სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

23 მაისს საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა , პირველი რესპუბლიკის 100 წლის საიუბილეო კვირეულის ფარგლებში, ქართველი ოლიმპიური ჩემპიონები ბრწყინვალების საპრეზიდენტო ორდენებით დააჯილდოვა.

ოლიმპიურ თამაშებზე მოპოვებული გამარჯვებისა და მიღწეული წარმატებისათვის, ქართული სპორტის საერთაშორისო ავტორიტეტის ამაღლების საქმეში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისათვის გიორგი მარგველაშვილმა სახელმწიფო ჯილდოები 23 ოლიმპიურ ჩემპიონს ოლიმპიურ კომიტეტში გადასცა:

ალექსანდრე ანპილოგოვს ოლიმპიურ ჩემპიონს ხელბურთში,
გიორგი ასანიძეს- ოლიმპიური ჩემპიონი ძალოსნობაში,
ვახტანგ ბლაგიძეს- ოლიმპიური ჩემპიონს ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში
დავით გობეჯიშვილს- ოლიმპიურ ჩემპიონს თავისუფალ ჭიდაობაში,
ვლადიმერ გოგოლაძეს- ოლიმპიურ ჩემპიონს სპორტულ ტანვარჯიშში,
ზურაბ ზვიადაურს- ოლიმპიურ ჩემპიონს ძიუდოში,
ლევან თედიაშვილს- ორგზის ოლიმპიურ ჩემპიონს თავისუფალ ჭიდაობაში,
ვაჟა კაჭარავას- ოლიმპიურ ჩემპიონს ფრენბურთში,
გელა კეტაშვილს- ოლიმპიური ჩემპიონი ფეხბურთში,
კახი კახიაშვილს- სამგზის ოლიმპიურ ჩემპიონს ძალოსნობაში,
მანუჩარ კვირკველიას- ოლიმპიურ ჩემპიონს ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში,
ქეთევან ლოსაბერიძეს- ოლიმპიურ ჩემპიონს მშვილდოსნობაში,
რევაზ მინდორაშვილს- ოლიმპიურ ჩემპიონს თავისუფალ ჭიდაობაში,
რომან რურუას- ოლიმპიურ ჩემპიონს ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში,
ნინო სალუქვაძეს -ოლიმპიურ ჩემპიონს ტყვიის სროლაში,
ვიქტორ სანეევს- სამგზის ოლიმპიური ჩემპიონი მძლეოსნობაში,
რობერტ შავლაყაძეს- ოლიმპიური ჩემპიონს მძლეოსნობაში,
ლაშა შავდათუაშვილს -ოლიმპიურ ჩემპიონს ძიუდოში,
რაფაელ ჩიმიშკიანს- ოლიმპიურ ჩემპიონს ძალოსნობაში,
ირაკლი ცირეკიძეს- ოლიმპიურ ჩემპიონ ძიუდოში,
ლერი ხაბელოვს​ -ოლიმპიურ ჩემპიონს თავისუფალ ჭიდაობაში,
შოთა ხაბარელს- ოლიმპიურ ჩემპიონს ძიუდოში,
დავით ხახალეიშვილს- ოლიმპიურ ჩემპიონს ძიუდოში.

გიორგი მარგველაშვილმა მადლობა გადაუხადა ოლიმპიურ ჩემპიონებს მიღწეული გამარჯვებებისათვის და წარმატებები უსურვა. როგორც პრეზიდენტმა განაცხადა, წელს საქართველო პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის 100 წლის იუბილეს აღნიშნავს და მიმდინარე კვირას, სწორედ ამ ზეიმის ფარგლებში, განსაკუთრებულად აღინიშნება იმ ადამიანების ღვაწლი ვინც წვლილი შეიტანა ჩვენ სამშობლოს განვითარებასა და საერთაშორისო ასპარეზზე პოპულარიზაციის საქმეში. "ეს დიდი ზეიმია თითოეული ჩვენგანისათვის და ამ ზეიმის კაშკაშა ვარსკვლავი თქვენი გამარჯვებებია. ჩვენს არ ვართ დიდი ქვეყანა, არ გვაქვს დიდი ეკონომიკა, მაგრამ ჩვენი ქვეყანა ბრწყინავს და ბრწყინავდა ისეთი ადამიანების გამო, როგორებიც თქვენ ხართ. როცა არ ვიყავით დამოუკიდებლები გვჭირდებოდა ასპარეზი, სადაც ვიტყოდით, რომ დამოუკიდებლობის მოპოვების შემთხვევაში გვექნებოდა დიდი გამარჯვებები და მიღწევები", - აღნიშნა გიორგი მარგველაშვილმა.

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   5 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საერთო ტური. გლდანი
17 მაისი
წყალტუბო 10-7 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 15-3 გორი
სენაკი 5-7 რუსთავი
სამტრედია 11-12 პეგასი
BSB ბათუმი 11-13 ქარიშხალა
სენაკი 13-4 გორი
წყალტუბო 9-15 პეგასი
სამტრედია 10-7 რუსთავი
18 მაისი
11:00 სენაკი - პეგასი
11:45 წყალტუბო - რუსთავი
12:30 სამტრედია - ქარიშხალა
13:15 BSB ბათუმი - პეგასი
14:00 სენაკი - ქარიშხალა
14:45 წყალტუბო - გორი
15:30 BSB ბათუმი - რუსთავი
16:15 სამტრედია - გორი
17 მაისი         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
პეგასი 5   5   0   0   54-32   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 9   3   1   5   86-102   7  
სამტრედია 9   3   1   5   85-114   7  
ქარიშხალა 5   3   0   2   52-53   6  
რუსთავი 5   2   0   3   44-44   4  
წყალტუბო 9   2   0   7   83-104   4  
სენაკი 9   1   0   8   49-115   2  
გორი 5   0   0   5   24-61   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: