სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხვალ თბილისის სპორტის სასახლეში იწყება ხელბურთელთა საერთაშორისო ტურნირი, რომელშც მონაწილეობენ საქართველოს, იტალიისა და ფინეთის ეროვნული ნაკრებები და საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები. 15 საათზე ფინეთი ქართველ ახალგაზრდებს ეთამაშება, 17 საათზე - საქართველო იტალიის მატჩია.  

დღეს ოთხივე ნაკრებმა სპორტის სასახლეში ივარჯიშა. ჩვენს ორივე ნაკრებში სულ 33 ხელბურთელი გამოვიდა არენაზე. ეროვნულ გუნდს ერთადერთი პრობლემა მარცხენა ინსაიდის პოზიციაზე აქვს, სადაც ტრავმის გამო ვერ ითამაშებენ ორჯონიკიძე და წითელიშვილი, თუმცა, 16-კაციანი შემადგენლობა ვარიაციების საშუალებას იძლევა. ორივე გუნდში მრავლადაა ახალგაზრდა მოთამაშეები და უახლოესი სამი დღის განმავლობაში სპორტის სასახლეში მოსულ გულშემატკივარს საშუალება ექნება თითქმის ყველა საუკეთესო ქართველი ხელბურთელი იხილოს ორი საკმაოდ ძლიერი მეტოქის წინააღმდეგ, თუმცა, ყველა თამაშის ნახვა სილკ უნივერსალზე და სილკ სპორტზეც იქნება შესაძლებელი ისევე, როგორც ხელბურთის ფედერაციის იუთუბის გვერდზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

ხელბურთისაერთაშორისო ტურნირი. 4-6 აპრილითბილისის სპორტის სასახლეკაცები

საქართველო, იტალია, ფინეთი (ეროვნული ნაკრებები), საქართველო (ახალგაზრდული)

აპრილი. 15:00 ფინეთი - საქართველო (ახალ.)

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

17:00 საქართველო - იტალია

მსაჯები: ინა ჭკუასელი - გელა გველესიანი

აპრილი

15:00 იტალია - ფინეთი

17:00 საქართველო - საქართველო (ახალ.)

აპრილი

15:00 იტალია - საქართველო (ახალ.)

17:00 საქართველო - ფინეთი

საქართველო

GK 22. შოთა თევზაძე (1981, 200, ფოჩანი, რუმ), 16. გიორგი ხარაიშვილი (1998, 194, იმედი თელავი), 1. ირაკლი დიხამინჯია (2000, 190, პეგასი) – LW 7. ხაზეინ რუსტამოვი (1998, 178, ქუთაისი), 15. გიორგი ქათამაძე (2000, 185, პეგასი) – LB 9. სერგო დათუკაშვილი (1978, 198), 20. ზურაბ გოგავა (1998, 195, პეგასი), 21. ზეზვა იობაშვილი (1998, 196, იმედი თელავი) – CB 8. ირაკლი ჩიქოვანი (კელერაში, რუმ; 1989, 198), 26. შალვა სტურუა (1994, 191, ბათუმი), 14. ნიკოლოზ კალანდაძე (2002, 194, პეგასი) – RB 24. რატი მსხვილიძე (1986, 208, რაბოტნიკი, მკდ), 11. გიორგი ცხოვრებაძე (2001, 193, მონპელიე, საფ) – RW 23. რევაზ ჭანტურია (1982, 178, პელისტერი, მკდ), 71. გიორგი დიხამინჯია (1997, 190, მიდტიულანდი, დან) – P 3. გიორგი ლაპიაშვილი (2000, 195, პეგასი)

მთავარი მწვრთნელი: დონე ბოშკოვსკი, მკდ; მწვრთნელი: ტიტე კალანდაძე ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი

საქართველო (ახალგაზრდული)

GK 12. ზურაბ ცინცაძე (1996, 185, იმედი თელავი), 1. სანდრო ხანდოლიშვილი (1998, 185, სტუ-ქარიშხალა), 16. იური სილაგაძე (2000, 194, წყალტუბო) – LW 77. ზურაბ აბრამიშვილი (1994, 193, ბათუმი), 10. გიორგი დოლმაზაშვილი (1998, 180, იმედი თელავი) – LB 44. გივი გიორგაძე (1996, 194, იმედი თელავი), 17. დავით ყორიაული (1998, 1999, იმედი თელავი) – CB 9. გიგა ბაინაზიშვილი (1998, 178, იმედი თელავი), 21. გიგა ზარნაძე (1999, 193, პეგასი) – RB 13. ლუკა ბულბულაშვილი (1998, 190, ბათუმი), 24. გიორგი კუხალაშვილი (2000, 193, პეგასი) – RW 23. ირაკლი გოგოლაძე (1996, 178, ბათუმი), 18. ნიკოლოზ ცისკარიშვილი (1997, 180, იმედი თელავი), 55. დავით ნიაზაშვილი (2000, 180, გორი) – P 8. გიორგი მიქავა (1998, 194, იმედი თელავი), 11. რატი გვაზავა (1998, 202, პეგასი), 7ჯაბა ხაჟომია (1996, 183, ბათუმი)

მწვრთნელები: გიორგი გვაზავამერაბ მეტრეველი, მეკარეთა მწვრთნელი ამირან კომახიძე

იტალია

GK 1. თომას პოსტონია (1993, 185, კოპერი, სლნ), 12. დარიო ფერანტე (1993, 188, არაუ, შვც), 16. ვიტო ფოვიო (1979, 184, ფაზანო) – LW 13. დემის რადოვჩიჩ (1988, 180, ფაზანო), 14. სტეფანო არჩიერი (1998, 186, ჩინგოლი) - LB 2. ალესიო მორეტი (1994, 190, ბოლცანო), 6. დავიდე ბულძამინი (1995, 197, ვერნონი, საფ) 10. ფრანჩესკო ვოლპი (1986, 205, ვიზე, ბელ) - CB 4. რატკო სტარჩევიჩ (1994, 185, მერანო), 23. დეიან ტურკოვიჩ (1987, 183, ბოლცანო, შვც), 25. პაბლო მაროკი (1986, 188, ვერნონი, საფ) RB 8. ჯულიო ვენტური 1989, 202, ფაზანო), 33. მიკელე სკატარ (1985, 195, სტრასბური, საფ) - RW 9. მარტინ ზონერერ (1992, 182, ბოლცანო), 20. კარლო სპერტი (1995, 179, კონვერსანო) - P 5. პასკუალე მაიონე (1982, 197, ფაზანო), 32. ანდრეა პარიზინი (194, 193, ანჟერი, საფ), მარტინ დოლდან (1987, 193, კუენკა, ესპ)

მთავარიმწვრთნელი: რიკარდო ტრილინი; მწვრთნელები: სერჯო პალაციიურგენ პრანტნერ; 
ექიმები: ვალერიო ანდრეოცივინჩენცო სილვესტრი; მენეჯერი: სილვანო სეკა

ფინეთი

GK 25. ტუომას ლაიტინენ (1988, 180, ვანტაა), 30. კარი მაკელა (1993, 190, დიკენი) - LW 4. იოაკიმ ბრომან (1990, 180, დიკენი) - LB 10. იან-ნიკო რონბერგ (1992, 190, რიიჰიმიაენ კოქსი), 18. ანდრე უდდ (1996, 196, რიიჰიმიაენ კოქსი), 20. რობინ გრანლუნდ (199, 205, დიკენი), 45. ვინსენტ ვოუტილაინენ (1997, 198, SIF) – RB 6. ოსკარ კილშტედტ (1991, 185, ბკ-46), 8. იოჰან გრიპენბერგ (1996, 184, დიკენი), 15. რიკარდ სუნდბერგ (1992, 190, გრიფკ), 17. იან მარტინ (1997, 188, კარლსკრუნა, შვდ) - RW 3. მირო კოლიონენ (1992, 176, გრიფკ), 19. რონი სიურიალა (1995, 180, რიიჰიმიაენ კოქსი), 27. ტოპიას ლაინე (1996, 180, ბკ-46), 36. ნიკლას ალგრენ (1989, 191, ჰიფკ) - P 7. ფრედრიკ ფორს (1994, 190, გრიგკ), 13. იან-რობინ შომან (1992, 195, რიიჰიმიაენ კოქსი)

მთავარი მწვრთნელი: კაი კეკი, მწვრთნელები: იონ ჰოლფასტტონი კალიო, ექიმი: კრისტიან ანდერსონ

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 7   7   0   0   317-187   14  
პეგასი 7   5   0   2   298-201   10  
ქუთაისი 7   5   0   2   235-206   10  
იმედი სტუ 7   5   0   2   289-196   10  
გორი 7   3   0   4   248-289   6  
სპორტუნი 7   2   0   5   221-297   4  
სამტრედია 7   1   0   6   192-276   2  
წყალტუბო 7   0   0   7   156-304   0  
განახლდება 26 იანვარს

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 6   5   1   0   187-125   11  
აჭარა 6   5   1   0   172-131   11  
ბსბ ბათუმი 6   4   0   2   137-125   8  
ფოთი 6   3   0   3   115-114   6  
ქუთაისი 6   1   1   4   122-108   3  
ხელვაჩაური 6   1   1   4   132-142   3  
წყალტუბო 6   0   0   6   60-180   0  
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 7   7   0   0   179-63   14  
ყვარელი 7   6   0   1   155-72   12  
რუსთავი 7   5   0   2   175-176   10  
ქარიშხალა 7   4   0   3   151-147   8  
გორი 7   3   0   4   116-137   6  
ქარელი 7   2   0   5   126-156   4  
ლაგოდეხი 7   1   0   6   65-137   2  
თელავი 7   0   0   7   93-172   0  
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 7   2   1   4   60-86   5  
სამტრედია 7   2   1   4   64-95   5  
წყალტუბო 7   1   0   6   64-82   2  
სენაკი 7   0   0   7   31-104   0  
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 3   3   0   0   27-12   6  
ქარიშხალა 3   2   0   1   32-32   4  
რუსთავი 3   1   0   2   30-29   2  
გორი 3   0   0   3   17-33   0  
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: