სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ახალგაზრდულ ჩემპიონატზე, მონტენეგროში, საქართველოს ოცწლამდელ ხელბურთელთა ნაკრები მე-9 ადგილისთვის ბრძოლაში გადაერთო. შაბათს ვეთამაშებით ბულგარეთს. ამ მატჩში წაგებული მე-11 ადგილზე დარჩება, ხოლო გამარჯვებული, კვირას, მე-9 ადგილისთვის ეთამაშება მოლდოვას.

ჯგუფურ ეტაპზე საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა ოთხივე მეტოქესთან იბრძოლა, მაგრამ მატჩის გარკვეულ მონაკვეთში ჩავარდნის შემდეგ სიტუაცია ვეღარ გამოასწორა და დამარცხდა. მაგალითად, ტურნირის მასპინძელ მონტენეგროსთან სრულიად თანაბარი პირველი ტაიმის ბოლოს,  დასრულებამდე 30 წამით ადრე ანგარიში 15-15 იყო და ჩვენები შეტევაში იყვნენ, მაგრამ ზედიზედ დაკარგეს ორი ბურთი (15-17) და ამის შემდეგ ძლიერ მეტოქეს წინააღმდეგობა ვეღარ გაუწიეს (24-33). თამაშის სხვადასხვა მონაკვეთებში ასევე მოხდა სლოვაკეთთან (23-33), ლატვიასთან (20-26) და თურქეთთან (25-31). საქართველოს ნაკრებში საუკეთესოა უკანახაზელი დავით ყორიაული, რომელიც 4 მატჩში გატანილი 42 გოლით ბომბარდირებში მეორე ადგილზეა.

ჩვენი ჯგუფიდან ნახევარფინალში გავიდნენ მონტენეგრო და ლატვია, რომლებიც ნახევარფინალში ჩეხეთსა და ავსტრიას ეთამაშებიან. ანალოგიურ ტურნირზე, მაკედონიაში, ნახევარფინალისტთა წყვილები ასეთია: მაკედონია - ფარერები, ბელარუსი-შვეიცარია, ხოლო ამ ასაკობრივი კატეგორიის მთავარი ტურნირი მიმდინარეობს სლოვენიაში,  სადაც სენსაცია მოახდინა პორტუგალიის ნაკრებმა: მათ მიყოლებით დაამარცხეს შარშან თბილისში გამართული ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატის სამივე პრიზიორი - საფრანგეთი, ესპანეთი, დანია და ნახევარფინალში სლოვენიელებს ეთამაშებიან. მეორე წყვილია გერმანია-საფრანგეთი. სამივე ტურნირი კვირას დასრულდება.

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ავსტრია 9, ჩეხეთი 8 - ჰოლანდია 7, კოსოვო 4, მოლდოვა 2, ბულგარეთი 0

20 ივლ: ჩეხ-მლდ 35-25, ავს-ბულ 36-24, ჰოლ-კოს 34-21

22 ივლ: მლდ-ავს 24-43, კოს-ჩეხ 15-22, ბულ-ჰოლ 20-28

23 ივლ: მლდ-კოს 26-32, ჩეხ-ბულ 36-18, ავს-ჰოლ 25-25

25 ივლ: ავს-კოს 24-18, ჰოლ-ჩეხ 24-27, ბულ-მლდ 24-28

26 ივლ: ჩეხ-ავს 22-29, კოს-ბულ 43-23, ჰოლ-მლდ 33-22

B ჯგუფი: მონტენეგრო 8, ლატვია 6 - თურქეთი 4, სლოვაკეთი 2, საქართველო 0

20 ივლისი, პოდგორიცა, კომპლექს ვერდე. სლკ-ლატ 26-28

მონტენეგრო-საქართველო 34-23

მნტ: მატოვიჩი 17/39, ბრაუნოვიჩი 2/3 - კალუჯეროვიჩი 8, მანდიჩი 5, ვუიოვიჩი 5, ბაკიჩი 5, პ. აბრამოვიჩი 3, რადომანი 3, ზურიჩი 2, ბაიცეტა 1, პერიშიჩი 1, ნ. აბრამოვიჩი 1, ასანინი, ერაკოვიჩი, რადიჩევიჩი, კორსოვიჩი - მწვ. ბოზოვიჩი

საქ: ხანდოლიშვილი 5/26, ხარაიშვილი 3/15, სილაგაძე 2/3 - ყორიაული 14/7, მიქავა 8/6, ბაინაზიშვილი 7/4, ძნელაძე 2/2, ბულბულაშვილი 5/2, მერკვილაძე 2/1, იობაშვილი 6/1, გოგავა 2/0, ჯ. იმნაძე, ლაპიაშვილი, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე, კორსანტია

მსაჯები: სეკულიჩი, იოვანდიჩი (სრბ)

21 ივლისი. ლატ-თურ 32-30

საქართველო-სლოვაკეთი 23-33

საქ: ხანდოლიშვილი 12/36, სილაგაძე 3/10, ხარაიშვილი 0/2 - ყორიაული 27/15, ძნელაძე 3/3, მერკვილაძე 3/3, იობაშვილი 3/1, ლაპიაშვილი 1/1, ბულბულაშვილი 2/0, ჯ. იმნაძე 1/0, გოგავა 1/0, ბაინაზიშვილი 1/0, მიქავა, ლ. იმნაძე, კორსანტია, ნიაზაშვილი

სლკ: კრალიკი 6/24, ადამჩიკი 1/6 - პროკოპი 7, კოლესარი 6, პოტისკი 5, ბისტრიცკი 5, რეჩიჩარი 4, რეშოვსკი 2, კუჩერა 2, იანოშკა 1, მაირსკი 1, ხოვანი, დემკო, ვალახოვიჩი, შევჩიკი - მწვ. კოსტკა       

მსაჯები: კარმოსი, მურში (საფ)

23 ივლ: თურ-მნტ 28-35, 24 ივლ: მნტ-სლკ 31-21

თურქეთი-საქართველო 31-25

თურ: ქარათაი 1/6, ბერექეთი 6/25, არდიჩი - ფეჰლივანი 8 , ქესერი 6, ჯანი 5, ბაქირი 3, ქელეშოღლუ 2, ულუდაღი 2, აიდინი 2, კანბეროღლუ 2, ბიჩერი 1, საღუქპინარი, ილმაზი, სედათი, ათასოი - მწვ. ბილგე

საქ: ხანდოლიშვილი 3/15, სილაგაძე 6/25, ხარაიშვილი - ყორიაული 15/11, მიქავა 5/4, ბულბულაშვილი 4/3, ბაინაზიშვილი 4/3, იობაშვილი 6/2, მერკვილაძე 3/1, ლაპიაშვილი 1/1, გოგავა 1/0, კორსანტია 1/0, ჯ. იმნაძე 1/0, ძნელაძე, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე

მსაჯები: სეკულიჩი, იოვანდიჩი (სრბ)

25 ივლ. ლატვია-საქართველო 26-20

ლატ: იანსონსი 6/19, კუშნერსი 4/11 - კურზემნიექსი 6, პანჩენკო 4, სტრაძინსი 3, პილპუქსი 2, უსანსი 2, ოზოლსი 2, სტეპულენოკსი 2, მეილკშანსი 1, შულეიკო 1, გორბუნოვსი 1, იონუშკა 1, კრევინში 1 - მწვ. არნოლდსი

საქ: ხანდოლიშვილი 4/21, სილაგაძე 2/6, ხარაიშვილი 2/7 - ყორიაული 17/9, მერკვილაძე 4/3, ძნელაძე 3/2, ლაპიაშვილი 3/2, იობაშვილი 5/1, ბაინაზიშვილი 3/1, ბულბულაშვილი 1/1, გოგავა 2/1, მიქავა, ნიაზაშვილი, ლ. იმნაძე, კორსანტია

მსაჯები: კორია, მეცამიაკი (ფინ)

26 ივლ: სლკ-თურ 27-38, მნტ-ლატ 29-25

ნახევარფინალი. 28 აგვისტო. ჩეხეთი - მონტენეგრო, ავსტრია - ლატვია

5-8 ადგილები. კოსოვო - თურქეთი, ჰოლანდია - სლოვაკეთი

9-11 ადგილები. 13:00 ბულგარეთი - საქართველო

--

ჩემპიონატი მაკედონიაში. სკოპიე, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ბელარუსი 8, ფარერები 6 - ლიტვა 5, ესტონეთი 4, საბერძნეთი 4,  ფინეთი 3

20 ივლ: ბლრ-საბ 34-24, ფარ-ლიტ 24-26, ფინ-ესტ 21-32;

21 ივლ: საბ-ფარ 23-27, ესტ-ბლრ 22-29, ლიტ-ფინ 21-21

23 ივლ: ბლრ-ლიტ 30-29, ფარ-ფინ 24-29, საბ-ესტ 27-28

24 ივლ: ფარ-ესტ 20-19, ფინ-ბლრ 30-39, ლიტ-საბ 34-39

26 ივლ: ესტ-ლიტ 29-30, ფინ-საბ 21-35, ბლრ-ფარ 22-29

B ჯგუფი: მაკედონია 7, შვეიცარია 6 - უკრაინა 4, იტალია 3, ბრიტანეთი 0

20 ივლ: შვც-უკრ 28-25, მკდ-ბრი 32-15; 21 ივლ: უკრ-იტა 30-25, ბრი-შვც 11-33

23 ივლ: იტა-მკდ 27-27, უკრ-ბრი 20-16; 24 ივლ: იტა-ბრი 31-16, მკდ-შვც 30-24

26 ივლ: მკდ-უკრ 28-27, შვც-იტა 34-23

ნახევარფინალი, 28 აგვისტო. მაკედონია - ფარერები, ბელარუსი-შვეიცარია

5-8 ადგილები. ესტონეთი-უკრაინა, ლიტვა - იტალია; 9-11. ფინეთი-ბრიტანეთი

--

20 Euro, სლოვენიაში. 19-29 ივლისი

პირველი ჯგუფური ეტაპი

A: გერმანია 4, ისლანდია 3 -  შვედეთი 3, რუმინეთი 2

გერ-შვც 22-22, ისლ-რუმ 19-29; რუმ-გერ 25-30, შვდ-ისლ 33-35; გერ-ისლ 25-25, შვდ-რუმ 40-31

B: სლოვენია 6, სერბეთი 4 - ისრაელი 2, ნორვეგია 0

სრბ-ისრ 35-28, სლნ-ნორ 27-19; ნორ-სრბ 27-30, ისრ-სლნ 24-28; სლნ-სრბ 27-23, ნორ-ისრ 25-30

C: ესპანეთი 6, ხორვატია 4 - პოლონეთი 2, რუსეთი 0

ხორ-რუს 26-22, ესპ-პოლ 32-23; პოლ-ხორ 27-35, რუს-ესპ 20-28; ხორ-ესპ 31-36, რუს-პოლ 28-36

D: პორტუგალია 6, საფრანგეთი 4 - დანია 2, უნგრეთი 0

საფ-პორ 28-32, დან-უნგ 23-22; უნგ-საფ 23-34, პორ-დან 31-29; საფ-დან 31-30, პორ-უნგ 31-30

მეორე ჯგუფური ეტაპი

1-8 ადგილები.  A: გერმანია 5, სლოვენია 4 - ისლანდია 2, სერბეთი 1

24 ივლ: ისლ-სრბ 25-25, გერ-სლნ 26-22; 25 ივლ: სრბ-გერ 20-32, სლნ-ისლ 25-21

B: პორტუგალია 4, საფრანგეთი 4 - ესპანეთი 2, ხორვატია 2

24 ივლ: ხორ-საფ 28-37, ესპ-პორ 27-29; 25 ივლ: საფ-ესპ 35-33, პორ-ხორ 23-30

9-16 ადგილები. A: ნორვეგია 4, შვედეთი 4 - ისრაელი 4, რუმინეთი 0

24 ივლ: რუმ-ნორ 25-29, შვდ-ისრ 29-22; 25 ივლ: ნორ-შვდ 23-16, ისრ-რუმ 30-22

B: დანია 6, უნგრეთი 4 - პოლონეთი 2, რუსეთი 0

24 ივლ: რუს-უნგ 34-37, პოლ-დან 23-31; 25 ივლ: უნგ-პოლ 31-29, დან-რუს 30-25

27 ივლისი, ნახევარფინალი: გერმანია-საფრანგეთი, პორტუგალია-სლოვენია

5-8 ადგილები. ისლანდია-ხორვატია, ესპანეთი - სერბეთი

9-13. ნორვეგია - უნგრეთი, დანია-შვედეთი. 13-16. ისრაელი - რუსეთი, პოლონეთი-რუმინეთი

--

საქართველოს ნაკრები მონტენეგროში

GK: 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (სტუ-ქარიშხალა, 2000, 185), 16. გიორგი ხარაიშვილი (იმედი თელავი, 2000, 194), 12. იური სილაგაძე (წყალტუბო, 2001, 195) - LW: 2. ნიკოლოზ ძნელაძე (სამტრედია, 2001, 180), 7. ჯემალ იმნაძე (ქუთაისი, 2001, 185) - LB: 14. ზეზვა იობაშვილი (იმედი თელავი, 1998, 196), 20. ზურაბ გოგავა (პეგასი, 1998, 196) - CB: 17. დავით ყორიაული (იმედი თელავი, 1998, 199), 9. გიგა ბაინაზიშვილი (იმედი თელავი, 1998, 180) – RB, RW: 13. ლუკა ბულბულაშვილი (BSB ბათუმი, 1998, 189), 6. გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი, 1998, 182), 7დავით ნიაზაშვილი (გორი, 2000, 184), 11ლევან იმნაძე (2001, ქუთაისი, 185) - P: 8. გიორგი მიქავა (იმედი თელავი, 1998, 194), 3. გიორგი ლაპიაშვილი (პეგასი, 2000, 196), 18. ლევან კორსანტია (იმედი თელავი, 1999, 199)

გიორგი გვაზავა (მთავარი მწვრთნელი), გიორგი ხელისუფალი (მწვრთნელი)

მერაბ მეტრეველი (დელეგაციის ხელმძღვანელი), ჯუმბერ ყარყარაშვილი (ექიმი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 7   7   0   0   317-187   14  
პეგასი 7   5   0   2   298-201   10  
ქუთაისი 7   5   0   2   235-206   10  
იმედი სტუ 7   5   0   2   289-196   10  
გორი 7   3   0   4   248-289   6  
სპორტუნი 7   2   0   5   221-297   4  
სამტრედია 7   1   0   6   192-276   2  
წყალტუბო 7   0   0   7   156-304   0  
განახლდება 26 იანვარს

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 6   5   1   0   187-125   11  
აჭარა 6   5   1   0   172-131   11  
ბსბ ბათუმი 6   4   0   2   137-125   8  
ფოთი 6   3   0   3   115-114   6  
ქუთაისი 6   1   1   4   122-108   3  
ხელვაჩაური 6   1   1   4   132-142   3  
წყალტუბო 6   0   0   6   60-180   0  
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 7   7   0   0   179-63   14  
ყვარელი 7   6   0   1   155-72   12  
რუსთავი 7   5   0   2   175-176   10  
ქარიშხალა 7   4   0   3   151-147   8  
გორი 7   3   0   4   116-137   6  
ქარელი 7   2   0   5   126-156   4  
ლაგოდეხი 7   1   0   6   65-137   2  
თელავი 7   0   0   7   93-172   0  
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 7   2   1   4   60-86   5  
სამტრედია 7   2   1   4   64-95   5  
წყალტუბო 7   1   0   6   64-82   2  
სენაკი 7   0   0   7   31-104   0  
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 3   3   0   0   27-12   6  
ქარიშხალა 3   2   0   1   32-32   4  
რუსთავი 3   1   0   2   30-29   2  
გორი 3   0   0   3   17-33   0  
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: