სიახლეების კალენდარი

მაისი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ორ-ორი ქულით წაიწიეს წინ ლიდერებმა - თბილისის მამულმა 25-13 დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, ხოლო ქარიშხალამ მოუგო აჭარას, 23-17. ჩემპიონატის დასრულებამდე კიდევ 3 ტურია. 

ლიდერები ერთმანეთში აღარ თამაშობენ და დარჩენილ მატჩებში ქულების დაკარგვის უფლება არა აქვთ. თუ ორივემ თანაბარი ქულებით დაასრულა შეჯიბრება, ჩემპიონად გამოცხადდება ქარიშხალა, ვისაც მამულთან უკეთესი პირადი ბალანსი აქვს (24-19, 19-22).

დღესვე სამტრედიამ დაამარცხა ქვეყნის 2016 წლის ჩემპიონი პეგასი, 17-12, ხოლო ჩემპიონატის შარშანდელმა გამარჯვებულმა ყვარელმა, მოუგოს წყალტუბოს - 15-11.

ხვალ სპორტკომპლექს არენაში თამაშობენ: მამული - სამტრედია, აჭარა - ყვარელი, წყალტუბო - ქარიშხალა, პეგასი - ფოთი. ჩემპიონატი 12 მაისს დასრულდება.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

მეორე წრის საერთო ტური, 11-14 მატჩები. არენა 2

9 მაისი. ქარიშხალა - აჭარა 23-17

ქარ: არაბაჯევი - ქ. ცინცაძე 11, ა. ჩხაიძე 5, ი. ჩხაიძე 2, ხმელაძე 2, ციცქიშვილი 2, მ. ცინცაძე 1, ბიძინაშვილი, თათარაშვილი, კეკუტია, კერესელიძე, ლობჟანიძე

აჭ: ქარჩავა, საფარიძე - ქამაშიძე 9, კომახიძე 3, დვალიშვილი 3, ცივნარიძე 1, მეგი მურუსიძე 1, მარიამ მურუსიძე, ხოხბა, კოჩალიძე, ძნელაძე, აიოზბა, ირემაძე, გაბეჩავა

სამტრედია - პეგასი 17-12

სამ: კოპალეიშვილი, ზაქარეიშვილი - ბურკაძე 9, რუსია 3, ფოცხვერია 2, მ. ჯოჯუა 2, კარტოზია 1, ტყეშელაშვილი, ცირეკიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე - ე. ჩხაიძე 8, ქებაძე 2, კორძაია 1, ტარტარაშვილი 1, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, კაპანაძე, საბაშვილი, ასიტაშვილი, პაპუაშვილი, სვანიძე

ყვარელი - წყალტუბო 15-11

ყვ: ამონაშვილი - ფუღიაშვილი 5, სურამლიშვილი 4, მიხელიძე 3, მ. ტეტოშვილი 2, სმოიანი 1, საზანიშვილი, თავღორაშვილი, იოსებაშვილი

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - ჩირგაძე 4, ჯიმშელეიშვილი 3, დარსაველიძე 2, ჯიშკარიანი 1, მამარდაშვილი 1, ხეცურიანი, ნიკოლეიშვილი, ფანცხავა, ლაღაძე, ბენდელიანი

ფოთი - მამული 13-25

ფოთ: ფიფია - გოგია 4, გვათუა 3, სურგულაძე 3, ბჟალავა 2, რიჟამაძე 1, ბაირამიდი, გორგაძე, თ. რურუა, გეგენავა

მამ: ვარდიშვილი, გორჯოლაძე - ყველაშვილი 10, იაშვილი 6, შახულოვი 5, ჯავახიშვილი 3, დანელია 1, ე. ბერიკაშვილი, ველიჯანაშვილი, ჩუხატურიანი, ქობალია

მსაჯები: თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-------ქ

ქარიშხალა--11---9---1---1--259-193--19

მამული------11---9---1---1--251-160--19

ფოთი--------11---6---2---3--169-167--14

წყალტუბო--11---6---0---5--144-165--12

სამტრედია--11---3---5---3--163-168--11

აჭარა---------11---2---2---7--138-171---6

ყვარელი-----11---2---0---9--170-198---4

პეგასი--------11---1---1---9--144-216---3

10 მაისი
12:00 მამული - სამტრედია
13:00 აჭარა - ყვარელი
14:00 წყალტუბო - ქარიშხალა
15:00 პეგასი - ფოთი

11 მაისი
12:00 ფოთი - ქარიშხალა
13:00 მამული - წყალტუბო
14:00 სამტრედია - ყვარელი
15:00 აჭარა პეგასი

12 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:00 ფოთი - ყვარელი
14:00 აჭარა - მამული
15:00 წყალტუბო - პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 BSB ბათუმი - იმედი სტუ #4
#2 პეგასი - ქუთაისი #3
23 მაისი. ფინალი
 საბოლოო
  გატ-გაშ  
  1  BSB ბათუმი 21   19 0 2 910-607 38  
  2  პეგასი
21   18 0 3 829-611 36  
  3  ქუთაისი 21   16 0 5 881-615 32  
  4  იმედი სტუ 21   13 0 8 727-623 26  
  5  გორი 21   8 0 13 744-920 16  
  6  სპორტუნი 21   5 1 15 698-894 11  
  7  წყალტუბო 21   2 1 18 526-794 5  
  8  სამტრედია 21   1 2 18 559-790 4  

22 მაისი. ნახევარფინალი
#1 ყვარელი - ფოთი #4
#2 ქარიშხალა - სამტრედია #3
23 მაისი. ფინალი
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 7     7   0   0 260-208 14  
ქარიშხალა 7     6   0   1 283-218 12  
სამტრედია ^ 7     4   0   3 177-161 8  
ფოთი 7     4   0   3 163-147 8  
აჭარა 7     3   0   4 170-177 6  
პეგასი 7     2   0   5 206-224 4  
მამული 7     1   0   6 198-254 2  
წყალტუბო 7     1   0   6 134-202 2  

გოგონები 2002-03 [სრულად]
საბოლოო       გატ-გაშ  
ფოთი 24     22 1 1   447-299 45  
აჭარა 24     18 0 6   498-368 36  
ქარიშხალა 24     16 1 7   584-476 33  
სამტრედია 24     15 2 7   427-373 32  
ყვარელი 24     11 2 11   441-407 24  
პეგასი 24     11 2 11   434-400 24  
ბათუმი 24     4 1 19   292-437 9  
წყალტუბო 24     3 1 20   298-481 7  
მამული 24     3 0 21   349-545 4  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დასრულდა
პეგასი
სამტრედია
აჭარა
BSB ბათუმი
ფინალური ოთხეული
11 მაისი. ნახევარფინალი
პეგასი 46-31 აჭარა
BSB ბათუმი 33-41 სამტრედია
12 მაისი
მესამე ადგილი
აჭარა 36-32 BSB ბათუმი
ფინალი
პეგასი 40-25 სამტრედია
მეორე ეტაპი

პირველი ეტაპი

გოგონები 2004-05 [დასრულდა]
საბოლოო         გატ-გაშ  
ყვარელი 12   12   0   0   168-58 24  
სამტრედია 12   11   0   1   131-70 22  
მამული 12   10   0   2   141-78 20  
ბათუმი 12   9   0   3   116-78 18  
პეგასი 12   7   0   5   139-103 14  
ტყიბული 12   7   0   5   99-85 14  
ქარიშხალა 12   6   0   6   102-99 12  
ფოთი 12   6   0   6   86-76 12  
გორი 12   3   0   9   67-130 6  
აჭარა 12   3   0   9   63-104 6  
წყალტუბო 12   2   0   10   34-82 4  
თელავი 12   2   0   10   67-159 4  
ახაშენი 12   0   0   12   5-96 0  

ჭაბუკები 2004-05
საერთო ტური. გლდანი
17 მაისი
წყალტუბო 10-7 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 15-3 გორი
სენაკი 5-7 რუსთავი
სამტრედია 11-12 პეგასი
BSB ბათუმი 11-13 ქარიშხალა
სენაკი 13-4 გორი
წყალტუბო 9-15 პეგასი
სამტრედია 10-7 რუსთავი
18 მაისი
11:00 სენაკი - პეგასი
11:45 წყალტუბო - რუსთავი
12:30 სამტრედია - ქარიშხალა
13:15 BSB ბათუმი - პეგასი
14:00 სენაკი - ქარიშხალა
14:45 წყალტუბო - გორი
15:30 BSB ბათუმი - რუსთავი
16:15 სამტრედია - გორი
17 მაისი         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
პეგასი 5   5   0   0   54-32   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 9   3   1   5   86-102   7  
სამტრედია 9   3   1   5   85-114   7  
ქარიშხალა 5   3   0   2   52-53   6  
რუსთავი 5   2   0   3   44-44   4  
წყალტუბო 9   2   0   7   83-104   4  
სენაკი 9   1   0   8   49-115   2  
გორი 5   0   0   5   24-61   0  

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
    საბოლოო                 გატ-გაშ      
    აზერსუ 20     18     0     2     672-441     36  
    აზერიოლი 20     18     0     2     722-438     36  
    ყარაბაღი 19     9     0     10     533-445     18  
    ოლიმპია 18     6     1     11     399-528     13  
    იდმან
19     5     1     13     493-648     11  
    განჯლარ
18     0     0     18     406-725     0  

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: