სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში ჭაბუკთა შორის, მორიგი ტური გათამაშდა, რის შემდეგაც დასავლეთში ლიდერი შეიცვალა. სამტრედიამ ქულა დაკარგა ქუთაისთან (22-22), რის შემდეგაც პირველ ადგილზე გადავიდა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები. 

დასავლეთში სათამაშო სულ ერთი ტურია, რომელიც 15 აპრილს გაიმართება. ბათუმი და სამტრედია ერთმანეთში გაარკვევენ დასავლეთის ჩემპიონის ვინაობას. ბრინჯაოს მედლები გაინაღდა აჭარის გუნდმა, ხოლო ფინალურ ტურნირში გამსვლელი მეოთხე საგზურისთვის ფოთი და ქუთაისი იბრძვიან. ბოლო დღეს ქუთაისი აუტსაიდერ ხელვაჩაურს ეთამაშება დაა თუ მოუგო, ფოთის ოქროს ვერძს მეოთხე ადგილის შესანარჩუნებლად აჭარის გუნდის დამარცხება დასჭირდება.

აღმოსავლეთში სათამაშო კიდევ ორი დღეა - 14 და 28 აპრილი. აქ ჩემპიონი კარგა ხანია, გამოვლინდა - თბილისის პეგასი. ვერცხლის მედლებისთვის ქარიშხალა და ყვარელი იბრძვიან, ხოლო ფინალის მეოთხე საგზურისთვის - თელავი და რუსთავი. ორივე ამ წყვილის ურთიერთშეხვედრა 28 აპრილსაა დანიშნული.

რეგიონალური პირველობების დასრულების შემდეგ აღმოსავლეთ-დასავლეთის 4-4 საუკეთესო გუნდისთვის მაისში საქართველოს ჩემპიონატის ფინალური ტურნირი გაიმართება.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ჭაბუკები, 2002-03

დასავლეთი. 1 აპრილი, სენაკი. ქუთაისი - სამტრედია 22-22 , ფოთი - BSB ბათუმი 22-25, ხელვაჩაური - აჭარა 22-41, BSB ბათუმი - ქუთაისი 28-22

BSB ბათუმი-14--11---2---1---354-275---24

სამტრედია--14--10---3---1---327-239---23

აჭარა---------14--10---0---4---384-305--20

ფოთი---------14--4---1---9---297-317----9

ქუთაისი-----14---3---2---9---289-409----8

ხელვაჩაური-14---0---0--14--312-418----0

15 აპრილი: ქუთაისი-ხელვაჩაური, აჭარა-ფოთი, სამტრედია-BSB ბათუმი

აღმოსავლეთი. 31 მარტი, არენა 2. ქარელი - თელავი 34-35, ქარიშხალა - რუსთავი 25-22, ყვარელი - თელავი 16-15, პეგასი - რუსთავი 42-10

პეგასი--------17--17---0---0---522-207---34

ქარიშხალა---16--12---0---4---368-338---24

ყვარელი-----15--10---1---4---299-266---21

თელავი------17---6---1--10---352-400---13

რუსთავი-----16---5---0--11---295-410---10

გორი---------16---3---0--13---241-365----6

ქარელი------15---2---0--13---314-405----4

14 აპრილი: ქარელი-პეგასი, ყვარელი-რუსთავი, ქარიშხალა-ქარელი, ყვარელი-გორი

28 აპრილი: გორი-ქარელი, ყვარელი-ქარიშხალა, რუსთავი-თელავი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: