სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთელთა ეროვნულ ჩემპიონატზე ფრედ, 29-29 დასრულდა ჩემპიონობის მაძიებელთა, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებისა და თელავის იმედის მატჩი, რის შემდეგაც ბათუმელებმა იმედთან ერთბურთიანი უპირატესობა შეინარჩუნეს. რეგულარული სეზონის მესამე წრე 21 მარტს დაიწება. 

ფრე ყველაზე  ლოგიკური და სამართლიანი შედეგი იყო მატჩისა, რომლის მარტო მეორე ტაიმში საყაიმო ანგარიში რვაჯერ დაფიქსირდა, ხოლო ერთი გუნდის მაქსიმალური უპირატესობა 3 ბურთი იყო. თავიდან თელავმა წაიყვანა 3-0, მალევე ბათუმი გავიდა წინ, 9-6, და ტაიმი 14-13 მოიგო. ასეთივე მძაფრი იყო მეორე ნახევრის სიუჟეტიც, ბოლო შეტევა იმედს დარჩა, მაგრამ 22 წამში გოლის გატანა ვეღარ მოახერხა, 29-29.

ქვეყნის ჩემპიონის, იმედის გუნდში საუკეთესო ისევ გივი გიორგაძე იყო: მან თამაშიდან ოთხჯერ გაიტანა და შვიდიდან შვიდი შვიდმეტრიანი გამოიყენა. ფლანგებიდან გიორგაძეს კარგად შეეშველნენ ცისკარიშვილი და ალანია (ჯამში - 9 გოლი). ბათუმში შვიდ-შვიდჯერ გამოიჩინეს თავი სტურუამ და გოგოლაძემ,  5-5 გოლი თევზაძის და სურმავას ანგარიშზე იყო.

ბათუმმა სეზონში მეორე მატჩი ითამაშა ფრედ და 14 შეხვედრაში სულ 2 ქულა აქვს დაკარგული. ამ გუნდების პირველი წრის თამაში შავი ზღვის ბიჭებმა დიდი უპირატესობით მოიგო (28-14), მეორის შემდეგ ერთქულიანი სხვაობა შენარჩუნდა და არაა გამორიცხული, რეგულარული ჩემპიონატის პირველადგილოსნის ვინაობა სულ ბოლო, 21-ე ტურში, ბათუმ-თელავის მესამე მატჩის შემდეგ გაირკვეს.

სხვა მატჩებში: ქუთაისმა მოუგო სტუ-ქარიშხალას (41-33), პეგასმა დაამარცხა სამტრედია (42-31), გორმა - წყალტუბო, 40-37. ჩემპიონატი გაგრძელდება ტყიბულის სპორტის სასახლეში, სადაც 21-23 მარტს დასავლეთის 4 გუნდი შეიკრიბება და მესამე წრეს დაიწყებს. აღმოსავლეთის ოთხეული ერთმანეთში 27-29 მარტს ითამაშებს თბილისში, საერთო ტური 17-20 აპრილსაა, რის შემდეგაც 4 უძლიერესი გუნდი უკვე საჩემპიონო პლეიოფს გამართავს 8-9 მაისს. 

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

მეორე წრე. თბილისი, არენა 2. 14 ტური, 9 მარტი

სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი 33-41

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - გ. კობახიძე 8, ასაბაშვილი 8, მამულაშვილი 7, ეძგვერაძე 5, თიგიშვილი 4, ჩიკვილაძე 1, გურასპაული

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე - სიმონია 11, გოგალაძე 7, რუსტამოვი 7, კბილაშვილი 5, გამზარდია 5, გრიშიკაშვილი 4, კობახიძე 1, ლომიძე 1, ჭელიძე, მერკვილაძე, მათნაძე, ფერაძე

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი - სამტრედია 42-31

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, ცირეკიძე  - ლაპიაშვილი 13, კალანდაძე 11, კუხალაშვილი 9, გვაზავა 5, დ. ჟვანია 3, ჭანტურია 1, ტაბატაძე, შუბითიძე

სამ: შველიძე - გაგუა 18, მანაგაძე 4, ძნელაძე 4, ადამია 2, ხელისუფალი 2, თევზაძე 1, ნადირაძე,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი - ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

იმედი თელავი - BSB ბათუმი 29-29

თელ: ცინცაძე - გიორგაძე 11, ცისკარიშვილი 5, ალანია 4, ყორიაული 3, მიქავა 2, აბჟანდაძე 2, ბაინაზიშვილი 1, იობაშვილი 1, დოლმაზაშვილი, ბერაძე

ბათ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე - გოგოლაძე 7, სტურუა 7, სურმავა 5, თევზაძე 5, ხაჟომია 2, წივწივაძე 2, აბრამიშვილი 1, ბერძენიშვილი, ყაველაშვილი

მსაჯები: პიოტრ ვოიდირ - ლუკაშ კამროვსკი (პოლონეთი)

წყალტუბო - გორი 37-40

წყ: სილაგაძე, აფხაძე -  ხელაძე 9, მ. გველესიანი 7, გელა გველესიანი 7, მეტონიძე 4, ჯიმშელეიშვილი 3, გიორგაძე 3, შვანგირაძე 2, გიორგი გველესიანი 2, კუხალაშვილი, ჩაკვეტაძე

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი - გაგლოშვილი 10, ტიელიძე 10, მჭედლიშვილი 9, ზუბიაშვილი 6, დალაქიშვილი 3, ანტონოვიჩი 2, ახალბედაშვილი, ტერუნაშვილი

მსაჯები: კრიშტოფ ალტმარ - მარტონ ჰორვატ (უნგრეთი)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი, ლ.მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

-------------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ--------ქ

BSB ბათუმი--------14--12—2—0--533-399--26

იმედი თელავი----14--12—1—1--471-385--25

ქუთაისი------------14--10—1—3--514-408--21

პეგასი---------------14—8—0—6--522-481--16

გორი----------------14—6—0—8--475-524--12

სტუ-ქარიშხალა---14—4—0--10--427-540---8

წყალტუბო---------14—2—0--12--410-537---4

სამტრედია---------14—0—0--14--357-535--0

ტყიბული, 21-23 მარტი: მესამე წრე, დასავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

თბილისი, 27-29 მარტი: მესამე წრე, აღმოსავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

17-20 აპრილი: მესამე წრე, საერთო ტური, მე-18-21 მატჩები

ფინალური ოთხეული: 8 მაისი: ნახევარფინალი 9 მაისი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: