სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

პირველ დღეს ფინეთთან ნათამაშები დრამატული ფრის (25:25) შემდეგ, ქართველებმა ბელარუსის ძლიერ გუნდს მოუგეს, 32-24 და ჯგუფში ლიდერობენ.  არადა, წინა დღეს, საბერძნეთთან დამაჯერებელი გამარჯვების გამო ბელარუსები ჩემპიონატის ერთ-ერთ ფავორიტად მიიჩნიეს.

საქართველოს ნაკრების წარმატებაში უკლებლივ ყველა მოთამაშემ დიდი წვლილი შეიტანა, აღსანიშნავია გამარჯვების წყურვილი, რომლითაც ჩემპიონატის მასპინძლები გამოირჩეოდნენ, მაგრამ ქართველ ხელბურთელებს შორის აუცილებლად გამოსაყოფია მარჯვენა ინსაიდი გიორგი ცხოვრებაძე, რომელმაც 20 გოლი გაიტანა. შეხვედრის განმავლობაში ცხოვრებაძემ ოცჯერ დაარტყა მეტოქის კარში და 15 გოლი შეაგდო, დანარჩენი 5 კი შვიდმეტრიანიდან გაიტანა.

რასაკვრიველია, საქართველოს ნაკრების მხრიდან მატჩის საუკეთესო მოთამაშედ გიორგი ცხოვრებაძე დაასახელეს. მატჩის შემდეგ მან თქვა: „დღევანდელ გამარჯვებაში მთავარი გუნდურობა იყო. ყველამ ერთად ვიბრძოლეთ. გუშინ რომ ფრედ ვითამაშეთ ძალიან გაბრაზებულები ვიყავით და დღეს თამაშში მთელი გული ჩავდეთ. გავიმარჯვეთ კიდეც. გუნდის თამაშს 10-დან 10 ქულით შევაფასებდი.

საქართველოს ნაკრების ტიტე კალანდაძე: „დღეს საოცრებების დღე იყო. გავიმარჯვეთ უძლიერეს გუნდთან. ისინი მსოფლიოში ერთ-ერთი უძლიერესები არიან. ბჭებმა ბოლომდე თავი დადეს, განსაკუთრებით კი გიორგი ცხოვრებაძეს ავღნიშნავდი. ის გიჟი იყო, შეუჩერებელი. ნამდვილი ლიდერის თვისებები გამოავლინა. დღევანდელ თამაშში ჩვენების თამაშს 10-დან 15 ქულას დავუწერდი".

საქართველოს ნაკრებმა 8 ბურთიანი სხვაობით გაიმარჯვა, თუმცა იყო რამდენიმე მონაკვეთი როდესაც 10 ბურთითაც იგებდა.

ბელარუსის ნაკრების მწვრთნელმა ოლეგ შარეიკამ კი თქვა: „ვფიქრობ, იმიტომ წავაგეთ, რომ მატჩის მსვლელობისას მოთამაშეები ბევრჯერ გაგვიძევეს. დღეს ალბათ დაცვაშიც ვერ ვითამაშეთ საუკეთესოდ".

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 18წ

ჩემპიონატი საქართველოში - თბილისი, 10-19 აგვისტო

11 აგვისტო, შაბათი

A ჯგუფი: შვეიცარია 4, მაკედონია 4 - ფარერები 2, ლუქსემბურგი 2, ესტონეთი 0, ლიტვა 0

ესტონეთი - ფარერები 21-31

ლიტვა - შვეიცარია 18-39

ლუქსემბურგი - მაკედონია 25-31

10 აგვ: შვც-ესტ 33-22, ფარ-ლუქ 26-32, მკდ - ლიტ 32-30

B ჯგუფი: საქართველო 3, იტალია 2 - ბელარუსი 2, საბერძნეთი 2, ფინეთი 1

საქართველო - ბელარუსი 32-24

საქ: სილაგაძე 1, დიხამინჯია - ცხოვრებაძე 20, გველესიანი 5, კალანდაძე 3, ჩადუნელი 2, კუხალაშვილი 1, ქათამაძე, ხელაძე, კახოშვილი, ნიაზაშვილი, ასაბაშვილი, ძნელაძე, ლ. იმნაძე, დგებუაძე

ბლრ: სუკალა, სტასიუკი - უდავენია 5, კოზელი 4, ბელიკაუ 4, ჩიჟიკი 3, ჰალუბნიჩი 3, ნიკანოვიჩი 2, ბუძეიკა 2, პილიუკი 1, კლიმავეცი, ნ.პლიუტო, სამოილა, კაპაეუ, შაბელნიკაუ

მსაჯები: ივ სხოლსი (ჰოლანდია), სიგურდ თომასენი (ბელგია)

საბერძნეთი - იტალია 20-27

10 აგვ: ფინ-საქ 25-25, ბლრ-საბ 32-22

12 აგვისტო - დასვენების დღე

13 აგვისტო, ორშაბათი

11:00 შვეიცარია - ლუქსემბურგი

13:00 ფარერები - მაკედონია

15:00 ესტონეთი - ლიტვა

17:00 საბერძნეთი - საქართველო

19:00 იტალია - ფინეთი

14 აგვისტო, სამშაბათი

11:00 ფარერები - ლიტვა

13:00 მაკედონია - შვეიცარია

15:00 ლუქსემბურგი - ესტონეთი

17:00 იტალია - საქართველო

19:00 ფინეთი - ბელარუსი

15 აგვისტო - დასვენების დღე

16 აგვისტო, ხუთშაბათი

11:00 ლიტვა - ლუქსემბურგი

13:00 მაკედონია - ესტონეთი

15:00 შვეიცარია - ფარერები

17:00 ფინეთი - საბერძნეთი

19:00 ბელარუსი - იტალია

17 აგვისტო - დასვენების დღე

18 აგვისტო, შაბათი. ნახევარფინალი

19 აგვისტო, კვირა. ფინალი

ჩემპიონატი ოფიციალური გვერდი: http://www.2018tbilisi.com/ka

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი:

მაივიდეოს სპეციალური არხი: http://www.myvideo.ge/tv/xelburti

იუთუბზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/

აგრეთვე: https://www.ehftv.com/int/

საქართველოს ნაკრები

12 ირაკლი დიხამინჯია GK (პეგასი, 2000, 191)

16 იური სილაგაძე GK (წყალტუბო, 2000, 192

1 ლუკა შველიძე GK (სამტრედია, 2001, 185

2 ნიკოლოზ ძნელაძე LW (სამტრედია, 2001, 184)

3 გიორგი ლაპიაშვილი P (პეგასი, 2000, 195)

4 ჯემალ იმნაძე LW (ქუთაისი, 2001, 185)

5 კახა ჩადუნელი CB (ლემგო, გერ, 2000, 177)

6 გოჩა თურმანიძე LB (BSB ბათუმი, 2002, 185)

7დავით ნიაზაშვილი RW (გორი, 2000, 180)

9 მიხეილ გველესიანი P (წყალტუბო, 2000, 188)

10 ნიკოლოზ კალანდაძე CB (პეგასი, 2002, 196)

11 გიორგი ცხოვრებაძე RB (მონპელიე, საფ, 2001, 193)

13 გიორგი ხელაძე LW (წყალტუბო, 2000, 175)

15 გიორგი ქათამაძე LW (პეგასი, 200, 185)

17 ლევან იმნაძე RW (ქუთაისი, 2001, 185)

18 ლუკა კახოშვილი LB (პეგასი, 2000, 196)

20 გიორგი კუხალაშვილი LW (პეგასი, 2000, 192)

22 ნიკოლოზ ასაბაშვილი P (ქარიშხალა, 2000, 185)

30 ალექსანდრე დგებუაძე LB (პეგასი, 2001, 191)

მთავარი მწვრთნელი: ტიტე კალანდაძე

მწვრთნელები: სერგო დათუკაშვილი, გიორგი სახვაძე

მეკარეების მწვრთნელი: ამირან კომახიძე

ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი

ჩემპიონატი ავსტრიაში ტულნი, 12 გუნდი, 10-19 აგვისტო

A ჯგუფი: თურქეთი 2, ჩეხეთი 2 - მონტენეგრო 2, ბრიტანეთი 0, უკრაინა 0, ირლანდია 0

B ჯგუფი: ავსტრია 4, ჰოლანდია 4 -სლოვაკეთი 3, ლატვია 1, კოსოვო 0, ბულგარეთი 0

ბულ-ჰოლ 20-29, კოს-სლკ 18-36, ლატ-ავს 15-39

ორი ტურნირის გამარჯვებული იღებს 2020 წლის M20 Euro-ზე თამაშის უფლებას.

M18 Euro ხორვატიაში: კოპრივნიცა, ვარაჟდინი, 16 გუნდი9-19 აგვისტო

A: ხორვატია 4, სერბეთი 3, ისრაელი 1, პორტუგალია 0

B: დანია 4, საფრანგეთი 3, რუმინეთი 1, ნორვეგია 0

C: გერმანია 4, ესპანეთი 2, რუსეთი 2, უნგრეთი 0

D: ისლანდია 4, შვედეთი 2, სლოვენია 2, პოლონეთი 0

15-16 ადგილებზე გასული გუნდები 2020 წლის 20-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატებისთვის დაქვეითდებიან მეორე დონეზე

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: