სიახლეების კალენდარი

მაისი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატზე ხელბურთში დაიწყო პირველი ეტაპის მესამე წრე. აღმოსავლეთისა და დასავლეთის გუნდები ჯერ რეგიონული ჩემპიონობისთვის იბრძვიან, მაისში კი 4-4 საუკეთესო გუნდი ფინალურ ტურნირში გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონს. 

3 მარტს აღმოსავლეთის თამაშებს სპორტკომპლექსმა არენამ უმასპინძლა. აქ ჩემპიონმა, პეგასმა მორიგი 2 მატჩი მოუგო და უდანაკარგოდ, 28 ქულით ლიდერობს. ქარიშხალა და ყვარელი დარჩენილ მატჩებში მეორე-მესამე ადგილებისთვის იბრძოლებენ, ხოლო ფინალის მეოთხე საგზურზე დანარჩენი 4 გუნდს აქვს კონკურენცია - თელავს, რუსთავს, გორსა და ქარელს. მორიგი მატჩები აქ 17 მარტს გაიმართება.

ზეტაფონში, დასავლეთის ტურზეც, ორი მატჩი მოიგო ლიდერმა, სამტრედიამ და 22 ქულით ლიდერობს. პრინციპულ მატჩში ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა 21-19 დაამარცხეს აჭარის გუნდი და მეორე ადგილზე დამკვიდრდნენ. ფინალური ეტაპის მეოთხე საგზურის მაძიებლების, ფოთისა და ქუთაისის მატჩი ფრედ, 26-26 დასრულდა.  18 მარტს დასავლეთის ექვსეული ტურნირს ხელვაჩაურის დარბაზში გააგრძელებს.

რეგიონული ეტაპები დასავლეთში 15, ხოლო აღმოსავლეთში 28 აპრილს დასრულდება.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ჭაბუკები, 2002-03

მესამე წრე. აღმოსავლეთი. 13-14 მატჩები. 3 მარტი, არენა 2: რუსთავი -  გორი 9-14, პეგასი -ყვარელი 24-7, ქარიშხალა - თელავი 27-21, გორი - პეგასი 15-33, ყვარელი - ქარელი 25-13

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი, ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი, გ. სურმავა - ი. გოგოლაძე

პეგასი--------14--14---0---0---421-167---28

ქარიშხალა---13--10---0---3---304-272---20

ყვარელი-----14---9---1---4---283-251---19

თელავი------13---4---1---8---264-304----9

რუსთავი-----13---4---0---9---240-323----8

გორი---------14---3---0--11---210-318----6

ქარელი------13---2---0--11---260-347----4

დასავლეთი. 11-12 მატჩები.  4 მარტი, ზესტაფონი: სამტრედია - ფოთი 17-13, ბსბ ბათუმი - აჭარა 21-19, სამტრედია - ხელვაჩაური 31-19, ფოთი - ქუთაისი 26-26

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი - შ. სტურუა, ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

სამტრედია--12--10---2---0---286-193---22

BSB ბათუმი-11---8---2---1---271-204---18

აჭარა---------11---7---0---4---286-238---14

ფოთი---------12--3---1---8---250-273----6

ქუთაისი-----11---3---1---7---219-326----6

ხელვაჩაური-11---0---0--11--244-322----0

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
12:00 აჭარა - თელავი
13:20 ქარიშხალა - ფოთი
14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 2   2 0 0 65-37 4  
    ფოთი 2   1 0 1 52-59 2  
    ყვარელი 2   0 1 1 48-54 1  
    ქარიშხალა 2   0 1 1 39-54 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 2   2 0 0 67-60 4  
    BSB ბათუმი 2   1 0 1 68-58 2  
    პეგასი 2   1 0 1 61-54 2  
    თელავი 2   0 0 2 45-69 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი