სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ეროვნული ჩემპიონი ქალთა ხელბურთში ხვალ, ბოლო ტურში გაირკვევა. 23-23 ქულით ლიდერობენ ქარიშხალა და მამული. პირველივე ხვალინდელ მატჩში, თუ ქარიშხალამ დაამარცხა სამტრედია, ჩემპიონი იქნება, რადგანაც მამულთან უკეთესი პირადი ბალანსი აქვს. ბრინჯაოს მედლები დღეს გაინაღდა ფოთის ოქროს ვერძმა. 

ქარიშხალას  დღეს მძიმე მატჩი ჰქონდა ფოთთან, პირველი ტაიმი ერთი ბურთითაც წააგო, მაგრამ მეორეში მაინც გატეხა მეტოქე - 15-13. იოლი არ იქნება არც სამტრედიასთან შეხვედრა, რადგანაც თბილისელებმა პირველ წრეში, პირველი ქულა სწორედ მათთან დაკარგეს - 22-22. სამტრედიის გუნდმა დღეს 18-10 მოუგო ყვარელს და მეხუთიდან მეოთხე ადგილზე გადაინაცვლა. ფრედ, 17-17 ითამაშეს პეგასმა და აჭარამ, მამულმა 21-12 დაამარცხა წყალტუბო და ხვალ ჯერ კონკურენტის შედეგს დაელოდება და შემდეგ აჭარის გუნდს უნდა შეხვდეს.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

მეორე წრის საერთო ტური, 11-14 მატჩები. არენა 2

11 მაისი. ფოთი - ქარიშხალა 13-15

ფოთ: ფიფია, გორგაძე - ბჟალავა 6, გვათუა 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 1, გოგია, ბაირამიდი, თ. რურუა, გეგენავა

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე - ქ. ცინცაძე 6, ა. ჩხაიძე 5, ხმელაძე 4, მ. ცინცაძე, კეკუტია, ციცქიშვილი, ი. ჩხაიძე,  ბიძინაშვილი, კერესელიძე

მამული - წყალტუბო 21-12

მამ: ვარდიშვილი - შახულოვი 6, ყველაშვილი 4, იაშვილი 4, ჯავახიშვილი 4, დანელია 2, ჩუხატურიანი 1, ველიჯანაშვილი, ე. ბერიკაშვილი, ქობალია, ავსაჯანიშვილი

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 6, ჯიმშელეიშვილი 2, ლაღაძე 2, ფანცხავა 1, მამარდაშვილი 1, დარსაველიძე, ხეცურიანი, ნიკოლეიშვილი, ბენდელიანი

სამტრედია - ყვარელი 18-10

სამ: კოპალეიშვილი, ზაქარეიშვილი - ბურკაძე 4, მ. ჯოჯუა 3, ფოცხვერია 3, ტყეშელაშვილი 3, რუსია 3, კარტოზია 2, ცირეკიძე

ყვ: ამონაშვილი - ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 3, სურამლიშვილი 2, მიხელიძე 1, თავღორაშვილი 1, სმოიანი, საზანიშვილი, იოსებაშვილი

აჭარა პეგასი 17-17

აჭ: ქარჩავა - კომახიძე 6, ქამაშიძე 6, ხოხბა 3, დვალიშვილი 1, მარიამ მურუსიძე 1, ცივნარიძე, აიოზბა, მეგი მურუსიძე,  კოჩალიძე, ძნელაძე, ირემაძე, გაბეჩავა, ბოგვერაძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე, ახვლედიანი - ქებაძე 7, ჩხაიძე 6, ტარტარაშვილი 2, კორძაია 1, კაპანაძე 1, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, საბაშვილი, ასიტაშვილი, სვანიძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი, თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-------ქ

ქარიშხალა--13--11---1---1--299-221--23

მამული------13--11---1---1--301-188--23

ფოთი--------13---7---2---4--201-196--16

სამტრედია--13---4---5---4--197-207--13

წყალტუბო--13---6---0---7--171-211--12

აჭარა---------13---3---3---7--174-195---9

ყვარელი-----13---2---0--11--187-235---4

პეგასი--------13---1---2--10--175-252---4

12 მაისი

12:00 სამტრედია - ქარიშხალა

13:00 ფოთი - ყვარელი

14:00 აჭარა - მამული

15:00 წყალტუბო - პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
13:00 სპორტუნი - იმედი სტუ თელავი
15:00 გორი - პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: