩემპიონატი ოფიციალური გვერდი: http://www.2018tbilisi.com/ka

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი:

მაივიდეოს სპეციალური არხი: http://www.myvideo.ge/tv/xelburti

იუთუბზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/

აგრეთვე: https://www.ehftv.com/int/

--

ჩემპიონატი ავსტრიაში ტულნი, 12 გუნდი, 10-19 აგვისტო

A ჯგუფი: ჩეხეთი 10, თურქეთი 7 (+70) - უკრაინა 7 (+65), მონტენეგრო 4, ბრიტანეთი 2, ირლანდია 0

15 აგვ: ირლ-უკრ 17-63, თურ-ბრი 40-15, მნტ-ჩეხ 17-21

16 აგვ: ბრი-ირლ 25-13, მნტ-უკრ 26-27, ჩეხ-თურ 26-23

B ჯგუფი:  ავსტრია 10, ჰოლანდია 8 - სლოვაკეთი 5, ლატვია 5, ბულგარეთი 2, კოსოვო 0

16 აგვ: კოს-ბულ 23-29, ჰოლ-ლატ 34-29, სლკ-ავს 11-23

ნახევარფინალი, 18 აგვისტო. ჩეხეთი-ჰოლანდია, ავსტრია-თურქეთი

ორი ტურნირის გამარჯვებული იღებს 2020 წლის M20 Euro-ზე თამაშის უფლებას.

M18 Euro ხორვატიაში: კოპრივნიცა, ვარაჟდინი, 16 გუნდი9-19 აგვისტო

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1-8 ადგილები.

A: დანია 6, ხორვატია 4 - საფრანგეთი 2, სერბეთი 0

15 აგვ: დან-სრბ 29-24, საფ-ხორ 20-25

B: ისლანდია 4, შვედეთი 4 - გერმანია 2,  ესპანეთი 2

15 აგვ: შვდ-გერ 30-27, ისლ-ესპ 27-33

ნახევარფინალი, 17 აგვისტო: დანია-შვედეთი, ისლანდია-ხორვატია

9-16 ადგილები

C: ნორვეგია 6, პორტუგალია 4 - ისრაელი 2, რუმინეთი 0

15 აგვ: რუმ-პორ 31-32, ნორ-ისრ 36-23

D: უნგრეთი 4, სლოვენია 4 - რუსეთი 4, პოლონეთი 0

15 აგვ: პოლ-უნგ 20-30, სლნ-რუს 29-21

15-16 ადგილებზე გასული გუნდები 2020 წლის 20-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატებისთვის დაქვეითდებიან მეორე დონეზე

W18 მსოფლიო ჩემპიონატი. პოლონეთში

მერვედფინალი, 15 აგვისტო.  უნგრეთი-ავსტრია 36-22, ჰოლანდია-საფრანგეთი 24-23, შვედეთი-რუმინეთი 22-20, ესპანეთი-ნორვეგია 20-18, დანია-პოლონეთი 30-20, კორეა-იაპონია 36-30,  გერმანია-ხორვატია 25-24, რუსეთი-ტუნისი 36-16. მეოთხედფინალი, 16 აგვისტო. შვედეთი-ჰოლანდია 17-27, დანია-რუსეთი 25-29, უნგრეთი-ესპანეთი 33-20, გერმანია-კორეა 29-30. ნახევარფინალი, 18 აგვისტო. უნგრეთი-კორეა, რუსეთი-შვედეთი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: