სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის ფინალური ტურნირი ხელბურთში. მონაწილეობს აღმოსავლეთი და დასავლეთი საქართველოდან შერჩეული 4-4 უძლიერესი გუნდი. პირველ დღეს ორივე რეგიონული ლიგის ჩემპიონმა მოიგო - სამტრედიამ დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, 32-19, ხოლო პეგასმა - თელავი, 31-20.

შეჯიბრება გახსნა B ჯგუფის უხვგოლიანმა და და დაძაბულმა მატჩმა, სადაც დასავლეთის ბრინჯაოს პრიზიორმა, აჭარის გუნდმა ბოლოში აჯობა ვერცხლის პრიზიორს, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებს, 33-30. ამავე ჯგუფშია ბოლო წლების უცვლელი ჩემპიონი და დაუმარცხებლად მოასპარეზე პეგასი, რომელსაც ფინალურ ტურნირზე რამდენიმე მოთამაშე აკლია - მათ შორის, გამთამაშებელი და ლიდერი, ნიკოლოზ კალანდაძე, ვინც ტრავმას იშუშებს. თელავმა პეგასს თავიდან დიდი წინააღმდეგობა გაუწია და მეორე ტაიმის შუაში ანგარიშიც გაათანაბრა - 19-19, მაგრამ შემდეგ პეგასმა იძალა, თელაველთა ლიდერი გოდელაშვილი (11 გოლი) კი დაშავდა და თბილისელებმა აშკარა უპირატესობით მოიგეს დაბოლოება: 31-20. ხვალ ჯგუფის ლიდერები, პეგასი და აჭარა ერთმანეთში თამაშობენ.

A ჯგუფში ფოთი მატჩის დასაწყისში გაუძალიანდა სამტრედიას, რომელმაც ტაიმის ბოლომდე მაინც შეიქმნა სოლიდური უპირატესობა (17-10), საბოლოდ კი 32-19 გაიმარჯვა. აღმოსავლეთის მეორე-მესამე პრიზიორების მატჩში ყვარელმა ბოლო წუთზე ორბურთიანი ჩამორჩენა გაუბათილა ქარიშხალას და ფრეს მიაღწია, 21-21. ხვალ სამტრედია ყვარელს შეხვდება, ქარიშხალა - ფოთს. ჯგუფებიდან ნახევარფინალში 2-2 გუნდი გადის. 

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2. ჯგუფური ეტაპი 1 ტური, 23 მაისი.

A ჯგუფი. ფოთი - სამტრედია 19-32

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - დიდია 5, ფანცულაია 5, თ ბჟალავა 3,გ. ბჟალავა 2, პაჭკორია 2, მელიავა 1, ცირდავა 1,  ხურცილავა, მიმინოშვილი, სიორდია, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

სამ: შველიძე - ძნელაძე 9, თევზაძე 6, ხომერიკი 5, ადამია 4, ნადირაძე 4, ხელისუფალი 2, დუნდუა 2, მანაგაძე, ქავზინაძე, აფრიდონიძე - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - გ. გველესიანი

ყვარელი - ქარიშხალა 21-21

ყვ: გარსევანიშვილი, დათუაშვილი - ბაქრაძე 5, ნაწილაშვილი 4, მამისაშვილი 4, ღონიაშვილი 3, ბეუქლიშვილი 3, ჭიღლაშვილი 2, ოსიაშვილი, ბეგაშვილი, ყანჩელიშვილი - მწვ. ხარებაშვილი, რონიაშვილი

ქარ: ალიევი (ძაბახიძე) - გურასპაული 9, ხაჟომია 6, ბეინაშვილი 2, ვარადაშვილი 2, ჩაფიძე 1, ცანავა 1, მჭედლური, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე, მუკბანიანი,  კოკოლია - მწვ. ქობელაშვილი, სამადაშვილი

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - გ. გველესიანი

B ჯგუფი. BSB ბათუმი - აჭარა 30-33

ბათ: ვარშალომიძე (გოგიტიძე, კაჭარავა) - კახიძე 9, კაკულია 6, მახაჭაძე 5, თურმანიძე 4, ცხადაია 3, გორდელავა 3, სტოლბოვი, ანთიძე, ჭურკვეიძე - მწვ. კაკულია, ბზეკალავა

აჭ: ცინცაძე, ქამადაძე - ზაქარაძე 12. შაინიძე 9, დუმბაძე 5, გაბაიძე 3,  მარკოიძე 2, გეიერი 1, ქამადაძე 1 - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე 

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

თელავი - პეგასი 20-31

თელ: ილაშვილი, მანაგაძე - გოდელაშვილი 11, მაისურაძე 3,  მირიანაშვილი 3, ერგემლიძე 2, დავითნიძე 1, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, ტეფანიშვილი, გიგიტელაშვილი, იოსებაშვილი - მწვ. მამალაშვილი

პეგ: გორგოძიანი 1 - ჭანტურია 7, პატაშური 6, შუბიძიძე 6, კოხრეიძე 5, დგებუაძე 3, კობახიძე 1,ჯერანაშვილი 1, დ. ჟვანია 1- მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

მსაჯები: ი. გოგოლაძე - თ. კევლიშვილი

24 მაისი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:20 BSB ბათუმი - თელავი

14:40 ყვარელი - ფოთი

16:00 პეგასი - აჭარა

25 მაისი

12:00 აჭარა - თელავი

13:20 ქარიშხალა - ფოთი

14:40 პეგასი - BSB ბათუმი

16:00 სამტრედია - ყვარელი

26 მაისი, ნახევარფინალი

12:00 A3 – B4

13:20 B3 – A4

14:40 A1 – B2

16:00 B1 – A2

27 მაისი, ფინალი

12:00 7-8 ადგილები

13:20 5-6 ადგილები

14:40 3-4 ადგილები

16:00 1-2 ადგილები

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: