სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

თბილისის ქარიშხალამ  ბოლო ტურის უმძიმეს მატჩში 14-12 დაამარცხა სამტრედია და საქართველოს ჩემპიონი გახდა ხელბურთში, ქალთა შორის. მეორე ადგილზე გავიდა მამული. ორივე გუნდმა 25-25 ქულა დააგროვა,  ჩემპიონობა კი ურთიერთშეხვედრების ბალანსმა გამოავლინა. მესამე ადგილზეა ფოთის ოქროს ვერძი. 

ქარიშხალამ  მამული პირველ წრეში 24-19 დაამარცხა, მეორეში კი 19-22 წააგო. გარდა ამისა, ჩემპიონმა კიდევ ერთი ქულა სამტრედიასთნ დაკარგა, ვერცხლის პრიზიორმა - ფოთთან.

სამტრედია-ქარიშხალას მატჩი მეორე ტაიმში თბილისელებს სამბურთიანი უპირატესობა ჰქონდათ, მაგრამ დასრულებამდე 5 წუთით ადრე ანგარიში უკვე 12-12 იყო - ანგარიში გაათანაბრა ამ სეზონის აღმოჩენამ. 14 წლის სამტრედიელმა თამარ ბურკაძემ. კრიტიკულ მომენტში ქარიშხალას კაპიტანმა და მეკარემ, მარიამ არაბაჯევმა მოიგერია 3 შვიდმეტრიანი, ხოლო მოთამაშე მწვრთნელმა ირმა ციცქიშვილმა და ანა ჩხაიძემ საჩემპიონო გოლები გაიტანეს - 14-12 - ქარიშხალა ეროვნულ ჩემპიონატში პირველად წლეულს გამოჩნდა და პირდაპირ ჩემპიონი გახდა.

მამულმა 29-13 დაამარცხა აჭარა, წყალტუბომ 17-11 მოუგო პეგასს და მეოთხე ადგილზე გადაინაცვლა, ხოლო ფოთმა 19-6 დააარცხა ყვარელი. ათწლიანი პაუზის შემდეგ ქალთა ეროვნული ჩემპიონატი მესამედ გაიმართა და სამივე ტურნირი სხვადასხვა გუნდმა მოიგო: 2016 წელს - პეგასმა, 2017 წელს - ყვარელმა, წლეულს კი ქარიშხალამ.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

12 მაისი, ბოლო ტური. არენა 2

სამტრედია - ქარიშხალა 12-14

სამ: კოპალეიშვილი - ტყეშელაშვილი 4, ბურკაძე 3, მ. ჯოჯუა 2, ფოცხვერია 2, ცირეკიძე 1, რუსია, კარტოზია, - მწვ. ხონელიძე

ქარ: არაბაჯევი - ა. ჩხაიძე 5, ხმელაძე 2, მ. ცინცაძე 2, ციცქიშვილი 2, ი. ჩხაიძე 2,  ქ. ცინცაძე 1 - მწვ. ციცქიშვილი

ფოთი - ყვარელი 19-6

ფოთ: ფიფია, გორგაძე - გვათუა 6, გოგია 4, ბჟალავა 3, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 1, ბაირამიდი 1, თ. რურუა 1, გეგენავა 1 - მწვ. გეფერიძე, ჟვანია

ყვ: ამონაშვილი - მ. ტეტოშვილი 2, სურამლიშვილი 1, მიხელიძე 1, საზანიშვილი 1, თავღორაშვილი 1, ფუღიაშვილი, სმოიანი, იოსებაშვილი - მწვ. ღონიაშვილი, ხარებაშვილი

აჭარა - მამული 13-29

აჭ: ქარჩავა - დვალიშვილი 5, მარიამ მურუსიძე 2, მეგი მურუსიძე 2, კომახიძე 2, ცივნარიძე 1, კოჩალიძე 1, ქამაშიძე,  აიოზბა, ირემაძე, ბოგვერაძე, საფარიძე, ხოხბა - მწვ. შალამბერიძე

მამ: ვარდიშვილი 1 - ყველაშვილი 8, ჯავახიშვილი 6, შახულოვი 5, იაშვილი 5, ველიჯანაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 1, ბერიკაშვილი 1, დანელია, ჩუხატურიანი, ქობალია, გორჯოლაძე - მწვ. კასიანი

წყალტუბო - პეგასი 17-11

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 6, ჯიმშელეიშვილი 4, ფანცხავა 4, ხეცურიანი 2, ლაღაძე 1, მამარდაშვილი, დარსაველიძე, ჯიშკარიანი, ასათიანი ნიკოლეიშვილი, ბენდელიანი - მწვ. გოგიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე, ახვლედიანი - ჩხაიძე 6, კაპანაძე 3, ტარტარაშვილი 1, ასიტაშვილი 1, ქებაძე,  საბაშვილი, კორძაია, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, სვანიძე - მწვ. წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი, თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი

საბოლოო-----თ---მ---ფ---წ--------ბ-------ქ

ქარიშხალა--14--12---1---1--313-233--25

მამული------14--12---1---1--330-201--25

ფოთი--------14---7---2---4--220-202--18

წყალტუბო--14---7---0---7--188-222--14

სამტრედია--14---4---5---5--209-221--13

აჭარა---------14---3---3---8--187-224---9

ყვარელი-----14---2---0--12--193-254---4

პეგასი--------14---1---2--11--186-269---4

ქარიშხალა - მარინა არაბაჯევი, ხატია ლობჟანიძე, ანა ტალახაძე, ნანი ბიძინაშვილი, ქეთევან ცინცაძე, მარიამ ცინცაძე, ანა ჩხაიძე, ია ჩხაიძე, ანა მუმლაძე, ჟუჟუნა ხმელაძე, ანა თათარაშვილი, ვიქტორია რაზმაძე, ანა კეკუტია, ირმა ციცქიშვილი, ქეთევან კერესელიძე - მწვ. ირმა ციცქიშვილი, გიორგი ქობელაშვილი

მამული - ანა ვარდიშვილი, მარიამ ნაკაშიძე, ლიზი გორჯოლაძე, ელენე ბერიკაშვილი, ნინო შახულოვი, ნატალი ავსაჯანიშვილი, ნანა ველიჯანაშვილი, სალომე გორგიძე, ნინო ლომიძე, ქეთი იაშვილი, ანა ყველაშვილი, მარიამ დანელია, ელენე ჯავახიშვილი, ანა ქადარია, ლანა ჩუხატურიანი,  მარიამ ქობალია - მწვ. ჯულია კასიანი

ოქროს ვერძი, ფოთი - მედეა ფიფია, ანა გორგაძე, ციცინო ბჟალავა, მარიამ გვათუა, მირანდა ბაირამიდი, სოფიო რიჟამაძე, ნინო სურგულაძე, ანა კობახია, მარიამ თოდუა, თათია დუდუჩავა, ლანა გოგია, თამარ რურუა, ნინო რურუა, ქეთევან გეგენავა, ნენო ჯგერენაია - მწვ. დარეჯან გეფერიძე, გელა ჟვანია

ყველა თამაში

24-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

8 თებერვალი, არენა 2.  სამტრედია-პეგასი 15-15, ფოთი-ყვარელი 21-16, წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24,

აჭარა-მამული 9-21, პეგასი-ფოთი 10-13,  აჭარა-ყვარელი 13-11

9 თებერვალი, არენა 2აჭარა-პეგასი 15-9, სამტრედია-ყვარელი 16-15,

მამული-წყალტუბო 26-11, ფოთი-ქარიშხალა 15-25

11 აპრილიარენა 2. პეგასი - ქარიშხალა 20-22ყვარელი - მამული 18-23

12 აპრილი, არენა 2. პეგასი - ყვარელი 18-15ქარიშხალა - მამული 19-22

13 აპრილი, არენა 2. ქარიშხალა - ყვარელი 26-21მამული - პეგასი 29-15

25 აპრილი, სენაკი. აჭარა- ფოთი 7-10სამტრედია-წყალტუბო 18-11

26 აპრილი, სენაკი. აჭარა - სამტრედია 13-13, ფოთი-წყალტუბო 9-16

27 აპრილი, სენაკი. წყალტუბო - აჭარა 10-9, სამტრედია - ფოთი 11-11

მაისი, არენა 2.  ქარიშხალა - აჭარა 23-17, სამტრედია - პეგასი 17-12

ყვარელი - წყალტუბო 15-11, ფოთი - მამული 13-25

10 მაისიარენა 2. მამული - სამტრედია 29-16, აჭარა - ყვარელი 19-7

წყალტუბო - ქარიშხალა 15-25,  პეგასი - ფოთი 14-19

11 მაისი, არენა 2. ფოთი - ქარიშხალა 13-15, მამული - წყალტუბო 21-12

სამტრედია - ყვარელი 18-10, აჭარა - პეგასი 17-17

12 მაისი, არენა 2. სამტრედია - ქარიშხალა 14-12, ფოთი - ყვარელი 19-6

აჭარა - მამული 13-29, წყალტუბო - პეგასი 17-11

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   4 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03
6 აპრილი. სენაკი
ფოთი 17-12 აჭარა
ბათუმი 12-14 წყალტუბო
აჭარა 19-20 სამტრედია
ბათუმი 9-23 ფოთი
წყალტუბო 12-13 სამტრედია
6 აპრ. გატ-გაშ
ფოთი 20 18 1 1 368-244 37
აჭარა 20 16 0 4 423-293 32
სამტრედია 20 12 2 6 346-300 26
ქარიშხალა 19 12 1 6 460-380 25
ყვარელი 19 10 2 7 359-315 22
პეგასი 19 8 2 9 344-329 18
ბათუმი 20 3 1 16 235-353 7
წყალტუბო 20 3 1 16 242-398 7
მამული 19 1 0 18 291-456 2
საერთო ტური. 4-8 მაისი. თბილისი

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
მეორე ეტაპი
19-21 აპრილი. თბილისი
19 აპრილი
რუსთავი 16-20 ქუთაისი
ფოთი 33-21 ქარელი
ყვარელი 14-16 ბათუმი
აჭარა 26-14 რუსთავი
სამტრედია 24-13 ქარიშხალა
პეგასი 27-15 ფოთი
ბათუმი 27-21 ქუთაისი
ქარიშხალა 28-19 ქარელი
20 აპრილი
15:00 აჭარა - ქუთაისი
15:00 პეგასი - ქარელი
16:00 ყვარელი - რუსთავი
16:00 სამტრედია - ფოთი
17:00 აჭარა - ბათუმი
17:00 პეგასი - ქარიშხალა
18:00 ყვარელი - ქუთაისი
18:00 სამტრედია - ქარელი
21 აპრილი
12:00 ბათუმი - რუსთავი
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 ქარიშხალა - ფოთი
15:00 პეგასი - სამტრედია
2-2 საუკეთესო გადის
ფინალურ ოთხეულში

ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
12 მაისი. ფინალი
ა ჯგუფი
 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  
ბ ჯგუფი
 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  
პირველი ეტაპი
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო
        გატ-გაშ    
აჭარა 12   9   2   1   357-284   20  
სამტრედია 12   9   1   2   345-234   19  
BSB ბათუმი 12   8   1   3   298-270   17  
ფოთი 12   6   1   5   262-238   13  
ქუთაისი 12   3   3   6   259-235   9  
ხელვაჩაური 12   2   2   8   268-317   6  
წყალტუბო 12   0   0   12   160-371   0  

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
საბოლოო         გატ-გაშ    
პეგასი 14   14   0   0   332-112   28  
ყვარელი 14   12   0   2   294-166   24  
ქარიშხალა 14   9   0   5   284-253   18  
რუსთავი 14   8   0   6   322-310   16  
ქარელი 14   6   0   8   271-299   12  
გორი 14   4   0   10   164-244   8  
თელავი 14   2   0   12   201-342   4  
ლაგოდეხი 14   1   0   13   65-207   2