facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხვალ დილით მონტენეგროში, ევროპის ჩემპიონატზე მიემგზავრება საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები ხელბურთში. შეჯიბრება 20-29 ივლისს გაიმართება ქვეყნის დედაქალაქ პოდგორიცაში.

ქვეჯგუფში ჩვენი გუნდის მეტოქეები იქნებიან მონტენეგრო, სლოვაკეთი, თურქეთი და ლატვია. ჩვენი 20-წლამდელთა გუნდი თითქმის სამი თვე ემზადებოდა შეჯიბრებისთვის: ითამაშა თბილისისა და ბაქოს საერთაშორისო ტურნირებში, ხოლო ახლახან კიდევ სამი საკონტროლო მატჩი გამართა ისრაელის ახალგაზრდულ და საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებებთან. გუნდის უფროსი მწვრთნელია გიორგი გვაზავა, სამწვრთნელო სტაფში კი არიან გიორგი ხელისუფალი და მერაბ მეტრეველი. ნაკრები ევროპის ჩემპიონატზე  მიემგზავრება სრული, 16-კაციანი გუნდით, რომელშიც წარმომადგენლობა აქვს ეროვნული ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგის ყველა, რვავე კლუბს. 

ამ ასაკის, 1998 და გვიან დაბადებულთა ნაკრები ამ შეჯიბრებით ასრულებს ასაკობრივი ჩემპიონატების სრულ ციკლს, რომელიც 2015 წელს ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალით დაიწყო, ხოლო გაგრძელდა 2016 წლის ევროპისა და 2017 წლის მსოფლიო ჩემპიონატებით. სამივე ეს შეჯიბრება საქართველოში გაიმართა და გუნდის ძირითადი ბირთვი საკმაოდ გამოცდილია, თუმცა, შემადგენლობაში არის უმცროსი ასაკის, 2000 წელს დაბადებულთა ნაკრების რამდენიმე ხელბურთელიც, რომელთაც 10-19 აგვისტოს თავისი ასაკის ევროპირველობა უკვე თბილისში აქვთ. 

ხელბურთი. ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ჩეხეთი, ავსტრია, ჰოლანდია, მოლდოვა, კოსოვო, ბულგარეთი

B ჯგუფი: სლოვაკეთი, თურქეთი, მონტენეგრო, ლატვია, საქართველო

20 ივლისი. მონტენეგრო-საქართველო, 21 ივლისი. საქართველო-სლოვაკეთი

23 ივლისი. ლატვია-საქართველო, 24 ივლისი. თურქეთი-საქართველო

28 ივლისი, ნახევარფინალი. 29 ივლისი, ფინალი

ახალგაზრდული ნაკრები მონტენეგროში

GK: 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (სტუ-ქარიშხალა, 2000, 185), 16. გიორგი ხარაიშვილი (იმედი თელავი, 2000, 194), 12. იური სილაგაძე (წყალტუბო, 2001, 195) - LW: 2. ნიკოლოზ ძნელაძე (სამტრედია, 2001, 180), 7. ჯემალ იმნაძე (ქუთაისი, 2001, 185) - LB: 14. ზეზვა იობაშვილი (იმედი თელავი, 1998, 196), 20. ზურაბ გოგავა (პეგასი, 1998, 196) - CB: 17. დავით ყორიაული (იმედი თელავი, 1998, 199), 9. გიგა ბაინაზიშვილი (იმედი თელავი, 1998, 180) – RB, RW: 13. ლუკა ბულბულაშვილი (BSB ბათუმი, 1998, 189), 6. გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი, 1998, 182), 11დავით ნიაზაშვილი (გორი, 2000, 184), 10ლევან იმნაძე (2001, ქუთაისი, 185) - P: 8. გიორგი მიქავა (იმედი თელავი, 1998, 194), 3. გიორგი ლაპიაშვილი (პეგასი, 2000, 196), 4. ლევან კორსანტია (იმედი თელავი, 1999, 199)

გიორგი გვაზავა (მთავარი მწვრთნელი), გიორგი ხელისუფალი (მწვრთნელი)

მერაბ მეტრეველი (დელეგაციის ხელმძღვანელი), ჯუმბერ ყარყარაშვილი (ექიმი)

ჩემპიონატი მაკედონიაში. 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ბელარუსი, ფარერები, ფინეთი, საბერძნეთი, ესტონეთი, ლიტვა

B ჯგუფი: შვეიცარია, იტალია, მაკედონია, უკრაინა, ბრიტანეთი

2-2 საუკეთესო გადის ნახევარფინალში

20 Euro, სლოვენიაში. 19-29 ივლისი

A: გერმანია, ისლანდია, შვედეთი, რუმინეთი - B: სლოვენია, სერბეთი, ნორვეგია, ისრაელი

C: ხორვატია, ესპანეთი, რუსეთი, პოლონეთი -  D: საფრანგეთი, დანია, პორტუგალია, უნგრეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
29 სექტემბერი, არენა 2 
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: