სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

თუკი სათამაშო სახეობებში ლოგიკა არსებობს, მაშინ არ არის გასაკვირი, რომ შეხვედრა სადაც მეტოქეებმა ერთმანეთს ანგარიში თვრამეტჯერ გაუთანაბრეს, ფრედ დამთავრდა. მეორე მხრივ, გამარჯვება ორივეს შეეძლო. თან, ზოგადად კი არ ვგულისხმობთ, იმის თქვა გვინდა, რომ გამარჯვება ორივე გუნდს ბოლო წუთზე შეეძლო. ფორტუნამ ფრე არჩია.

ფინეთისა და საქართველოს ნაკრებების შეხვედრა ჭაბუკთა ევროპის ჩემპიონატზე ჯერჯერობით ჩატარებულთა შორის ყველაზე დაძაბული გამოდგა. მეტოქეებმა მაქსიმუმ ორი ბურთით შეძლეს დაწინაურება. თავიდან საქართველო იყო წინ, მე-19 წუთზე კი ფინეთი დაწინაურდა და მერე დარბაზში ვითარება იცვლებოდა.

საქართველოს ნაკრებიდან საუკეთესო მოთამაშედ დაასახელეს მეკარე იური სილაგაძე, რომელმაც მართლა ჩინებულად ითამაშა. გარდა იმისა, რომ მთელი მატჩის განმავლობაში მან შესანიშნავად შეასრულა თავისი უშუალო მოვალეობა, მე-10 წუთზე გოლიც კი გაიტანა.

სირენამდე ორ წუთზე ნაკლები იყო დარჩენილი, როცა ჩვენები 23-25 ჩამორჩნენ, მაგრამ კალანდაძემ და კუხალაშვილმა გაათნაბრეს ანგარიში, ფინეთი ბოლო შეტევაში უმეკარეოდ წავიდა და შვიდი ხელბურთელით შემოგვიტია, მაგრამ ბურთი დაკარგა, დასრულებამდე ორი წამით ადრე მეკარე სილაგაძემ ცარიელ კარში გადაისროლა ბურთი, მაგრამ ააცილა - 25-25.

იური სილაგაძე: - ძალიან დაძაბული თამაში იყო. ბიჭებმა ყველაფერი გააკეთეს იმისათვის, რომ მოგვეგო, მაგრამ ძლიერი მეტოქე გვყავდა და ფრე ვითამაშეთ. ჩვენ თამაშს ათიდან რვა ქულით შევაფასებდი.

ფინეთის ნაკრების საუკეთესო მოთამაშედ კი დაასახელეს ედვარდ ჰამარბერგი, რომელმაც 5 გოლი შეაგდო.

ტიტე კალანდაძე (საქართველოს ნაკრების მწვრთნელი): - გამოუცდელმა ბავშვებმა იბრძოლეს გამოცდილ მეტოქესთან, რომელიც ხელბურთს კარგად თამაშობს. თითქმის ვიგებდით. ბიჭებს ვულოცავ ამ შედეგს. მათ თავი დადეს.

იაკო ჰორელი (ფინეთის ნაკრების მწვრთნელი): - ვფიქრობ, მთელი მატჩის განმავლობაში დაცვაში უგულისყუროდ ვთამაშობდით. გვქონდა გარკვეული პრობლემები გოლის გატანის მხრივაც. მეტოქის მეკარემ ძალიან ძლიერად ითამაშა, თუმცა გადამწყვეტ მომენტებში უკეთ რომ გვეთამაშა, მოვიგებდით.

ხვალ 17 საათზე საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრები ბელარუსს ეთამაშება.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 18წ

ჩემპიონატი საქართველოში - თბილისი, 10-19 აგვისტო

10 აგვისტო, პარასკევი

A ჯგუფი: შვეიცარია, ფარერები, მაკედონია, ესტონეთი, ლიტვა, ლუქსემბურგი

შვეიცარია - ესტონეთი 33-22

ფარერები - ლუქსემბურგი 26-32

მაკედონია - ლიტვა 32-30

B ჯგუფი: ბელარუსი, იტალია, ფინეთი, საბერძნეთი, საქართველო

ფინეთი - საქართველო 25-25

საქ: სილაგაძე 1, დიხამინჯია - კალანდაძე 8, ცხოვრებაძე 7, კუხალაშვილი 4, ლაპიაშვილი 4, ჩადუნელი 1, ხელაძე, ქათამაძე, კახოშვილი, გველესიანი, ნიაზაშვილი, ასაბაშვილი, ძნელაძე, ლ. იმნაძე, დგებუაძე

ფინ: ჰავერინენი, კლამა, სნელმანი - იუსლინი 6, ჰამარბერგი 5, ლაინე 4, მაიალა 3, ნორდლუნდი 3, ვოუტილაინენი 2, ბეკმანი 1, ლოუევუო 1, ჰენრიკსონი, კანკანპაა, მანდეროოსი, ნუმინენი, ტილესი

ბელარუსი - საბერძნეთი 32-22

11 აგვისტო, შაბათი

11:00 ესტონეთი - ფარერები

13:00 ლიტვა - შვეიცარია

15:00 ლუქსემბურგი - მაკედონია

17:00 საქართველო - ბელარუსი

19:00 საბერძნეთი - იტალია

12 აგვისტო - დასვენების დღე

13 აგვისტო, ორშაბათი

11:00 შვეიცარია - ლუქსემბურგი

13:00 ფარერები - მაკედონია

15:00 ესტონეთი - ლიტვა

17:00 საბერძნეთი - საქართველო

19:00 იტალია - ფინეთი

14 აგვისტო, სამშაბათი

11:00 ფარერები - ლიტვა

13:00 მაკედონია - შვეიცარია

15:00 ლუქსემბურგი - ესტონეთი

17:00 იტალია - საქართველო

19:00 ფინეთი - ბელარუსი

15 აგვისტო - დასვენების დღე

16 აგვისტო, ხუთშაბათი

11:00 ლიტვა - ლუქსემბურგი

13:00 მაკედონია - ესტონეთი

15:00 შვეიცარია - ფარერები

17:00 ფინეთი - საბერძნეთი

19:00 ბელარუსი - იტალია

17 აგვისტო - დასვენების დღე

18 აგვისტო, შაბათი. ნახევარფინალი

19 აგვისტო, კვირა. ფინალი

ჩემპიონატი ოფიციალური გვერდი: http://www.2018tbilisi.com/ka

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი:

მაივიდეოს სპეციალური არხი: http://www.myvideo.ge/tv/xelburti

იუთუბზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/

აგრეთვე: https://www.ehftv.com/int/

--

ჩემპიონატი ავსტრიაში ტულნი, 12 გუნდი, 10-19 აგვისტო

A ჯგუფი: ჩეხეთი, თურქეთი, მონტენეგრო, უკრაინა, ბრიტანეთი, ირლანდია

თურ-ირლ 54-13, ჩეხ-უკრ 27-21, მნტ-ბრი 25-20

B ჯგუფი: სლოვაკეთი, ავსტრია, ჰოლანდია, ლატვია, კოსოვო, ბულგარეთი

ავს-ბულ 39-13, ჰოლ-კოს 31-25, სლკ-ლატ 22-22

ორი ტურნირის გამარჯვებული იღებს 2020 წლის M20 Euro-ზე თამაშის უფლებას.

M18 Euro ხორვატიაში: კოპრივნიცა, ვარაჟდინი, 16 გუნდი9-19 აგვისტო

A: ხორვატია 4, სერბეთი 3, ისრაელი 1, პორტუგალია 0

სრბ-ისრ 25-25, ხორ-პორ 37-21, პორ-სრბ 21-25, ისრ-ხორ 27-30

B: დანია 4, საფრანგეთი 3, რუმინეთი 1, ნორვეგია 0

საფ-ნორ 30-29, დან-რუმ 24-22, რუმ-საფ 30-30, ნორ-დან 24-30

C: გერმანია 4, ესპანეთი 2, რუსეთი 2, უნგრეთი 0

გერ-რუს 21-20, ესპ-უნგ 19-22. უნგ-გერ 18-29, რუს-ესპ 15-32

D: ისლანდია 4, შვედეთი 2, სლოვენია 2, პოლონეთი 0

სლო-შვდ 21-29, ისლ-პოლ 25-20, პოლ-სლო 22-32, შვდ-ისლ 24-29

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: