სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ქალთა ტურნირზეც დასრულდა ჯგუფური ეტაპი და დაკომპლექტდა მეოთხედფინალური წყვილები. ბოლო, მერვე საგზური მოიპოვა მიდტიულანდმა, რომელმაც ბოლო ტურში დაამარცხა დანიის მეორე კლუბი, ნიუკობინგი, 24-20. 

ქალები. 10 ტურიმიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-women-episode-12/1137444

მიდტიულანდი მეოთხედფინალში შეხვდება შარშანდელ ფინალისტსა და B ჯგუფის გამარჯვებულს,  მაკედონიის ვარდარს. A ჯგუფი მოიგო მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა, რომლის მეტოქე იქნება მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი. დანარჩენ ორ წყვილში საფრანგეთის მეცი ეთამაშება რუმინეთის CSM ბუკურეშტის, ხოლო რუსეთის როსტოვი - უნგრეთის ფერენცვაროშს.

მეოთხედფინალი ორმატჩიანია და 6-8 და 13-15 აპრილს გაიმართება. გამარჯვებულები გავლენ ფინალურ ოთხეულში, რომელიც ტრადიციულად გაიმართება ბუდაპეშტში, ლასლო პაპის არენაზე, 12-13 მარტს.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი

ბოლო, 10 ტური, 10-11 მარტი

1 ჯგუფი: დიორი 16, როსტოვი 15, CSM ბუკურეშტი 13, მიდტიულანდი 6 - ნიუკობინგი 5, კრიმი 5,

როსტოვ-დონი (რუს) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 25-24

დემბელე, მანაგაროვა 4 - ნიაგუ 6, მეჰმედოვიჩი 5, კურტოვიჩი 4

დიორი (უნგ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 34-25

ოფტედალი 11, ხროტი 7, ბოდი 5 - კორენი 9 სტანკო 5

მიდტიულანდი (დან) - ნიუკობინგი (დან) 24-20

ბურგორი 7, ფრიისი 6, ვ. კრისტიანსენი 5 - ი. ვესტბერგი 8

2 ჯგუფი: ვარდარი 18, მეცი 14, ფერენცვაროში 12ბუდუჩნოსტი 8 - ტიურინგერი 4, ბიტიგჰაიმი 4

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ვარდარი (მკდ) 25-30

რაიჩევიჩი 10 - პენეზიჩი 10, ლაკრაბერი 7

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 27-23

ჰუნდალი, ვოლერი 5 - იოვანოვიჩი 7, სუჩანსკი 5

მეცი (საფ) - ტიურინგერი (გერ) 35-29

უეტი 8, ფლიპი, გროსი, ზაადი 6 - ლუზუმოვა 9

მეოთხედფინალი (6-8 / 13-15 აპრილი):

ბუდუჩნოსტი-დიორი, მიდტიულანდი-ვარდარი, ფერენცვაროში-როსტოვი, ბუკურეშტი-მეცი

ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

მერვედფინალი (ვარდარი და პსჟ გავიდნენ პირდაპირ მეოთხედფინალში)

მონპელიე-ბარსელონა: 25 მარტი - 31 მარტი

სკიერნი-ვესპრემი: 25 მარტი - 31 მარტი

მეშკოვ ბრესტი-ნანტი: 24 მარტი - 1 აპრილი

კრისტიანსტადი-ფლენზბურგი: 24 მარტი - 28 მარტი

კელცე-რაინ ნეკარი: 24 მარტი - 1 აპრილი

კილი - სეგედი: 21 მარტი - 1 აპრილი

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

15 იანვარი
18:30 რუსეთი - ბრაზილია სილკ 3
21:00 კორეა - სერბეთი სილკ 2
21:30 ნორვეგია - ჩილე სილკ 3
23:30 გერმანია - საფრანგეთი უნივ.
23:45 ავსტრია - დანია სილკ 3
16 იანვარი
18:30 იაპონია - ისლანდია სილკ 2
18:30 ანგოლა - არგენტინა სილკ 3
21:00 ხორვატია - ბაჰრეინი სილკ 2
21:00 უნგრეთი - ეგვიპტე სილკ 3
23:30 მაკედონია - ესპანეთი უნივ.
23:30 ყატარი - შვედეთი სილკ 3
17 იანვარი
18:30 ბრაზილია - კორეა სილკ 2
18:30 ეგვიპტე - ანგოლა სილკ 3
21:00 გერმანია - სერბეთი სილკ 2
21:00 მაკედონია - ისლანდია სილკ 1
21:00 ყატარი - არგენტინა სილკ 3
23:15 დანია - ნორვეგია უნივ.
23:30 ესპანეთი - ხორვატია სილკ 2
23:30 შვედეთი - უნგრეთი სილკ 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
განახლდება 26 იანვარს

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
12 იანვარი
ყარაბაღი 37-19 განჯლარ ბირლიი
აზერსუ 37-15 იდმან აკადემიასი
10 იანვარი
ოლიმპია 21-33 აზერიოლი
11 იანვარი. არენა 1
ოლიმპია 22-31 აზერიოლი
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
სამტრედია 6 5 1 0 187-125 11
აჭარა 6 5 1 0 172-131 11
BSB ბათუმი 6 4 0 2 137-125 8
ფოთი 6 3 0 3 115-114 6
ქუთაისი 6 1 1 4 122-108 3
ხელვაჩაური 6 1 1 4 132-142 3
წყალტუბო 6 0 0 6 60-180 0
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 7 7 0 0 179-63 14
ყვარელი 7 6 0 1 155-72 12
რუსთავი 7 5 0 2 175-176 10
ქარიშხალა 7 4 0 3 151-147 8
გორი 7 3 0 4 116-137 6
ქარელი 7 2 0 5 126-156 4
ლაგოდეხი 7 1 0 6 65-137 2
თელავი 7 0 0 7 93-172 0
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: