სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგა მოიგო ფრანგულმა კლუბმა მონპელიემ, ვინც ნახევარფინალში 29-28 დაამარცხა შარშანდელი ჩემპიონი, მაკედონიის ვარდარი, ხოლო ფინალში 32-27 მოუგო საფრანგეთის ნანტს. 

ფინალური ოთხეული. მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-velux-ehf-final4/1222077

ნახევარფინალში სამი ფრანგული კლუბი თამაშობდა. ნანტმა მოულოდნელად დაამარცხა პარი სენ ჟერმენი 32-28, ხოლო მონპელიემ ვარდარს არგენტინელი დიეგო სიმონეტის ბოლო წამებზე გატანილი გოლით აჯობა, სიმონეტი კი მეორე დღეს ფინალური ოთხეულის საუკეთესო მოთამაშედ დაასახელეს.

ფინალში ნანტმა სირენამდე  9 წუთით ადრე აათანაბრა ანგარიში (24-24), მაგრამ შემდეგ ზედიზედ მიიღო 5 გოლი (24-29) და გამარჯვებულის ვინაობაც აქ გაირკვა.  მონპელიემ ჩემპიონთა თასი მეორედ მოიგო 2003 წლი შემდეგ და ახლა საფრანგეთის ჩემპიონის ტიტულისთვის იბრძვის. კლუბი ბოლოწინა, 25-ე ტურში დამარცხდა სტ. რაფაელთნ და მას პარი სენ ჟერმენი დაეწია. ორივე გუნდს 43-43 ქულა აქვს და პარიზელებს სულ ერთით უკეთესი ბურთების სხვაობა აქვთ. ბოლო ტური 31 მაისსაა. შეგახსენებთ, რომ მონპელიეში 2017 წლის შემოდგომაზე ჩაირიცხა 17 წლის გიორგი ცხოვრებაძე. ახალგაზრდა ქართველმა პირველი სეზონი კლუბის მეორე გუნდში ჩაატარა.

დანარჩენი ორი ევროტურნირიდან EHF თასის მოიგო ბერლინის ფუხსემ, ხოლო ჩელენჯ კაპი რუმინულმა პოტაისა ტურდამ დაისაკუთრა.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18, კაცები

ფინალური ოთხეული. 26-37 მაისი. კიოლნი

27 მაისი, ფინალი: მონპელიე (საფ) - ნანტი (საფ) 32-27

მონ: ჟერარი, პორტნერი - ფაბრეგასი 6, სიმონეტი 6, კავტიჩნიკი 5, მამდუ 5, რიშარდსონი 4, გიგუ 3, ფოსტენი 1, სუსი 1, ტრუხანოვიჩუსი 1, პორტი, ბონფონი, ბინგო, კოსი, ვილმინო - მწვ. პ. კანაიე

ნან: დიუმულენი, ზიფერტი - ლაზაროვი 6, ბალაგერი 4, გურბინდო 4, ლი-ჰანსენი 4, კლაინი 3, კლერი 2, ლაგარდი 2, ო. ნიოკა 2, ტურნა, ემონე, ფელიო, ჟულიო, მატულიჩი, პეშამბეკი

მესამე ადგილისთვის: პსჟ (საფ) - ვარდარი (მკდ) 29-28

26 მაისი, ნახევარფინალები

მონპელიე - ვარდარი 28-27

პორტი 8, გიგუ 7, რიშარდსონი 6 - ბოროზანი 6, ცინდრიჩი 6, ჩუპიჩი 5

ნანტი - პსჟ 32-28

ლაზაროვი 8, ტურნა 8 - რემილი 6, ჰანსენი 5, აბალო 4, ნ. კარაბატიჩი 4

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: