სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის ფინალურ ტურნირზე ორი ნახევარფინალისტი ვადამდე გამოვლინდა - სამტრედიამ 33-18 დაამარცხა ქარიშხალა და A ჯგუფში პირველი ადგილი გაინაღდა. B ჯგუფში აჭარის გუნდმა 34-30 მოუგო წლების განმავლობაში დაუმარცხებელ პეგასს და ასევე გავიდა ნახევარფინალში. დანარჩენი ორი საგზურის მფლობელი ხვალ გამოვლინდება სპორტკომპლექს არენაში. 

პეგასი ამ ასაკობრივ კატეგორიაში უცვლელი ჩემპიონი იყო, მაგრამ ახლა გუნდს აკლია 4 ტრავმირებული მოთამაშე (კალანდაძე, ნ. ჟვანია, მეგრელიშვილი, კაკაბაძე) და შანსი სხვა გუნდებსაც მიეცათ. პეგასს ხვალ, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებთან აქვს გადამწყვეტი მატჩი, რომელშიც მხოლოდ გამარჯვება სჭირდება. ასეთივე იქნება ფოთის ოქროს ვერძისა და ქარიშხალას თამაში - ფოთელებს ნახევარფინალში გასასვლელად ფრეც ჰყოფნით, ქარიშხალას გამარჯვების შემთხვევაში კი, თბილისელებთან ერთად შანსი ყვარლის გუნდსაც მიეცემა.

ამ ჩემპიონატზე დასავლეთისა და აღმოსავლეთის გუნდები ერთმანეთს პირველად შეხვდნენ და ოთხივე მატჩი დასავლეთის გუნდმა მოიგო! რა თქმა უნდა, დღის მშვენება იყო პეგასისა და აჭარის უკიდურესად დრამატული და საკმაოდ ხარისხიანი შეხვედრა.

აჭარამ ტაიმი 15-14 მოიგო, მაგრამ მეორის დასაწყისში პეგასმა საგრძნობი უპირატესობა მოიპოვა: 23-18. აჭარა არ დანებდა და გაბაიძემ ანგარიში გაათანაბრა (25-25), თუმცა, პეგასელებმა, ჟვანიამ  და კოხრეიძემ ზედიზედ გაიტანეს 2-2 გოლი, მეკარე გორგოძიანმა კი ორი შვიდმეტრიანი მოიგერია - 29-25, პეგასი -  თუმცა, მწვრთნელ ირაკლი სიხარულიძის გუნდი ამ სიტუაციიდანაც გამოძვრა კი არა და, დასკვნითი მონაკვეთი 9-1 მოიგო. შაინიძემ გაათანაბრა, ხოლო ზაქარაძემ პირველად დააწინაურა აჭარა - 30-29. ჩემპიონმა გაათანაბრა, მაგრამ შემდეგ კიდევ სამი გოლი მიიღო,  ბოლო წამზე კი შაინიძემ ცარიელ კარში შეაგორა ბურთი - 34-30.

პეგასის ამ თაობის გუნდი ბოლო ხუთ სეზონში პირველად დამარცხდა, თუმცა, ლიდერების არყოფნაში თავი გამოიჩინა რამდენიმე სხვა მოთამაშემ - მაგალითად მარჯვენა გარემარბმა კოხრეიძემ თავისი კუთხიდან თორმეტჯერ დაარტყა და 10 გოლი გაიტანა. რამდენიმე ძალიან პერსპექტიული მოთამაშეა აჭარისა და სხვა გუნდებშიც.

ჯგუფური ეტაპი ხვალ სრულდება, ზეგ ნახევარფინალია, 27 მაისს - ფინალები.

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2. ჯგუფური ეტაპი 2 ტური, 24 მაისი.

A ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ------ბ------ქ

სამტრედია----2---2---0---0---65-37---4

ფოთი----------2---1---0---1---52-59---2

ყვარელი-------2---0---1---1---48-54---1

ქარიშხალა-----2---0---1---1---39-54---1

სამტრედია - ქარიშხალა 33-18

სამ: შველიძე 1 - ძნელაძე 9, ხომერიკი 7, თევზაძე 6, ადამია 4, ხელისუფალი 4, ნადირაძე 2, მანაგაძე, ქავზინაძე, აფრიდონიძე, დუნდუა - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

ქარ: ალიევი, ძაბახიძე - მუკბანიანი 6, ბეინაშვილი 4, გურასპაული 3, ხაჟომია 2, ჩაფიძე 2, ცანავა 1, ვარადაშვილი, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე,  მჭედლური, კოკოლია - მწვ. მწვ. ქობელაშვილი, სამადაშვილი

მსაჯები: გელა გველესიანი - ირაკლი გოგოლაძე

ყვარელი - ფოთი 27-33

ყვ: დათუაშვილი, გარსევანიშვილი - ბაქრაძე 8, ნაწილაშვილი 7, მამისაშვილი 5, ძამაშვილი 3, ღონიაშვილი 3, ბეუქლიშვილი 1, ოსიაშვილი, ჭიღლაშვილი, ყანჩელიშვილი, - მწვ. ღონიაშვილი, ხარებაშვილი

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - დიდია 11, ცირდავა 6, ფანცულაია 5, მელიავა 5, პაჭკორია 3, გ. ბჟალავა 2, მიმინოშვილი 1, სიორდია, ხურცილავა, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

მსაჯები: ზურაბ აბრამიშვილი - ირაკლი გოგოლაძე

23 მაისი: ფოთი - სამტრედია 19-32, ყვარელი - ქარიშხალა 21-21

B ჯგუფი--------თ---მ---ფ---წ------ბ------ქ

აჭარა-----------2---2---0---0---67-60---4

BSB ბათუმი---2---1---0---1---68-58---2

პეგასი----------2---1---0---1---61-54---2

თელავი--------2---0---0---2---45-69---0

BSB ბათუმი - თელავი 38-25

ბათ: ვარშალომიძე, კაჭარავა, გოგიტიძე - მახაჭაძე 12. ცხადაია 7, თურმანიძე 7, კაკულია 4, ჭურკვეიძე 3, კახიძე 3, გორდელავა 2, სტოლბოვი, ანთიძე - მწვ. კაკულია, ბზეკალავა

თელ:  ილაშვილი, მანაგაძე - გოდელაშვილი 18, მირიანაშვილი 3, ხოხობაშვილი 1, მაისურაძე 1, იოსებაშვილი 1, კაშიაშვილი 1, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, სტეფანიშვილი, დავითნიძე, გიგიტელაშვილი - მწვ. მამალაშვილი

მსაჯები: ნიკა კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

პეგასი - აჭარა 30-34

პეგ: გორძოძიანი - კოხრეიძე 11, დ. ჟვანია 5, ჭანტურია 5,  დგებუაძე 3, პატაშური 3, შუბითიძე 2, კობახიძე 1, ტაბატაძე, ჯერანაშვილი, რეხვიაშვილი - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

აჭ: ცინცაძე, თორ. ქამადაძე - გაბაიძე 11, ზაქარაძე 8, შაინიძე 6, დუმბაძე 5, გეიერი 2, მარკოიძე 2, ისმაილოვი, დავითაძე, ტარიელიძე, თემ. ქამადაძე, აბულაძე, ფარტენაძე - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე

მსაჯები: ზურაბ აბრამიშვილი - გელა გველესიანი

23 მაისი: BSB ბათუმი - აჭარა 30-33, თელავი - პეგასი 20-31

25 მაისი

12:00 აჭარა - თელავი

13:20 ქარიშხალა - ფოთი

14:40 პეგასი - BSB ბათუმი

16:00 სამტრედია - ყვარელი

26 მაისი, ნახევარფინალი

12:00 A3 – B4

13:20 B3 – A4

14:40 A1 – B2

16:00 B1 – A2

27 მაისი, ფინალი

12:00 7-8 ადგილები

13:20 5-6 ადგილები

14:40 3-4 ადგილები

16:00 1-2 ადგილები

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: