facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის კაცთა ტურნირზე ჯგუფური ეტაპი დასრულდა. გამოვლინდა 6 მერვედფინალური წყვილი, ხოლო ჯგუფების გამარჯვებულები, საფრანგეთის პსჟ და მაკედონიის ვარდარი პირდაპირ მეოთხედფინალში გავიდნენ. 

კაცები. 14 ტურიმიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-14/1129254

ქალები. 9 ტურიმიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-women-episode-11/1129519

A და B ჯგუფებიდან ბოლო ტურში გასარკვევი იყო მერვედფინალის ერთადერთი საგზურის ბედი. სამი მაძიებლიდან უარეს დღეში იყო შვედური კრისტიანსტადი, რომელიც სტუმრად ეთამაშებოდა უშუალო კონკურენტს, ზაგრებს, მაგრამ 27-24 მოიგო, ხოლო პოლონეთის ვისლამ მხოლოდ ქულა აიღო სკოპიეში შარშანდელ ჩემპიონ ვარდართან - 31-31. მერვედფინალში კრისტიანსტადი გავიდა, ხოლო ვარდარმა ამ ქულით ჯგუფში პირველი ადგილი და პირდაპირ მეოთხედფინალში გასვლა დაიბევა.

C და D ჯგუფებიდან მერვედფინალის ორი საგზურიმოიპოვეს საფრანგეთის მონპელიემ, ვინც მეორე თამაშიც მოუგო ესპანეთის ლეონს (20-19) და დანიის სკიერნმა, ვინც პირველი წაგების შემდეგ საჭიროზე მეტი სხვაობით დაამარცხა უკრაინის მოტორი - 33-26.

ქალთა ჯგუფური ეტაპის ბოლოსწინა ტურში გამოვლინდა მეშვიდე მეოთხედფინალისტი - მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი, რომელმაც სტუმრად 25-24 მოუგო გერმანიის ტიურინგერს. მერვეს ვინაობა ცნობილი გახდება ბოლო ტურში. გადამწყვეტი იქნება დანიური დერბი მიდტიულანდსა და ნიუკობინგს შორის.  

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

ბოლო, 14 ტური, 3-4 მარტი

ჯგუფი:

ვარდარი 21 - ბარსელონა 20, ნანტი 20, რაინ-ნეკარი 17, სეგედი 13, კრისტიანსტადი 8 - ვისლა 7, ზაგრები 6  

რაინ ნეკარი (გერ) - ნანტი (საფ) 30-30

ზაგრები (ხორ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 24-27

ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 31-31

ბარსელონა (ესპ) - სეგედი (უნგ) 28-27

ჯგუფი:

პსჟ 23 - ვესპრემი 18, ფლენზბურგი 18, კილი 16, კელცე 15, მეშკოვ ბრესტი 10 - ცელიე 7, ოლბორგი 5

კელცე  (პოლ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 33-28

ვესპრემი (უნგ) - ცელიე (სლნ) 29-22

ოლბორგი (დან) - ფლენზბურგი (გერ) 24-31

პსჟ (საფ) - კილი (გერ) 29-29

და ჯგუფები: პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 

მონპელიე (საფ) - ლეონი (ესპ) 20-19 (28-24)

სკიერნი (დან) მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33-26 (30-32)

მერვედფინალი (ვარდარი და პსჟ გავიდნენ პირდაპირ მეოთხედფინალში)

21-25 მარტი/28 მარტი-1აპრილი: მონპელიე-ბარსელონა, სკიერნი-ვესპრემი, მეშკოვ ბრესტი-ნანტი,

კრისტიანსტადი-ფლენზბურგი, კელცე-რაინ ნეკარი, სეგედი-კილი

ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

9 ტური, 2-4 მარტი თებერვალი

1 ჯგუფი: დიორი 14, CSM ბუკურეშტი 13, როსტოვი 13, ნიუკობინგი 5 - კრიმი 5, მიდტიულანდი 4

ნიუკობინგი (დან) - დიორი (უნგ) 24-32

კრიმ მერკატორი (სლნ) - როსტოვ-დონი (რუს) 26-35

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - მიდტიულანდი (დან) 29-24

2 ჯგუფი: ვარდარი 16, ფერენცვაროში 12მეცი 12, ბუდუჩნოსტი 8 - ტიურინგერი 4, ბიტიგჰაიმი 2

ვარდარი (მკდ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 30-22

ფერენცვაროში (უნგ) - მეცი (საფ) 29-27

ტიურინგერი (გერ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 24-25

ბოლო, 10 ტური: 10-11 მარტს (მიდტიულანდი-ნიუკობინგი, დიორი - კრიმი).

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
12:00 BSB ბათუმი - აჭარა
13:20 ფოთი - სამტრედია
14:40 თელავი - პეგასი
16:00 ყვარელი - ქარიშხალა
 
24 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:20 BSB ბათუმი - თელავი
14:40 ყვარელი - ფოთი
16:00 პეგასი - აჭარა
 
25 მაისი
 12:00 აჭარა - თელავი
 13:20 ქარიშხალა - ფოთი
 14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
 16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 0   0 0 0 0-0 0  
    ყვარელი 0   0 0 0 0-0 0  
    ქარიშხალა 0   0 0 0 0-0 0  
    ფოთი 0   0 0 0 0-0 0  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    პეგასი 0   0 0 0 0-0 0  
    BSB ბათუმი 0   0 0 0 0-0 0  
    აჭარა 0   0 0 0 0-0 0  
    თელავი 0   0 0 0 0-0 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: