სიახლეების კალენდარი

მარტი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ევროპის ჩემპიონატის წინ ბოლო სამი ამხანაგური მატჩი გამართა საქართველოს ახალგაზრდულმა ნაკრებმა ხელბურთში. ოლიმპიურ სასახლეში ჩვენი გუნდი ორჯერ დამარცხდა ისრაელთან 27-33, 22-29, ხოლო დღეს 43-31 მოუგო საქართველოს უმცროსი ასაკის, 18-წლამდელთა ნაკრებს. 

ჩვენი ჭაბუკები ასევე ემზადებიან ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 10-19 აგვისტოს საქართველოში იმართება.  უფროსი ასაკის გუნდს  წვრთნიან გიორგი გვაზავა, გიორგი ხელისუფალი და მერაბ მეტრეველი, ხოლო ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელები არიან ტიტე კალანდაძე და სერგო დათუკაშვილი.

ოცწლამდელთა ნაკრებს ევროპის ჩემპიონატის პირველი შეხვედრა 20 ივლისს აქვს პოდგორიცაში, მასპინძელ, მონტენეგროს გუნდთან. საბოლოო შემადგენლობა ამ დღეებში გამოცხადდება, 18 ივლისს კი ნაკრები მონტენეგროში გაემგზავრება.

ხელბურთი. ამხანაგუი მატჩები. 9-11 ივლისი, ოლიმპიური სასახლე

11 ივლისი. საქართველო (20) - საქართველო (18) 43-31

საქ (20): ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - მერკვილაძე 8, მიქავა 8, ბულბულაშვილი 7, ყორიაული 5, ჯ. იმნაძე 4,  ბაინაზიშვილი 4, იობაშვილი 3, კორსანტია 3, გოგავა 1 - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი, მეტრეველი

საქ (18): სილაგაძე, დიხამინჯია, შველიძე - კალანდაძე 8, ხელაძე 7, ლაპიაშვილი 5, ლ. იმნაძე 4, კუხალაშვილი 3, ძნელაძე 1, ასაბაშვილი 1, თურმანიძე 1, თევზაძე 1, დუმბაძე, კახიძე, შაინიძე, გოდელაშვილი, დგებუაძე, ცხოვრებაძე - მწვ. კალანდაძე, დათუკაშვილი 

მსაჯები: ი.გოგოლაძე, გ. გველესიანი

10 ივლისი. საქართველო (20) - ისრაელი (20) 22-29

საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, დიხამინჯია - ყორიაული 8, იობაშვილი 6, მიქავა 2, გოგავა 2, ჯ. იმნაძე 1, ხელაძე 1, ლ. იმნაძე 1,  ბულბულაშვილი 1, ძნელაძე, ნიაზაშვილი, ლაპიაშვილი, ბაინაზიშვილი, მერკვილაძე  - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი, მეტრეველი

ისრ: ლევისი, გ. დაჰანი - ი. დაჰანი 4, ისრაელი 4,  მედნიკი 4,  რუბინშტაინი 3, ნიზრი 3, იოსეფი 3, ზაიფერტი 2, ბილკერი  2,  ვიტკოვსკი 1, ფრანკო 1, რაიხი 1, კოენი 1, ელიასი, ფიგნბლატი, ლუხმანი, შტაინერი, შემეში - მწვ. შაპირა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

9 ივლისი. საქართველო (20) - ისრაელი (20) 27-33

საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, სილაგაძე - მიქავა 7, ყორიაული 6, მერკვილაძე 4, ბულბულაშვილი 3, ძნელაძე 2, ბაინაზიშვილი 2, გოგავა 1, ჯ. იმნაძე 1, ლ. იმნაძე 1,  იობაშვილი, კორსანტია, თევზაძე - მწვ. გვაზავა, ხელისუფალი

ისრ: გ. დაჰანი, ლევისი - ი. დაჰანი 8, იოსეფი 6, კოენი 5, ელიასი 4, ისრაელი 3,  ფიგნბლატი 2, ზაიფერტი 2, რუბინშტაინი 1, ლუხმანი 1, ვიტკოვსკი 1, შტაინერი, ბილკერი, რაიხი, შემეში, ფრანკო, ნიზრი, მედნიკი - მწვ. შაპირა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

ევროპის ჩემპიონატი 2018. კაცები, 20წ

ჩემპიონატი მონტენეგროში. პოდგორიცა, 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ჩეხეთი, ავსტრია, ჰოლანდია, მოლდოვა, კოსოვო, ბულგარეთი

B ჯგუფი: სლოვაკეთი, თურქეთი, მონტენეგრო, ლატვია, საქართველო

20 ივლისი. მონტენეგრო-საქართველო, 21 ივლისი. საქართველო-სლოვაკეთი

23 ივლისი. ლატვია-საქართველო, 24 ივლისი. თურქეთი-საქართველო

28 ივლისი, ნახევარფინალი. 29 ივლისი, ფინალი

ჩემპიონატი მაკედონიაში. 20-29 ივლისი, 2018

A ჯგუფი: ბელარუსი, ფარერები, ფინეთი, საბერძნეთი, ესტონეთი, ლიტვა

B ჯგუფი: შვეიცარია, იტალია, მაკედონია, უკრაინა, ბრიტანეთი

2-2 საუკეთესო გადის ნახევარფინალში

20 Euro, სლოვენიაში. 16 გუნდი, 19-29 ივლისი

A: გერმანია, ისლანდია, შვედეთი, რუმინეთი - B: სლოვენია, სერბეთი, ნორვეგია, ისრაელი

C: ხორვატია, ესპანეთი, რუსეთი, პოლონეთი -  D: საფრანგეთი, დანია, პორტუგალია, უნგრეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ზესტაფონის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. დასავლეთი
11 მარტი
BSB ბათუმი 36-26 წყალტუბო
ქუთაისი 49-25 სამტრედია
12 მარტი
სამტრედია 23-51 BSB ბათუმი
წყალტუბო 25-50 ქუთაისი
13 მარტი
წყალტუბო 20-14 სამტრედია
BSB ბათუმი 33-32 ქუთაისი
თბილისის სპორტის სასახლე
მესამე წრე. აღმოსავლეთი
14 მარტი
პეგასი 40-33 სპორტუნი
იმედი სტუ თელავი 48-34 გორი
15 მარტი
სპორტუნი 27-46 იმედი სტუ თელავი
გორი 29-46 პეგასი
16 მარტი
იმედი სტუ თელავი 29-33 პეგასი
გორი 38-37 სპორტუნი
16 მარ.
გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 17 16 0 1 720-470 32  
პეგასი
17 14 0 3 693-510 28  
ქუთაისი 17 13 0 4 707-493 26  
იმედი სტუ 17 11 0 6 604-511 22  
გორი 17 6 0 11 602-727 12  
სპორტუნი 17 3 1 13 584-739 7  
წყალტუბო 17 2 1 14 419-653 5  
სამტრედია 17 1 2 14 449-639 4  
მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   24 თებ. გატ-გაშ
  აზერსუ 15 14 0 1 534-310 28
  აზერიოლი 15 13 0 2 497-316 26
  ყარაბაღი 12 7 0 5 376-292 14
  ოლიმპია თბ. 14 3 1 10 322-482 7
  იდმან აკადემ. 14 3 1 10 348-485 7
  განჯლარ ბირ. 12 0 0 12 269-461 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2  

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
საერთო ტური. არენა 2
27 მარტი
11:00 ბათუმი - ქარიშხალა
12:00 პეგასი - ფოთი
26 მარტი
13:00 ყვარელი - ბათუმი
14:00 პეგასი - აჭარა
15:00 მამული - ფოთი
16:00 სამტრედია - ქარიშხალა
25 მარტი
აჭარა 19-15 ყვარელი
პეგასი 17-11 წყალტუბო
ქარიშხალა 13-17 ფოთი
წყალტუბო 14-30 ყვარელი
მამული 15-10 ბათუმი
24 მარტი
წყალტუბო 20-14 მამული
პეგასი 17-17 სამტრედია
ფოთი 23-13 ყვარელი
სამტრედია 24-10 მამული
ქარიშხალა 23-25 აჭარა
23 მარტი
აჭარა 32-15 მამული
ყვარელი 18-12 სამტრედია
ქარიშხალა 29-15 წყალტუბო
BSB ბათუმი 11-23 პეგასი
25 მარ. გატ-გაშ
ფოთი 16 15 1 0 299-197 31
აჭარა 17 15 0 2 374-243 30
ქარიშხალა 17 11 1 5 413-343 23
სამტრედია 17 9 2 6 288-245 20
ყვარელი 18 9 2 7 343-305 20
პეგასი 17 7 2 8 319-300 16
ბათუმი 16 3 1 12 192-277 7
წყალტუბო 18 2 1 15 216-373 5
მამული 18 1 0 17 277-438 2
დასავლეთის ტური. 6 აპრილი, სენაკი საერთო ტური. 4-8 მაისი, თბილისი

გოგონები 2004-05
5 მარ. გატ-გაშ  
ყვარელი 5 5 0 0 82-23 10  
სამტრედია 5 5 0 0 46-25 10  
მამული 6 5 0 1 78-39 10  
პეგასი 6 4 0 2 75-44 8  
ბათუმი 5 4 0 1 39-24 8  
ტყიბული 5 3 0 2 36-26 6  
ფოთი 5 2 0 3 30-27 4  
ქარიშხალა 5 2 0 3 46-55 4  
თელავი 6 2 0 4 38-78 4  
აჭარა 5 1 0 4 21-40 2  
წყალტუბო 5 0 0 5 0-30 0  
ახაშენი 3 0 0 3 5-42 0  
გორი 5 0 0 5 24-67 0  
საერთო ტური: 23-26 აპრილი. თბილისი
2 მარტი. არენა 2
ქარიშხალა 7-11 პეგასი
თელავი 1-17 მამული
ახაშენი 2-15 პეგასი
გორი 6-9 ქარიშხალა
ახაშენი 1-13 მამული
გორი 3-5 თელავი
ყვარელი 15-5 ქარიშხალა
თელავი 14-2 ახაშენი
 მამული 21-6 გორი
3 მარტი. სენაკი
ბათუმი 10-5 აჭარა
ტყიბული 6-0 წყალტუბო
ფოთი 7-8 სამტრედია
წყალტუბო 0-6 ბათუმი
სამტრედია 12-7 აჭარა
ბათუმი 8-7 ტყიბული
აჭარა 1-9 ფოთი

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: