facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის ფინალური ტურნირი ხელბურთში. მონაწილეობს აღმოსავლეთი და დასავლეთი საქართველოდან შერჩეული 4-4 უძლიერესი გუნდი. პირველ დღეს ორივე რეგიონული ლიგის ჩემპიონმა მოიგო - სამტრედიამ დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, 32-19, ხოლო პეგასმა - თელავი, 31-20.

შეჯიბრება გახსნა B ჯგუფის უხვგოლიანმა და და დაძაბულმა მატჩმა, სადაც დასავლეთის ბრინჯაოს პრიზიორმა, აჭარის გუნდმა ბოლოში აჯობა ვერცხლის პრიზიორს, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებს, 33-30. ამავე ჯგუფშია ბოლო წლების უცვლელი ჩემპიონი და დაუმარცხებლად მოასპარეზე პეგასი, რომელსაც ფინალურ ტურნირზე რამდენიმე მოთამაშე აკლია - მათ შორის, გამთამაშებელი და ლიდერი, ნიკოლოზ კალანდაძე, ვინც ტრავმას იშუშებს. თელავმა პეგასს თავიდან დიდი წინააღმდეგობა გაუწია და მეორე ტაიმის შუაში ანგარიშიც გაათანაბრა - 19-19, მაგრამ შემდეგ პეგასმა იძალა, თელაველთა ლიდერი გოდელაშვილი (11 გოლი) კი დაშავდა და თბილისელებმა აშკარა უპირატესობით მოიგეს დაბოლოება: 31-20. ხვალ ჯგუფის ლიდერები, პეგასი და აჭარა ერთმანეთში თამაშობენ.

A ჯგუფში ფოთი მატჩის დასაწყისში გაუძალიანდა სამტრედიას, რომელმაც ტაიმის ბოლომდე მაინც შეიქმნა სოლიდური უპირატესობა (17-10), საბოლოდ კი 32-19 გაიმარჯვა. აღმოსავლეთის მეორე-მესამე პრიზიორების მატჩში ყვარელმა ბოლო წუთზე ორბურთიანი ჩამორჩენა გაუბათილა ქარიშხალას და ფრეს მიაღწია, 21-21. ხვალ სამტრედია ყვარელს შეხვდება, ქარიშხალა - ფოთს. ჯგუფებიდან ნახევარფინალში 2-2 გუნდი გადის. 

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2. ჯგუფური ეტაპი 1 ტური, 23 მაისი.

A ჯგუფი. ფოთი - სამტრედია 19-32

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - დიდია 5, ფანცულაია 5, თ ბჟალავა 3,გ. ბჟალავა 2, პაჭკორია 2, მელიავა 1, ცირდავა 1,  ხურცილავა, მიმინოშვილი, სიორდია, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

სამ: შველიძე - ძნელაძე 9, თევზაძე 6, ხომერიკი 5, ადამია 4, ნადირაძე 4, ხელისუფალი 2, დუნდუა 2, მანაგაძე, ქავზინაძე, აფრიდონიძე - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - გ. გველესიანი

ყვარელი - ქარიშხალა 21-21

ყვ: გარსევანიშვილი, დათუაშვილი - ბაქრაძე 5, ნაწილაშვილი 4, მამისაშვილი 4, ღონიაშვილი 3, ბეუქლიშვილი 3, ჭიღლაშვილი 2, ოსიაშვილი, ბეგაშვილი, ყანჩელიშვილი - მწვ. ხარებაშვილი, რონიაშვილი

ქარ: ალიევი (ძაბახიძე) - გურასპაული 9, ხაჟომია 6, ბეინაშვილი 2, ვარადაშვილი 2, ჩაფიძე 1, ცანავა 1, მჭედლური, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე, მუკბანიანი,  კოკოლია - მწვ. ქობელაშვილი, სამადაშვილი

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - გ. გველესიანი

B ჯგუფი. BSB ბათუმი - აჭარა 30-33

ბათ: ვარშალომიძე (გოგიტიძე, კაჭარავა) - კახიძე 9, კაკულია 6, მახაჭაძე 5, თურმანიძე 4, ცხადაია 3, გორდელავა 3, სტოლბოვი, ანთიძე, ჭურკვეიძე - მწვ. კაკულია, ბზეკალავა

აჭ: ცინცაძე, ქამადაძე - ზაქარაძე 12. შაინიძე 9, დუმბაძე 5, გაბაიძე 3,  მარკოიძე 2, გეიერი 1, ქამადაძე 1 - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე 

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

თელავი - პეგასი 20-31

თელ: ილაშვილი, მანაგაძე - გოდელაშვილი 11, მაისურაძე 3,  მირიანაშვილი 3, ერგემლიძე 2, დავითნიძე 1, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, ტეფანიშვილი, გიგიტელაშვილი, იოსებაშვილი - მწვ. მამალაშვილი

პეგ: გორგოძიანი 1 - ჭანტურია 7, პატაშური 6, შუბიძიძე 6, კოხრეიძე 5, დგებუაძე 3, კობახიძე 1,ჯერანაშვილი 1, დ. ჟვანია 1- მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

მსაჯები: ი. გოგოლაძე - თ. კევლიშვილი

24 მაისი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:20 BSB ბათუმი - თელავი

14:40 ყვარელი - ფოთი

16:00 პეგასი - აჭარა

25 მაისი

12:00 აჭარა - თელავი

13:20 ქარიშხალა - ფოთი

14:40 პეგასი - BSB ბათუმი

16:00 სამტრედია - ყვარელი

26 მაისი, ნახევარფინალი

12:00 A3 – B4

13:20 B3 – A4

14:40 A1 – B2

16:00 B1 – A2

27 მაისი, ფინალი

12:00 7-8 ადგილები

13:20 5-6 ადგილები

14:40 3-4 ადგილები

16:00 1-2 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: