facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

თელავში, თამაზ ანთაძის არენაზე საქართველოს თექვსმეტწლამდელ გოგონათა ნაკრებმა ორი მატჩი გამართა აზერბაიჯანელ თანატოლებთან და ორჯერვე ფრედ ითამაშა - 29-29, 21-21. ხვალ მეტოქეების მესამედ შეხვდებიან ერთმანეთს. ორივე გუნდი ემზადება ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 2-6 ივლისს გაიმართება შვედეთში. 

საქართველოს გოგონათა ნაკრებს თელავში, 14-28 მაისს, ორკვირიანი შეკრება აქვს და სამი დღით სტუმრად აზერბაიჯანის ნაკრებიც მიიღო. პირველი შეხვედრა 29-29 მორჩა, მეორეში კი აზერბაიჯანმა პირველი ტაიმი 12-8 მოიგო, მაგრამ მეორე ნახევრის შუისთვის წინ უკვე მასპინძლები იყვნენ 17-14. ჩვენები იგებდნენ დასრულებამდე სამი წუთით ადრეც (21-18), მაგრამ ბოლოში აზერბაიჯანმა ანგარიში გაათანაბრა.

ჩვენს გუნდში, ანდრეი პორტნოისა და ბექა ორჯონიკიძის ხელმძღვანელობით, შეკრებაზე 16 ხელბურთელია საქართველოს 5 კლუბიდან. შეკრებას ტრავმის გამო ტოვებს გუნდის ძირითადი გამთამაშებელი და საუკეთესო ბომბარდირი, ფოთელი ნენო ჯგერენაია, რომელიც გუნდს თვის ბოლოდან შეუერთდება.

რაც შეეხება შვედეთის ტურნირს, ის ტრადიციულია და ივლისის დააწყისში იმართება ქალაქ გიოტენბურგში. 2 წლის წინ იქ იასპარეზა ჩვენი გოგონების 18-წლამდელთა ნაკრებმა, მას შემდეგ კი შეჯიბრების რეგლამენტი შეიცვალა და მონაწილეთა ასაკი შემცირდა - კენტ წლებში იმართება 17-წლამდელ ჭაბუკთა ტურნირი, ლუწ წლებში - 16-წლამდელ გოგონათა. ამ ასაკობრივ კატეგორიებში ადრე ევროპის ჩემპიონატები არ იმართებოდა, 2017 წლიდან კი ეს სტატუსი მიენიჭა სწორედ გიოტებორგის შეჯიბრებას, რომელიც მსოფლიოში უდიდესი სახელბურთო ფესტივალის, პარტილეს თასის ნაწილია. შეჯიბრებას ოფიციალურად ჰქვია ევროპის ღია ჩემპიონატი, პრეფიქსი ღია კი მხოლოდ იმის აღმნიშვნელია, რომ საკვალიფიკაციო შეჯიბრება არ იმართება. ორიოდ გამონაკლისის გარდა იქ ყველა უძლიერესი ნაკრები თამაშობს ხოლმე. წლეულს ჩვენი ნაკრების მეტოქეები ჯგუფში იქნებიან უნგრეთი, ჰოლანდია, ლიტვა და ფარერის კუნძულები, ხოლო აზერბაიჯანი ითამაშებს საფრანგეთთან, ესპანეთთან, ისლანდიასა და ფინეთთან.

ხელბურთი. საერთაშორისო მატჩები. ქალები, 16 წ

თელავი, თამაზ ანთაძის არენა

21 მაისი. საქართველო-აზერბაიჯანი 29-29

საქ: ჯიქურაშვილი, ქარჩავა, კოპალეიშვილი - ბჟალავა 6, გოგია 6, ე. ჩხაიძე 6, ქ. ცინცაძე 3, მ. ცინცაძე 2, ა. ჩხაიძე 2, ბურკაძე 2, კორძაია 1, საბაშვილი 1, ქამაშიძე, დვალიშვილი, კაპანაძე, რუხაძე

აზ: რეუტსკაია, გუსეინოვა - რზაევა 10, აბდულაევა 5, ბაირამოვა 4, აგაევა 3, ალიევა 3, იბრაგიმოვა 2, იაჰიაევა 2, გულიევა, ჯაფარლი, ნაზაროვა, ობუხოვა, მამედჰანოვა - მწვ. კოროტკიი

22 მაისი. საქართველო-აზერბაიჯანი 21-21

საქ: ქარჩავა, ჯიქურაშვილი - გოგია 5, ე. ჩხაიძე 5, ქ. ცინცაძე 3, ბჟალავა 3, მ. ცინცაძე 2, ბურკაძე 2, კაპანაძე 1, ა. ჩხაიძე, დვალიშვილი, ქამაშიძე

აზ: რეუტსკაია, გუსეინოვა - ბაირამოვა 8, აბდულაევა 4, რზაევა 3, გულიევა 2, აგაევა 1, ალიევა 1, ნაზაროვა 1, ჯაფარლი 1, იბრაგიმოვა, იაჰიაევა, ობუხოვა, მამედჰანოვა - მწვ. კოროტკიი

მსაჯები: ზ. წვერიკმაზაშვილი, ი. ჭკუასელი

23 მაისი. საქართველო-აზერბაიჯანი 19-21

საქ: ჯიქურაშვილი, ქარჩავა, კოპალეიშვილი - გოგია 8, ქ. ცინცაძე 3, მ. ცინცაძე 2, ა. ჩხაიძე 2, ქამაშიძე 2, კორძაია 1,  კაპანაძე 1, ე. ჩხაიძე, ბჟალავა, ბურკაძე, დვალიშვილი, საბაშვილი, რუხაძე

აზ: რეუტსკაია 1, გუსეინოვა - ბაირამოვა 5, გულიევა 3, ნაზაროვა 3, რზაევა 2, აგაევა 2, იაჰიაევა 2, ობუხოვა 2, აბდულაევა 1, ალიევა, ჯაფარლი, იბრაგიმოვა, მამედჰანოვა - მწვ. კოროტკიი

 საქართველოს ნაკრები (გოგონები, 16წ)

GK დიანა ქარჩავა (აჭარა), ხატია ჯიქურაშვილი (პეგასი), ნატო კოპალეიშვილი (სამტრედია)

LW ანა ჩხაიძე (ქარიშხალა), თამარ ბურკაძე (სამტრედია)

LB ელისაბედ ჩხაიძე (პეგასი), ხატია ქამაშიძე (აჭარა)

CB მარიამ ცინცაძე (ქარიშხალა), ქეთევან ცინცაძე (ქარიშხალა)

RB ანა კორძაია (პეგასი), თამარ რუხაძე (ფოთი)

RW ლანა გოგია (ფოთი), ციცინო ბჟალავა (ფოთი)

მარიამ დვალიშვილი (აჭარა), ანა კაპანაძე (პეგასი), ნინო საბაშვილი (პეგასი)

მწვრთნელები: ანდრეი პორტნოი (უკრ), ბექა ორჯონიკიძე; მეკარეების მწვრთნელი: ამირან კომახიძე

ევროპის ღია ჩემპიონატი 2018. 16წ, ქალბი

გოტენბურგი, შვედეთი, 2-6 ივლისი

ჯგუფი: ნორვეგია, პოლონეთი, შვედეთი, იტალია, ჩეხეთი

B ჯგუფი: უნგრეთი, ლიტვა, ჰოლანდია, ფარერები, საქართველო

2 ივლ: საქართველო-უნგრეთი, ჰოლანდია-საქართველო

3 ივლ: საქართველო-ფარერები, საქართველო-ლიტვა

C ჯგუფი: საფრანგეთი, ესპანეთი, ფინეთი, ისლანდია, აზერბაიჯანი

D ჯგუფი: რუსეთი, რუმინეთი, სლოვაკეთი, შვეიცარია, ესტონეთი

4-5 ივლისი: ჯგუფებში 1-2 ადგილებზე გასული გუნდები ითამაშებენ 1-8 ადგილებისთვის (2 4-გუნდიანი ჯგუფი); 3-5 ადგილებზე გასულები - 9-20 ადგილებისთვის (2 6-გუნდიანი ჯგუფი, ითვლება პირველ ეტაპზე ერთმანთში ნათამაშები მატჩების შედეგები). 6 ივლისს გაიმართება ფინალები

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: