სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთელთა ეროვნულ ჩემპიონატზე პარასკევს მეორე წრის მთავარი მატჩი გაიმართება. ლიდერი, ბათუმის შავი ზღვის  ბიჭები ეთამაშება თელავის იმედს, რომელსაც 1 ქულით უსწრებს. შეხვედრა 16 საათზე დაიწყება სპორტკომპლექს არენის მეორე დარბაზში. 

8 მარტს ბათუმმა 49-27 მოუგო გორს, იმედმა კი 37-25 დაამარცხა წყალტუბო. მესამე ადგილზეა ქუთაისის გუნდი, რომელმაც მეორე ტაიმში გატეხა პეგასი (16-15, 35-31). დღის ბოლო მატჩში სტუ-ქარიშხალამ მოუგო სამტრედიას, 40-30.

ხვალინდელი 4 მატჩის შემდეგ ჩემპიონატი გადაინაცვლებს ტყიბულის სპორტის სასახლეში, სადაც 21-23 მარტს დასავლეთის 4 გუნდი შეიკრიბება და მესამე წრეს დაიწყებს. საბოლოოდ, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს. საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონის ვინაობა 9 მაისს გვეცოდინება.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

მეორე წრე. თბილისი, არენა 2. 13 ტური, 8 მარტი

გორი - BSB ბათუმი 27-49

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი - გაგლოშვილი 8, მჭედლიშვილი 7, ახალბედაშვილი 5, ტიელიძე 4, ანტონოვიჩი 2, ზუბიაშვილი 1, ნიაზაშვილი, გახოკიძე

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე - გოგოლაძე 9, სტურუა 9, ხაჟომია 8, სურმავა 8, თევზაძე 5, ბერძენიშვილი 3, მჟავანაძე 3, წივწივაძე 2, ქარდავა 2, ყაველაშვილი

მსაჯები: პიოტრ ვოიდირ - ლუკაშ კამროვსკი (პოლონეთი)

წყალტუბო - იმედი თელავი 25-37

წყ: სილაგაძე, ხაჭაპურიძე, აფხაძე -  ჯიმშელეიშვილი 9, მ. გველესიანი 7, ხელაძე 4, მეტონიძე 2, შვანგირაძე 2, კახაია 1, კუხალაშვილი, გელა გველესიანი

თელ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - ბაინაზიშვილი 10, იობაშვილი 6, დოლმაზაშვილი 3, ალანია 3, ცისკარიშვილი 3, ერისთავი 3, მიქავა 2, გავაშელიშვილი  2, ყორიაული 2, გიორგაძე 1, აბჟანდაძე 1, ბერაძე 1, კორსანტია, გულდედავა

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი - ქუთაისი 31-35

პეგ: დიხამინჯია - კალანდაძე 12, ლაპიაშვილი 7, კუხალაშვილი 6, ქათამაძე 5, ჭანტურია 1, ტაბატაძე, გვაზავა, შუბითიძე, დ. ჟვანია

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე - რუსტამოვი 11, სიმონია 9, გრიშიკაშვილი 4, გოგალაძე 4, მერკვილაძე 3, გამზარდია 2, მათნაძე 2, ფერაძე, ჭელიძე, კობახიძე

მსაჯები: კრიშტოფ ალტმარ - მარტონ ჰორვატ (უნგრეთი)

სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა 30-40

სამ: შველიძე - ადამია 9, ძნელაძე 7, თევზაძე 5, გაგუა 5, ხომერიკი 1, ნადირაძე 1, მანაგაძე 1, ხელისუფალი 1

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - ასაბაშვილი 12, ჯინჭარაძე 9, გ. კობახიძე 7, ეძგვერაძე 6, მამულაშვილი 4, ჩიკვილაძე 2, თამაზაშვილი, გურასპაული, ბარკალაია, თიგიშვილი

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი, ლ.მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

-------------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ--------ქ

BSB ბათუმი--------13--12—1—0--504-370--25

იმედი თელავი----13--12—0—1--442-356--24

ქუთაისი------------13—9—1—3--473-375--19

პეგასი---------------13—7—0—6--480-450--14

გორი----------------13—5—0—8--435-487--10

სტუ-ქარიშხალა---13—4—0—9--394-399---8

წყალტუბო---------13—2—0--11--373-497---4

სამტრედია---------13—0—0--13--326-493--0

9 მარტი

12:00 სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი

14:00 პეგასი - სამტრედია

16:00 იმედი თელავი - BSB ბათუმი

18:00 წყალტუბო - გორი

ტყიბული, 21-23 მარტი: მესამე წრე, დასავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

თბილისი, 27-29 მარტი: მესამე წრე, აღმოსავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

17-20 აპრილი: მესამე წრე, საერთო ტური, მე-18-21 მატჩები

ფინალური ოთხეული: 8 მაისი: ნახევარფინალი 9 მაისი: ფინალი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: