სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის ფინალში ხვალ ითამაშებენ სამტრედია და აჭარა. სამტრედიამ დამატებით დროში 33-25 მოუგო ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებს, ხოლო აჭარის გუნდმა ნახევარფინალში ფოთის ოქროს ვერძი დაამარცხა - 42-38. 

პირველ ნახევარფინალში სამტრედიამ ბეწვის ხიდზე გაიარა. დასრულებამდე ათ წუთზე ნაკლები იყო დარჩენილი, როდესაც ბათუმმა თითქოს გადამწყვეტი უპირატესობა მოიპოვა - 20-16, მაგრამ დასავლეთის რეგიონული პირველობის გამარჯვებული წარმატებით დაედევნა მეტოქეს და სირენამდე წუთნახევრით ადრე ხომერიკმა შვიდმეტრიანიდან გაათანაბრა ანგარიში - 23-23.  დამატებით დროში სამტრედიამ თვიდანვე მოიპოვა უპირატესობა (27-24), საბოლოოდ 33-25 მოიგო, მარცხენა ინსაიდ ნიკოლოზ ძნელაძეს კი 15 გოლი დაუგროვდა.

დამატებით დროს თუ არ ჩავთვლით, თითქმის ორჯერ მეტი გოლი გავიდა მეორე ნახევარფინალში. აჭარამ პირველი  ტაიმი 21-18 მოიგო, მეორის დასაწყისში კი უპირატესობა ხუთამდე გაზარდა. გამთამაშებელ ფანცულაიას მეთაურობით ფოთელებმა ბოლომდე იბრძოლეს და მატჩის ბოლომდე სხვაობა 2-3 ბურთი იყო, მაგრამ საბოლოოდ დუმბაძემ, შაინიძემ და გაბაიძემ მაინც მოაგებინეს აჭარის გუნდს - 42-38.

ხვალ სპორტკომპლექს არენაში თამაშები 12 საათიდანაა. ჯერ მე-5-8 ადგილები გათმაშდება, 14 საათსა და 40 წუთზე ბათუმი და ფოთი დაიწყებენ ბრძოლას ბრინჯაოს მედლისთვის, ხოლო 16 საათზე საჩემპიონო მატჩია.

ბოლო ორი მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი, დიტო მარინაშვილის კომენტარით, შეგიძლიათ ნახოთ ხელბურთის ფედერაციის ფეისბუკზე: https://www.facebook.com/GEONHF/ და იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2

26 მაისი, ნახევარფინალი

1-4 ადგილები

სამტრედია BSB ბათუმი 33-25 (ძ. დ. 23-23)

სამ: შველიძე  - ძნელაძე 15, ხომერიკი 6, ხელისუფალი 5, ადამია 3, თევზაძე 2, მანაგაძე 1, ქავზინაძე 1, ნადირაძე 2, აფრიდონიძე, დუნდუა - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

ბათ: ვარშალომიძე, კაჭარავა, გოგიტიძე - კახიძე 9, თურმანიძე 5, კაკულია 4, მახაჭაძე 3, გორდელავა 3, ცხადაია 1, სტოლბოვი, ჭურკვეიძე, ანთიძე - მწვ. კაკულია, ბზეკალავა

მსაჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

აჭარა - ფოთი 42-38

აჭ: ცინცაძე, თემ. ქამადაძე - დუმბაძე 13, შაინიძე 11, გაბაიძე 8, თორ. ქამადაძე 5, ზაქარაძე 4, ფარტენაძე 1,  მარკოიძე, დავითაძე, გეიერი,  ისმაილოვი, ტარიელიძე, აბულაძე - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - ფანცულაია 10, პაჭკორია 8, დიდია 8, ცირდავა 5, გ. ბჟალავა 4, თ. ბჟალავა 3, სიორდია, მელიავა, მიმინოშვილი, ხურცილავა, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

მსაჯები: ზურაბ აბრამიშვილი - ირაკლი გოგოლაძე

5-8 ადგილები

ყვარელი - თელავი 31-15

ყვ: გარსევანიშვილი, დათუაშვილი - ნაწილაშვილი 10, ძამაშვილი 6, ბაქრაძე 4, ბეუქლიშვილი 3, ღონიაშვილი 2, მამისაშვილი 2, ჭიღლაშვილი 2, ოსიაშვილი 2, ყანჩელიშვილი, მებაღიშვილი - მწვ. ღონიაშვილი, ხარებაშვილი

თელ:  მანაგაძე, ილაშვილი - გოდელაშვილი 6, მირიანაშვილი 6, მაისურაძე 1, სტეფანიშვილი 1, იოსებაშვილი 1, დავითნიძე, ხოხობაშვილი,  ჯაშიაშვილი, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, გიგიტელაშვილი - მწვ. მამალაშვილი

მსაჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

პეგასი - ქარიშხალა 35-23

პეგ: გორგოძიანი - ჟვანია 8,  პატაშური 7, ჭანტურია 6, კოხრეიძე 5, კობახიძე 4, შუბითიძე 2, დგებუაძე 2, ჯერანაშვილი 1, ტაბატაძე, რეხვიაშვილი - მწვ. კალანდაძე, სახვაძება:

ქარ: ალიევი - გურასპაული 12, ცანავა 4, ჩაფიძე 3, ხაჟომია 3, მუკბანიანი 1, მჭედლური,  ბეინაშვილი, კოკოლია, ვარადაშვილი, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე, - მწვ. მწვ. ქობელაშვილი, სამადაშვილი

მსაჯები: გელა გველესიანი - ირაკლი გოგოლაძე

27 მაისი, ფინალი

12:00 7-8 ადგილები. თელავი - ქარიშხალა

13:20 5-6 ადგილები. ყვარელი - პეგასი

14:40 3-4 ადგილები. BSB ბათუმი - ფოთი

16:00 1-2 ადგილები. სამტრედია - აჭარა

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: