facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ევროპის ჩემპიონატის წინ ბოლო სამი ამხანაგური მატჩი გამართა საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა ხელბურთში. ოლიმპიურ სასახლეში ჩვენი გუნდი ორჯერ დამარცხდა ისრაელთან 27-33, 22-29, ხოლო დღეს 43-31 მოუგო საქართველოს უმცროსი ასაკის, 18-წლამდელთა ნაკრებს. 

ჩვენი ჭაბუკები ასევე ემზადებიან ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 10-19 აგვისტოს საქართველოში იმართება.  უფროსი ასაკის გუნდს  წვრთნიან გიორგი გვაზავა, გიორგი ხელისუფალი და მერაბ მეტრეველი, ხოლო ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელები არიან ტიტე კალანდაძე და სერგო დათუკაშვილი.

ოცწლამდელთა ნაკრებს ევროპის ჩემპიონატის პირველი შეხვედრა 20 ივლისს აქვს პოდგორიცაში, მასპინძელ, მონტენეგროს გუნდთან. საბოლოო შემადგენლობა ამ დღეებში გამოცხადდება, 18 ივლისს კი ნაკრები მონტენეგროში გაემგზავრება.

ხელბურთი. ამხანაგუი მატჩები. 9-11 ივლისი, ოლიმპიური სასახლე

11 ივლისი. საქართველო (20) - საქართველო (18) 43-31

საქ (20): ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - მერკვილაძე 8, მიქავა 8, ბულბულაშვილი 7, ყორიაული 5, ჯ. იმნაძე 4,  ბაინაზიშვილი 4, იობაშვილი 3, კორსანტია 3, გოგავა 1 - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი, მეტრეველი

საქ (18): სილაგაძე, დიხამინჯია, შველიძე - კალანდაძე 8, ხელაძე 7, ლაპიაშვილი 5, ლ. იმნაძე 4, კუხალაშვილი 3, ძნელაძე 1, ასაბაშვილი 1, თურმანიძე 1, თევზაძე 1, დუმბაძე, კახიძე, შაინიძე, გოდელაშვილი, დგებუაძე, ცხოვრებაძე - მწვ. კალანდაძე, დათუკაშვილი 

მსაჯები: ი.გოგოლაძე, გ. გველესიანი

10 ივლისი. საქართველო (20) - ისრაელი (20) 22-29

საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, დიხამინჯია - ყორიაული 8, იობაშვილი 6, მიქავა 2, გოგავა 2, ჯ. იმნაძე 1, ხელაძე 1, ლ. იმნაძე 1,  ბულბულაშვილი 1, ძნელაძე, ნიაზაშვილი, ლაპიაშვილი, ბაინაზიშვილი, მერკვილაძე  - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი, მეტრეველი

ისრ: ლევისი, გ. დაჰანი - ი. დაჰანი 4, ისრაელი 4,  მედნიკი 4,  რუბინშტაინი 3, ნიზრი 3, იოსეფი 3, ზაიფერტი 2, ბილკერი  2,  ვიტკოვსკი 1, ფრანკო 1, რაიხი 1, კოენი 1, ელიასი, ფიგნბლატი, ლუხმანი, შტაინერი, შემეში - მწვ. შაპირა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

9 ივლისი. საქართველო (20) - ისრაელი (20) 27-33

საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, სილაგაძე - მიქავა 7, ყორიაული 6, მერკვილაძე 4, ბულბულაშვილი 3, ძნელაძე 2, ბაინაზიშვილი 2, გოგავა 1, ჯ. იმნაძე 1, ლ. იმნაძე 1,  იობაშვილი, კორსანტია, თევზაძე - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი

ისრ: გ. დაჰანი, ლევისი - ი. დაჰანი 8, იოსეფი 6, კოენი 5, ელიასი 4, ისრაელი 3,  ფიგნბლატი 2, ზაიფერტი 2, რუბინშტაინი 1, ლუხმანი 1, ვიტკოვსკი 1, შტაინერი, ბილკერი, რაიხი, შემეში, ფრანკო, ნიზრი, მედნიკი - მწვ. შაპირა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ჩეხეთი, ავსტრია, ჰოლანდია, მოლდოვა, კოსოვო, ბულგარეთი

B ჯგუფი: სლოვაკეთი, თურქეთი, მონტენეგრო, ლატვია, საქართველო

20 ივლისი. მონტენეგრო-საქართველო, 21 ივლისი. საქართველო-სლოვაკეთი

23 ივლისი. ლატვია-საქართველო, 24 ივლისი. თურქეთი-საქართველო

28 ივლისი, ნახევარფინალი. 29 ივლისი, ფინალი

ჩემპიონატი მაკედონიაში. 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ბელარუსი, ფარერები, ფინეთი, საბერძნეთი, ესტონეთი, ლიტვა

B ჯგუფი: შვეიცარია, იტალია, მაკედონია, უკრაინა, ბრიტანეთი

2-2 საუკეთესო გადის ნახევარფინალში

20 Euro, სლოვენიაში. 16 გუნდი, 19-29 ივლისი

A: გერმანია, ისლანდია, შვედეთი, რუმინეთი - B: სლოვენია, სერბეთი, ნორვეგია, ისრაელი

C: ხორვატია, ესპანეთი, რუსეთი, პოლონეთი -  D: საფრანგეთი, დანია, პორტუგალია, უნგრეთი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: