სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ჭაბუკთა ჩემპიონატზე ხელბურთში, დღეს ჯგუფური ეტაპი დასრულდა. საქართველოს  ნაკრები დღეს ისვენებდა, მომდევნო თამაშს ჩენი ნაკრები გამართავს შაბათს, 13 საათზე, ოლიმპიურ სასახლეში ფარერის კუნძულების ნაკრების წინააღმდეგ. ესაა პლეიოფი მე-5-8 ადგილებისთვის. 

A ჯგუფიდან ნახევარფინალის საგზურები მოიპოვეს მაკედონიამ და შვეიცარიამ, B ჯგუფიდან - ბელარუსმა და იტალიამ. ფარერები, ლუქსემბურგი, საქართველო და ფინეთი შაბათ-კვირას მე-5 ადგლისთვის იბრძლებენ. ნახევარფინალში ჩვენი მეტოქე გაირკვა მას შემდეგ, რაც ფინეთმა დაამარცხა საბერძნეთი, 30-22 და მეხუთე ადგილზე დატოვა. ფინეთმა და საქართველმ 3-3 ქულა დააგროვეს და ერთმანეთშიც ფრედ ითამაშეს, ბურთების უკეთესი სხვაობა კი საქართველოს ნაკრებს აღმოაჩნდა. ჩვენს ჯგუფში პირველ ადგილზე გავიდა იტალია, ვინც დაამარცხა ბელარუსი 27-22, საქართველოს  ნაკრებს კი ნახევარფინალში გასავლელად ერთი ქულა დააკლდა.

17 აგვისტო ჩემპიონატზე დასვენების დღეა, 18 აგვისტოს - ნახევარფინალი, 19 აგვიტოს - ფინალები.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 18წ

ჩემპიონატი საქართველოში - თბილისი, 10-19 აგვისტო

16 აგვისტო, ხუთშაბათი

A ჯგუფი: მაკედონია 10, შვეიცარია 8 - ლუქსემბურგი 6, ფარერები 4 - ესტონეთი 2, ლიტვა 0  

ლიტვა - ლუქსემბურგი 29-34

მაკედონია - ესტონეთი 26-22

შვეიცარია - ფარერები 29-26

10 აგვ: შვც-ესტ 33-22, ფარ-ლუქ 26-32, მკდ - ლიტ 32-30

11 აგვ. ესტ-ფარ 21-31, ლიტ-შვც 18-39, ლუქ-მკდ 25-31

13 აგვ:  შვც-ლუქ 26-25, ფარ-მკდ 29-30, ესტ-ლიტ 23-21

14 აგვ. ფარ-ლიტ 34-23, მკდ-შვც 32-31, ლუქ-ესტ 31-24

B ჯგუფი: იტალია 8, ბელარუსი 4 - საქართველო 3 (-12), ფინეთი 3 (-23) -  საბერძნეთი 2

ფინეთი - საბერძნეთი 30-22

ბელარუსი - იტალია 22-27

10 აგვ: ფინ-საქ 25-25, ბლრ-საბ 32-22

11 აგვ: საქ-ბლ 32-24, საბ-იტა 20-27

13 აგვ: საბ-საქ 24-18, იტა-ფინ 32-17

14 აგვ. იტა-საქ 36-21, ფინ-ბლრ19-35

17 აგვისტო - დასვენების დღე

18 აგვისტო, შაბათი. ნახევარფინალი

11:00 ლიტვა-საბერძნეთი, წაგებული დარჩება 11 ადგილზე

13:00 ფარერები-საქართველო, პლეიოფი 5-8 ადგილებისთვის

15:00 ლუქსემბურგი-ფინეთი, პლეიოფი 5-8 ადგილებისთვის

17:00 შვეიცარია-იტალია, ნახევარფინალი

19:00 მაკედონია-ბელარუსი, ნახევარფინალი

19 აგვისტო, კვირა. ფინალი

10:00 9-10 ადგილები. ესტონეთი- საბერძნეთი-ლიტვა

12:00 7-8 ადგილები.

14:00. 5-6 ადგილები

16:00. მესამე ადგილისთვის.

18:00 ფინალი.

ჩემპიონატი ოფიციალური გვერდი: http://www.2018tbilisi.com/ka

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი:

მაივიდეოს სპეციალური არხი: http://www.myvideo.ge/tv/xelburti

იუთუბზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/

აგრეთვე: https://www.ehftv.com/int/

--

ჩემპიონატი ავსტრიაში ტულნი, 12 გუნდი, 10-19 აგვისტო

A ჯგუფი: ჩეხეთი 10, თურქეთი 7 (+70) - უკრაინა 7 (+65), მონტენეგრო 4, ბრიტანეთი 2, ირლანდია 0

15 აგვ: ირლ-უკრ 17-63, თურ-ბრი 40-15, მნტ-ჩეხ 17-21

16 აგვ: ბრი-ირლ 25-13, მნტ-უკრ 26-27, ჩეხ-თურ 26-23

B ჯგუფი:  ავსტრია 10, ჰოლანდია 8 - სლოვაკეთი 5, ლატვია 5, ბულგარეთი 2, კოსოვო 0

16 აგვ: კოს-ბულ 23-29, ჰოლ-ლატ 34-29, სლკ-ავს 11-23

ნახევარფინალი, 18 აგვისტო. ჩეხეთი-ჰოლანდია, ავსტრია-თურქეთი

ორი ტურნირის გამარჯვებული იღებს 2020 წლის M20 Euro-ზე თამაშის უფლებას.

M18 Euro ხორვატიაში: კოპრივნიცა, ვარაჟდინი, 16 გუნდი9-19 აგვისტო

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 1-8 ადგილები.

A: დანია 6, ხორვატია 4 - საფრანგეთი 2, სერბეთი 0

15 აგვ: დან-სრბ 29-24, საფ-ხორ 20-25

B: ისლანდია 4, შვედეთი 4 - გერმანია 2,  ესპანეთი 2

15 აგვ: შვდ-გერ 30-27, ისლ-ესპ 27-33

ნახევარფინალი, 17 აგვისტო: დანია-შვედეთი, ისლანდია-ხორვატია

9-16 ადგილები

C: ნორვეგია 6, პორტუგალია 4 - ისრაელი 2, რუმინეთი 0

15 აგვ: რუმ-პორ 31-32, ნორ-ისრ 36-23

D: უნგრეთი 4, სლოვენია 4 - რუსეთი 4, პოლონეთი 0

15 აგვ: პოლ-უნგ 20-30, სლნ-რუს 29-21

15-16 ადგილებზე გასული გუნდები 2020 წლის 20-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატებისთვის დაქვეითდებიან მეორე დონეზე

W18 მსოფლიო ჩემპიონატი. პოლონეთში

მერვედფინალი, 15 აგვისტო.  უნგრეთი-ავსტრია 36-22, ჰოლანდია-საფრანგეთი 24-23, შვედეთი-რუმინეთი 22-20, ესპანეთი-ნორვეგია 20-18, დანია-პოლონეთი 30-20, კორეა-იაპონია 36-30,  გერმანია-ხორვატია 25-24, რუსეთი-ტუნისი 36-16. მეოთხედფინალი, 16 აგვისტო. შვედეთი-ჰოლანდია 17-27, დანია-რუსეთი 25-29, უნგრეთი-ესპანეთი 33-20, გერმანია-კორეა 29-30. ნახევარფინალი, 18 აგვისტო. უნგრეთი-კორეა, რუსეთი-შვედეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2