facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ქალთა ტურნირზეც დასრულდა ჯგუფური ეტაპი და დაკომპლექტდა მეოთხედფინალური წყვილები. ბოლო, მერვე საგზური მოიპოვა მიდტიულანდმა, რომელმაც ბოლო ტურში დაამარცხა დანიის მეორე კლუბი, ნიუკობინგი, 24-20. 

ქალები. 10 ტურიმიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-women-episode-12/1137444

მიდტიულანდი მეოთხედფინალში შეხვდება შარშანდელ ფინალისტსა და B ჯგუფის გამარჯვებულს,  მაკედონიის ვარდარს. A ჯგუფი მოიგო მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა, რომლის მეტოქე იქნება მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი. დანარჩენ ორ წყვილში საფრანგეთის მეცი ეთამაშება რუმინეთის CSM ბუკურეშტის, ხოლო რუსეთის როსტოვი - უნგრეთის ფერენცვაროშს.

მეოთხედფინალი ორმატჩიანია და 6-8 და 13-15 აპრილს გაიმართება. გამარჯვებულები გავლენ ფინალურ ოთხეულში, რომელიც ტრადიციულად გაიმართება ბუდაპეშტში, ლასლო პაპის არენაზე, 12-13 მარტს.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი

ბოლო, 10 ტური, 10-11 მარტი

1 ჯგუფი: დიორი 16, როსტოვი 15, CSM ბუკურეშტი 13, მიდტიულანდი 6 - ნიუკობინგი 5, კრიმი 5,

როსტოვ-დონი (რუს) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 25-24

დემბელე, მანაგაროვა 4 - ნიაგუ 6, მეჰმედოვიჩი 5, კურტოვიჩი 4

დიორი (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 34-25

ოფტედალი 11, ხროტი 7, ბოდი 5 - კორენი 9 სტანკო 5

მიდტიულანდი (დან) - ნიუკობინგი (დან) 24-20

ბურგორი 7, ფრიისი 6, ვ. კრისტიანსენი 5 - ი. ვესტბერგი 8

2 ჯგუფი: ვარდარი 18, მეცი 14, ფერენცვაროში 12ბუდუჩნოსტი 8 - ტიურინგერი 4, ბიტიგჰაიმი 4

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ვარდარი (მკდ) 25-30

რაიჩევიჩი 10 - პენეზიჩი 10, ლაკრაბერი 7

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 27-23

ჰუნდალი, ვოლერი 5 - იოვანოვიჩი 7, სუჩანსკი 5

მეცი (საფ) - ტიურინგერი (გერ) 35-29

უეტი 8, ფლიპი, გროსი, ზაადი 6 - ლუზუმოვა 9

მეოთხედფინალი (6-8 / 13-15 აპრილი):

ბუდუჩნოსტი-დიორი, მიდტიულანდი-ვარდარი, ფერენცვაროში-როსტოვი, ბუკურეშტი-მეცი

ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

მერვედფინალი (ვარდარი და პსჟ გავიდნენ პირდაპირ მეოთხედფინალში)

მონპელიე-ბარსელონა: 25 მარტი - 31 მარტი

სკიერნი-ვესპრემი: 25 მარტი - 31 მარტი

მეშკოვ ბრესტი-ნანტი: 24 მარტი - 1 აპრილი

კრისტიანსტადი-ფლენზბურგი: 24 მარტი - 28 მარტი

კელცე-რაინ ნეკარი: 24 მარტი - 1 აპრილი

კილი - სეგედი: 21 მარტი - 1 აპრილი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: