სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

დასრულდა ევროპის ახალგაზრდული ჩემპიონატი ხელბურთში ოცწლამდელთა შორის. ჩემპიონი გახდა სლოვენიის ნაკრები, რომელმაც ფინალში 31-30 მოუგო საფრანგეთს. დადგა უმცროსი ასაკის, ჭაბუკთა ევროპის ჩემპიონატის დრო: ეს შეჯიბრება 10-19 აგვისტოს გაიმართება ხორვატიაში, ავსტრიასა და საქართველოში.

სლოვენიის მეტოქე ფინალში იყო საფრანგეთის ნაკრები, რომელსაც ბოლო სამ წელიწადში სამივე ტურნირი ჰქონდა მოგებული თავის ასაკში - 2015 წლის ევროპის ახალგაზდრობის ოლიმპიური ფესტივალი თბილისში, 2016 წლის ევროპის წაბუკთ ჩემპიონატი და შარშანდელი მსოფლიო ჩემპიონატი, რომელიც ასევე საქართველოში გაიმართა, თუმცა ფრანგები მეოთხე ტიტულს ვეღარ შესწვდნენ და პირველობა შეჯიბრების მასპინძელს დაუთმეს. მესამე ადგილზე გერმანიის გუნდი გავიდა, ხოლო მეორე დონის ორი ევროპის ჩემპიონატი ამ ასაკში, მონტენეგროსა და მაკედონიაში, მოიგეს ჩეხეთმა და მაკედონიამ. 

2018 წელს მსოფლიოს ორი ასაკობრივი ჩემპიონატი იმართება ქალთა შორისაც. 20-წლამდელების ჩემპიონატი უნგრეთში მოიგო მასპინძელთა ნაკრებმა, ხოლო 18-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატს 7-19 აგვისტოს პოლონეთი უმასპინძლებს. წინა კვირაში დასრულდა 2018 წლის მსოფლიო ჩემპიონატიც პლაჟის ხელბურთში. კაცებში ტირული მეხუთედ მოიპოვა ბრაზილიამ, ხოლო ქალთა შორის მსოფლიო ჩემპიონი სენსაციურად გახდა საბერძნეთის ნაკრები. 

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

20 Euro, სლოვენიაში. 19-29 ივლისი

27 ივლისი, ნახევარფინალი: გერმანია-საფრანგეთი 26-28, პორტუგალია-სლოვენია 25-27

5-8 ადგილები. ისლანდია-ხორვატია 27-31, ესპანეთი - სერბეთი 27-24

9-13. ნორვეგია - უნგრეთი 29-23, დანია-შვედეთი 30-33

13-16. ისრაელი - რუსეთი 26-19, პოლონეთი-რუმინეთი 31-32

29 ივლისი, ფინალი. 1-2. სლოვენია - საფრანგეთი 31-30, 3-4. გერმანია - პორტუგალია 29-26,  5-6. ესპანეთი - ხორვატია 27-26, 7-8. ისლანდია - სერბეთი 30-27, 9-10. ნორვეგია - შვედეთი 24-20, 11-12. უნგრეთი - დანია 31-29, 13-14.  ისრაელი - რუმინეთი 30-28, 15-16. რუსეთი - პოლონეთი 28-26

ჩემპიონატი მაკედონიაში. სკოპიე, 20-29 ივლისი, 2018

ნახევარფინალი, 28 აგვისტო. მაკედონია - ფარერები 27-25, ბელარუსი-შვეიცარია 33-27

5-8 ადგილები. ესტონეთი-უკრაინა 29-31, ლიტვა - იტალია 31-29; 9-11. ფინეთი-ბრიტანეთი 26-32

ფინალი, 29 აგვისტო. 1-2. მაკედონია - ბელარუსი 29-23, 3-4. შვეიცარია - ფარერები 32-17, 5-6. უკრაინა - ლიტვა 29-28, 7-8. ესტონეთი - იტალია 25-19, 9-10. საბერძნეთი - ფინეთი 26-23, 11. ბრიტანეთი

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

ნახევარფინალი. 28 აგვისტო. ჩეხეთი - მონტენეგრო 25-13, ავსტრია - ლატვია 30-21

5-8 ადგილები. კოსოვო - თურქეთი 18-28, ჰოლანდია - სლოვაკეთი 32-26

9-11 ადგილები. ბულგარეთი - საქართველო 27-25

ბულ: ჰუსეინი 11/35, მარინოვი 0/1, ლაზაროვი - ვასილევი 8, სტოიანოვი 5, კოლევი 4, იორგოვი 4, პეტკოვი 3, ი. იორდანოვი 3, ტოდოროვი, რუსენოვი, დაჩევი, რ. იორდანოვი, დენევი - მწვ. ზლატევი

საქ: ხანდოლიშვილი 12/37, სილაგაძე 1/3, ხარაიშვილი -  ყორიაული 13/7, მერკვილააძე 7/4, მიქავა 6/4, ბაინაზიშვილი 8/4, ლაპიაშვილი 5/2, იობაშვილი 8/2, ძნელაძე 2/1, ლ. იმნაძე 1/1, ბულბულაშვილი 4/0, გოგავა, ნიაზაშვილი, ჯ. იმნაძე, კორსანტია

მსაჯები: ბუცკევიჩი, ბუცკევიჩი (ბლრ)

ფინალი. 29 აგვისტო. 1-2. ჩეხეთი - ავსტრია 27-17, 3-4. მონტენეგრო - ლატვია 29-23,  5-6. ჰოლანდია - თურქეთი 36-31, 7-8. კოსოვო - სლოვაკეთი 27-26, 9-10. ბულგარეთი - მოლდოვა 34-25, 11. საქართველო

საქართველოს ნაკრები მონტენეგროში

GK: 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (სტუ-ქარიშხალა, 2000, 185), 16. გიორგი ხარაიშვილი (იმედი თელავი, 2000, 194), 12. იური სილაგაძე (წყალტუბო, 2001, 195) - LW: 2. ნიკოლოზ ძნელაძე (სამტრედია, 2001, 180), 7. ჯემალ იმნაძე (ქუთაისი, 2001, 185) - LB: 14. ზეზვა იობაშვილი (იმედი თელავი, 1998, 196), 20. ზურაბ გოგავა (პეგასი, 1998, 196) - CB: 17. დავით ყორიაული (იმედი თელავი, 1998, 199), 9. გიგა ბაინაზიშვილი (იმედი თელავი, 1998, 180) – RB, RW: 13. ლუკა ბულბულაშვილი (BSB ბათუმი, 1998, 189), 6. გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი, 1998, 182), 7დავით ნიაზაშვილი (გორი, 2000, 184), 11ლევან იმნაძე (2001, ქუთაისი, 185) - P: 8. გიორგი მიქავა (იმედი თელავი, 1998, 194), 3. გიორგი ლაპიაშვილი (პეგასი, 2000, 196), 18. ლევან კორსანტია (იმედი თელავი, 1999, 199)

გიორგი გვაზავა (მთავარი მწვრთნელი), გიორგი ხელისუფალი (მწვრთნელი)

მერაბ მეტრეველი (დელეგაციის ხელმძღვანელი), ჯუმბერ ყარყარაშვილი (ექიმი)

მსოფლიო ჩემპიონატი 2018. ქალები, 20წ (1-14 ივლისს, უნგრეთში): 1. უნგრეთი 2. ნორვეგია 3. კორეა 4. რუსეთი - 5. ჰოლანდია, 6. დანია 7. საფრანგეთი 8. რუმინეთი - 9. ხორვატია 10. ისლანდია 11. ბრაზილია 12. შვედეთი 13. გერმანია 14. იაპონია 15. სლოვენია 16. მონტენეგრო - 17. ესპანეთი 18. პორტუგალია 19. ანგოლა 20. ჩილე 21. ჩინეთი 22. პარაგვაი 23. ეგვიპტე (24. კამერუნი არ ჩავიდა)

პლაჟის ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2018. ყაზანში, რუსეთი. კაცები (16 გუნდი): 1. ბრაზილია 2. ხორვატია 3. უნგრეთი 4. შვედეთი; ქალები (16 გუნდი): 1. საბერძნეთი 2. ნორვეგია 3. ბრაზილია 4. ესპანეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 7   7   0   0   317-187   14  
პეგასი 7   5   0   2   298-201   10  
ქუთაისი 7   5   0   2   235-206   10  
იმედი სტუ 7   5   0   2   289-196   10  
გორი 7   3   0   4   248-289   6  
სპორტუნი 7   2   0   5   221-297   4  
სამტრედია 7   1   0   6   192-276   2  
წყალტუბო 7   0   0   7   156-304   0  
განახლდება 26 იანვარს

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 6   5   1   0   187-125   11  
აჭარა 6   5   1   0   172-131   11  
ბსბ ბათუმი 6   4   0   2   137-125   8  
ფოთი 6   3   0   3   115-114   6  
ქუთაისი 6   1   1   4   122-108   3  
ხელვაჩაური 6   1   1   4   132-142   3  
წყალტუბო 6   0   0   6   60-180   0  
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 7   7   0   0   179-63   14  
ყვარელი 7   6   0   1   155-72   12  
რუსთავი 7   5   0   2   175-176   10  
ქარიშხალა 7   4   0   3   151-147   8  
გორი 7   3   0   4   116-137   6  
ქარელი 7   2   0   5   126-156   4  
ლაგოდეხი 7   1   0   6   65-137   2  
თელავი 7   0   0   7   93-172   0  
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 7   2   1   4   60-86   5  
სამტრედია 7   2   1   4   64-95   5  
წყალტუბო 7   1   0   6   64-82   2  
სენაკი 7   0   0   7   31-104   0  
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 3   3   0   0   27-12   6  
ქარიშხალა 3   2   0   1   32-32   4  
რუსთავი 3   1   0   2   30-29   2  
გორი 3   0   0   3   17-33   0  
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: