სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის ფინალური ტურნირი ხელბურთში. მონაწილეობს აღმოსავლეთი და დასავლეთი საქართველოდან შერჩეული 4-4 უძლიერესი გუნდი. პირველ დღეს ორივე რეგიონული ლიგის ჩემპიონმა მოიგო - სამტრედიამ დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, 32-19, ხოლო პეგასმა - თელავი, 31-20.

შეჯიბრება გახსნა B ჯგუფის უხვგოლიანმა და და დაძაბულმა მატჩმა, სადაც დასავლეთის ბრინჯაოს პრიზიორმა, აჭარის გუნდმა ბოლოში აჯობა ვერცხლის პრიზიორს, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებს, 33-30. ამავე ჯგუფშია ბოლო წლების უცვლელი ჩემპიონი და დაუმარცხებლად მოასპარეზე პეგასი, რომელსაც ფინალურ ტურნირზე რამდენიმე მოთამაშე აკლია - მათ შორის, გამთამაშებელი და ლიდერი, ნიკოლოზ კალანდაძე, ვინც ტრავმას იშუშებს. თელავმა პეგასს თავიდან დიდი წინააღმდეგობა გაუწია და მეორე ტაიმის შუაში ანგარიშიც გაათანაბრა - 19-19, მაგრამ შემდეგ პეგასმა იძალა, თელაველთა ლიდერი გოდელაშვილი (11 გოლი) კი დაშავდა და თბილისელებმა აშკარა უპირატესობით მოიგეს დაბოლოება: 31-20. ხვალ ჯგუფის ლიდერები, პეგასი და აჭარა ერთმანეთში თამაშობენ.

A ჯგუფში ფოთი მატჩის დასაწყისში გაუძალიანდა სამტრედიას, რომელმაც ტაიმის ბოლომდე მაინც შეიქმნა სოლიდური უპირატესობა (17-10), საბოლოდ კი 32-19 გაიმარჯვა. აღმოსავლეთის მეორე-მესამე პრიზიორების მატჩში ყვარელმა ბოლო წუთზე ორბურთიანი ჩამორჩენა გაუბათილა ქარიშხალას და ფრეს მიაღწია, 21-21. ხვალ სამტრედია ყვარელს შეხვდება, ქარიშხალა - ფოთს. ჯგუფებიდან ნახევარფინალში 2-2 გუნდი გადის. 

ხელბურთი. საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი 2017-18

ფინალური ტურნირი. არენა 2. ჯგუფური ეტაპი 1 ტური, 23 მაისი.

A ჯგუფი. ფოთი - სამტრედია 19-32

ფოთ: კეკუა, გოგოხია - დიდია 5, ფანცულაია 5, თ ბჟალავა 3,გ. ბჟალავა 2, პაჭკორია 2, მელიავა 1, ცირდავა 1,  ხურცილავა, მიმინოშვილი, სიორდია, გოგია, თუნთია - მწვ. ჭანტურია, ჟვანია

სამ: შველიძე - ძნელაძე 9, თევზაძე 6, ხომერიკი 5, ადამია 4, ნადირაძე 4, ხელისუფალი 2, დუნდუა 2, მანაგაძე, ქავზინაძე, აფრიდონიძე - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - გ. გველესიანი

ყვარელი - ქარიშხალა 21-21

ყვ: გარსევანიშვილი, დათუაშვილი - ბაქრაძე 5, ნაწილაშვილი 4, მამისაშვილი 4, ღონიაშვილი 3, ბეუქლიშვილი 3, ჭიღლაშვილი 2, ოსიაშვილი, ბეგაშვილი, ყანჩელიშვილი - მწვ. ხარებაშვილი, რონიაშვილი

ქარ: ალიევი (ძაბახიძე) - გურასპაული 9, ხაჟომია 6, ბეინაშვილი 2, ვარადაშვილი 2, ჩაფიძე 1, ცანავა 1, მჭედლური, ბუთხუზი, თხილავა, კურტანიძე, მუკბანიანი,  კოკოლია - მწვ. ქობელაშვილი, სამადაშვილი

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - გ. გველესიანი

B ჯგუფი. BSB ბათუმი - აჭარა 30-33

ბათ: ვარშალომიძე (გოგიტიძე, კაჭარავა) - კახიძე 9, კაკულია 6, მახაჭაძე 5, თურმანიძე 4, ცხადაია 3, გორდელავა 3, სტოლბოვი, ანთიძე, ჭურკვეიძე - მწვ. კაკულია, ბზეკალავა

აჭ: ცინცაძე, ქამადაძე - ზაქარაძე 12. შაინიძე 9, დუმბაძე 5, გაბაიძე 3,  მარკოიძე 2, გეიერი 1, ქამადაძე 1 - მწვ. სიხარულიძე, ურუშაძე 

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

თელავი - პეგასი 20-31

თელ: ილაშვილი, მანაგაძე - გოდელაშვილი 11, მაისურაძე 3,  მირიანაშვილი 3, ერგემლიძე 2, დავითნიძე 1, კოკოზაშვილი, ქევხიშვილი, ტეფანიშვილი, გიგიტელაშვილი, იოსებაშვილი - მწვ. მამალაშვილი

პეგ: გორგოძიანი 1 - ჭანტურია 7, პატაშური 6, შუბიძიძე 6, კოხრეიძე 5, დგებუაძე 3, კობახიძე 1,ჯერანაშვილი 1, დ. ჟვანია 1- მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

მსაჯები: ი. გოგოლაძე - თ. კევლიშვილი

24 მაისი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:20 BSB ბათუმი - თელავი

14:40 ყვარელი - ფოთი

16:00 პეგასი - აჭარა

25 მაისი

12:00 აჭარა - თელავი

13:20 ქარიშხალა - ფოთი

14:40 პეგასი - BSB ბათუმი

16:00 სამტრედია - ყვარელი

26 მაისი, ნახევარფინალი

12:00 A3 – B4

13:20 B3 – A4

14:40 A1 – B2

16:00 B1 – A2

27 მაისი, ფინალი

12:00 7-8 ადგილები

13:20 5-6 ადგილები

14:40 3-4 ადგილები

16:00 1-2 ადგილები

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: