facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

თბილისის ქარიშხალამ  ბოლო ტურის უმძიმეს მატჩში 14-12 დაამარცხა სამტრედია და საქართველოს ჩემპიონი გახდა ხელბურთში, ქალთა შორის. მეორე ადგილზე გავიდა მამული. ორივე გუნდმა 25-25 ქულა დააგროვა,  ჩემპიონობა კი ურთიერთშეხვედრების ბალანსმა გამოავლინა. მესამე ადგილზეა ფოთის ოქროს ვერძი. 

ქარიშხალამ  მამული პირველ წრეში 24-19 დაამარცხა, მეორეში კი 19-22 წააგო. გარდა ამისა, ჩემპიონმა კიდევ ერთი ქულა სამტრედიასთნ დაკარგა, ვერცხლის პრიზიორმა - ფოთთან.

სამტრედია-ქარიშხალას მატჩი მეორე ტაიმში თბილისელებს სამბურთიანი უპირატესობა ჰქონდათ, მაგრამ დასრულებამდე 5 წუთით ადრე ანგარიში უკვე 12-12 იყო - ანგარიში გაათანაბრა ამ სეზონის აღმოჩენამ. 14 წლის სამტრედიელმა თამარ ბურკაძემ. კრიტიკულ მომენტში ქარიშხალას კაპიტანმა და მეკარემ, მარიამ არაბაჯევმა მოიგერია 3 შვიდმეტრიანი, ხოლო მოთამაშე მწვრთნელმა ირმა ციცქიშვილმა და ანა ჩხაიძემ საჩემპიონო გოლები გაიტანეს - 14-12 - ქარიშხალა ეროვნულ ჩემპიონატში პირველად წლეულს გამოჩნდა და პირდაპირ ჩემპიონი გახდა.

მამულმა 29-13 დაამარცხა აჭარა, წყალტუბომ 17-11 მოუგო პეგასს და მეოთხე ადგილზე გადაინაცვლა, ხოლო ფოთმა 19-6 დააარცხა ყვარელი. ათწლიანი პაუზის შემდეგ ქალთა ეროვნული ჩემპიონატი მესამედ გაიმართა და სამივე ტურნირი სხვადასხვა გუნდმა მოიგო: 2016 წელს - პეგასმა, 2017 წელს - ყვარელმა, წლეულს კი ქარიშხალამ.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

12 მაისი, ბოლო ტური. არენა 2

სამტრედია - ქარიშხალა 12-14

სამ: კოპალეიშვილი - ტყეშელაშვილი 4, ბურკაძე 3, მ. ჯოჯუა 2, ფოცხვერია 2, ცირეკიძე 1, რუსია, კარტოზია, - მწვ. ხონელიძე

ქარ: არაბაჯევი - ა. ჩხაიძე 5, ხმელაძე 2, მ. ცინცაძე 2, ციცქიშვილი 2, ი. ჩხაიძე 2,  ქ. ცინცაძე 1 - მწვ. ციცქიშვილი

ფოთი - ყვარელი 19-6

ფოთ: ფიფია, გორგაძე - გვათუა 6, გოგია 4, ბჟალავა 3, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 1, ბაირამიდი 1, თ. რურუა 1, გეგენავა 1 - მწვ. გეფერიძე, ჟვანია

ყვ: ამონაშვილი - მ. ტეტოშვილი 2, სურამლიშვილი 1, მიხელიძე 1, საზანიშვილი 1, თავღორაშვილი 1, ფუღიაშვილი, სმოიანი, იოსებაშვილი - მწვ. ღონიაშვილი, ხარებაშვილი

აჭარა - მამული 13-29

აჭ: ქარჩავა - დვალიშვილი 5, მარიამ მურუსიძე 2, მეგი მურუსიძე 2, კომახიძე 2, ცივნარიძე 1, კოჩალიძე 1, ქამაშიძე,  აიოზბა, ირემაძე, ბოგვერაძე, საფარიძე, ხოხბა - მწვ. შალამბერიძე

მამ: ვარდიშვილი 1 - ყველაშვილი 8, ჯავახიშვილი 6, შახულოვი 5, იაშვილი 5, ველიჯანაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 1, ბერიკაშვილი 1, დანელია, ჩუხატურიანი, ქობალია, გორჯოლაძე - მწვ. კასიანი

წყალტუბო - პეგასი 17-11

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 6, ჯიმშელეიშვილი 4, ფანცხავა 4, ხეცურიანი 2, ლაღაძე 1, მამარდაშვილი, დარსაველიძე, ჯიშკარიანი, ასათიანი ნიკოლეიშვილი, ბენდელიანი - მწვ. გოგიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე, ახვლედიანი - ჩხაიძე 6, კაპანაძე 3, ტარტარაშვილი 1, ასიტაშვილი 1, ქებაძე,  საბაშვილი, კორძაია, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, სვანიძე - მწვ. წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი, თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი

საბოლოო-----თ---მ---ფ---წ--------ბ-------ქ

ქარიშხალა--14--12---1---1--313-233--25

მამული------14--12---1---1--330-201--25

ფოთი--------14---7---2---4--220-202--18

წყალტუბო--14---7---0---7--188-222--14

სამტრედია--14---4---5---5--209-221--13

აჭარა---------14---3---3---8--187-224---9

ყვარელი-----14---2---0--12--193-254---4

პეგასი--------14---1---2--11--186-269---4

ქარიშხალა - მარინა არაბაჯევი, ხატია ლობჟანიძე, ანა ტალახაძე, ნანი ბიძინაშვილი, ქეთევან ცინცაძე, მარიამ ცინცაძე, ანა ჩხაიძე, ია ჩხაიძე, ანა მუმლაძე, ჟუჟუნა ხმელაძე, ანა თათარაშვილი, ვიქტორია რაზმაძე, ანა კეკუტია, ირმა ციცქიშვილი, ქეთევან კერესელიძე - მწვ. ირმა ციცქიშვილი, გიორგი ქობელაშვილი

მამული - ანა ვარდიშვილი, მარიამ ნაკაშიძე, ლიზი გორჯოლაძე, ელენე ბერიკაშვილი, ნინო შახულოვი, ნატალი ავსაჯანიშვილი, ნანა ველიჯანაშვილი, სალომე გორგიძე, ნინო ლომიძე, ქეთი იაშვილი, ანა ყველაშვილი, მარიამ დანელია, ელენე ჯავახიშვილი, ანა ქადარია, ლანა ჩუხატურიანი,  მარიამ ქობალია - მწვ. ჯულია კასიანი

ოქროს ვერძი, ფოთი - მედეა ფიფია, ანა გორგაძე, ციცინო ბჟალავა, მარიამ გვათუა, მირანდა ბაირამიდი, სოფიო რიჟამაძე, ნინო სურგულაძე, ანა კობახია, მარიამ თოდუა, თათია დუდუჩავა, ლანა გოგია, თამარ რურუა, ნინო რურუა, ქეთევან გეგენავა, ნენო ჯგერენაია - მწვ. დარეჯან გეფერიძე, გელა ჟვანია

ყველა თამაში

24-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

8 თებერვალი, არენა 2.  სამტრედია-პეგასი 15-15, ფოთი-ყვარელი 21-16, წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24,

აჭარა-მამული 9-21, პეგასი-ფოთი 10-13,  აჭარა-ყვარელი 13-11

9 თებერვალი, არენა 2აჭარა-პეგასი 15-9, სამტრედია-ყვარელი 16-15,

მამული-წყალტუბო 26-11, ფოთი-ქარიშხალა 15-25

11 აპრილიარენა 2. პეგასი - ქარიშხალა 20-22ყვარელი - მამული 18-23

12 აპრილი, არენა 2. პეგასი - ყვარელი 18-15ქარიშხალა - მამული 19-22

13 აპრილი, არენა 2. ქარიშხალა - ყვარელი 26-21მამული - პეგასი 29-15

25 აპრილი, სენაკი. აჭარა- ფოთი 7-10სამტრედია-წყალტუბო 18-11

26 აპრილი, სენაკი. აჭარა - სამტრედია 13-13, ფოთი-წყალტუბო 9-16

27 აპრილი, სენაკი. წყალტუბო - აჭარა 10-9, სამტრედია - ფოთი 11-11

მაისი, არენა 2.  ქარიშხალა - აჭარა 23-17, სამტრედია - პეგასი 17-12

ყვარელი - წყალტუბო 15-11, ფოთი - მამული 13-25

10 მაისიარენა 2. მამული - სამტრედია 29-16, აჭარა - ყვარელი 19-7

წყალტუბო - ქარიშხალა 15-25,  პეგასი - ფოთი 14-19

11 მაისი, არენა 2. ფოთი - ქარიშხალა 13-15, მამული - წყალტუბო 21-12

სამტრედია - ყვარელი 18-10, აჭარა - პეგასი 17-17

12 მაისი, არენა 2. სამტრედია - ქარიშხალა 14-12, ფოთი - ყვარელი 19-6

აჭარა - მამული 13-29, წყალტუბო - პეგასი 17-11

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
13 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 2   2   0   0   44-31   4  
აჭარა 2   1   0   1   37-36   2  
ფოთი 2   1   0   1   35-37   2  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 2   0   0   2   32-44   0  
აღმოსავლეთი ითამაშებს ნოემბერში
14 ნოემბერი. სენაკი
სამტრედია - აჭარა
წყალტუბო - ფოთი
 
13 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 21-18 წყალტუბო
ფოთი 17-21 სამტრედია
 
12 ნოემბერი. არენა 2
აჭარა 16-18 ფოთი
სამტრედია 23-14 წყალტუბო

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
3 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
4 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 14 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 4 2 0 2 122-102 4
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 6 1 1 4 148-189 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: